nova beseda iz Slovenije

četrtina (901-1.000)

da bi na kandidatni listi morala biti vsaj      četrtina      žensk, bi bilo treba na seznamu narediti prostor  D
medsebojni tekmi tudi ugnali. Potem ko se je prva      četrtina      končala neodločeno, so v nadaljevanju ljubljanski  D
območju posekati toliko dreves, kolikor je skoraj      četrtina      običajnega celotnega letnega poseka.Prizadetih  D
Tržaškem je bila po drugi svetovni vojni dobra      četrtina      vseh otrok.Danes jih je le še nekaj odstotkov  D
poti postale del sistema (sedaj je pripravljena      četrtina      potrebnih), bolnišnice pa bodo za njihovo uvedbo  D
mobilni telefon in vsak drugi doma internet.      Četrtina      uporabnikov je mlajša od 30 let, precejšen je  D
Olimpije prevladala ocena, da je bila usodna 2.      četrtina,      ki so jo domači dobili z 22:10. Črne so bile  D
da gre za več kot 500 tisoč Slovencev, kar je      četrtina      vseh pripadnikov našega naroda.In vso to množico  D
desno Marko Tomas. Slovanovce pokopala 3.      četrtina      Široki brijeg -  D
sklicati, če to, kot v tem primeru, zahteva vsaj      četrtina      poslancev -, so vodje poslanskih skupin večji  D
dogajanja v EU občasno, ob večjih dogodkih, slaba      četrtina      (23,1 odstotka) prebere oziroma posluša le tisto  D
0,1 odstotne točke bolj kot predlani. Druga      četrtina      letov je bila usmerjena prek severnega Atlantika  D
lestvice je bila sicer odločilna šele zadnja      četrtina      (36:21), v kateri so Sežanci postali žrtev   D
predstavo v 2. polčasu. Za domače je bila usodna 3.      četrtina,      ko so gostje z nizom 10:0 zaostanek spremenili  D
igre je Bradyjeva ekipa vodila s 14:10, zadnja      četrtina      s skupno 37 točkami pa je bila napeta kot morda  D
Primer Petek in vložitev obtožnice Prva      četrtina      primera končana Za domnevne izvajalce se je  D
vložitvijo obtožnice bo tako sklenjena prva      četrtina      primera Petek, če upoštevamo, da tri četrtine  D
nakupu 27 novih vozil pa jih bo 52, torej dobra      četrtina      voznega parka MPP.Naj dodamo, da je bilo še  D
evropske zadeve, odbor za zunanjo politiko,      četrtina      poslancev ali kolegij predsednika DZ.V tem primeru  D
razpravo morala podpreti tretjina poslancev in ne      četrtina,      strinjala pa se je z dopolnitvijo, da naj bi  D
leta 2002 našteli 554 tisoč turistov, dobra      četrtina      vseh v Sloveniji, ki so ustvarili 2,1 milijona  D
sicer ne preveč kakovostne tekme je bila 2.      četrtina,      v kateri so si gostitelji priigrali petnajst  D
minilo približno 15 minut. »To je bila najdaljša      četrtina,      ki sem jo doživel,« je dejal trenerjev pomočnik  D
je znašala le še štiri točke (55:51). Zadnja      četrtina      je minila v izjemno borbeni igri, v kateri so  D
izplačilo - kot akontacija dohodnine se upošteva      četrtina      bruto zneska.S količnikom 1,33333 je mogoče  D
dohodninskega obrazca. Akontacija dohodnine je      četrtina      bruto zneska. V napoved le obdavčljivi dohodki  D
da je bila za pogon motorja izkoriščena kar      četrtina      v gorivu »shranjene« energije. Danes to ne zveni  D
mamil, pri katerih so ugotovili, da je bila      četrtina      voznikov pod vplivom mamil. Delo policistov  D
individualnih pogodbah tako rekoč še nimajo. Vsaj      četrtina      nadzornikov naj bi jih pri ocenjevanju uprav  D
tokratnem merjenju javnega mnenja podprla slaba      četrtina      volivcev manj kot v predhodnem mesecu (januarja  D
evropske zadeve, odbor za zunanjo politiko,      četrtina      poslancev ali kolegij predsednika. Takrat bo  D
v boju za obstanek, je bila odločilna zadnja      četrtina,      v kateri smo bili dovolj zbrani.«Brane Fatur  D
razmisliti o ustanavljanju firm, na Finskem pa komaj      četrtina,      je dejal komisar Erkki Liikanen, ko je na »podjetniškem  D
vendar je bilo uspešnih samo 117 ali natanko      četrtina      (57 turističnih vodnikov in 60 turističnih spremljevalcev  D
te pogodbe določilo o nagradi vodstvu, to je      četrtina      čistega dobička plus amortizacija minus državna  D
Davek na izplačane plače      Četrtina      plač izvzeta iz obdavčitve Ljubljana -  D
fašističnega sodišča in v katerih je živela kar      četrtina      Slovencev po 1. svetovni vojni (za rapalsko  D
Ognjena Aškrabića in Ivana Zoroskega. Druga      četrtina      je minila spet v znaku gostov, ki so s prednostjo  D
rezultat prilagodljivosti Ta teden na dopustu le      četrtina      zaposlenih, druge priganjajo naročila Zagorje  D
Štrajhar je za Delo potrdil, da bo približno      četrtina      od njenih 450 zaposlenih ta teden prvič v zgodovini  D
zaslepljenci ne razumejo, zakaj je 15.000 žensk,      četrtina      občinstva, gledalo tekmo Bayern - Real?Bodo  D
pomoči pripadlo kmetijstvu in ribištvu, slaba      četrtina      horizontalnim ciljem, skoraj 12 odstotkov posebnim  D
vključno s 40-milijonsko Poljsko, je komaj      četrtina      denarja, predvidenega za razvoj podeželja v  D
Kronična bolečina očitno kroji življenje mnogim.      Četrtina      sploh ne poišče zdravniške pomoči, ampak omeji  D
kajenja pa so med drugim pokazali, da skorajda      četrtina      (23 odstotkov) srednješolcev na tem območju  D
ur dopoldne. Po tej preprosti logiki je vsaj      četrtina      prostorov preveč.Ista je zgodba z operacijskimi  D
Željko Zule Usodna zadnja      četrtina      Kranj -  D
dvoboju s Heliosom usodni konec 3. in zadnja      četrtina,      pred katero so gostje izničili zaostanek in  D
Bisergore. Vseh skupaj bi naj bilo šestdeset, druga      četrtina      od štirih je zdaj že na sporedu. »Projekt  D
Avstrijo, prek teh je prišla v Slovenijo dobra      četrtina      vseh potnikov (25,2 odstotka).Občutno večja  D
Unijo? Po različnih podatkih živi v revščini      četrtina      ali celo tretjina Madžarov Vse manjša državna  D
oziroma za okoli milijardo tolarjev, kar je      četrtina      lanskega dobička. Matej Tomažin, Ilirika,  D
Mi smo predlagali, da bi bila na vsaki listi      četrtina      žensk, kajti že nekaj časa ugotavljamo, da državi  D
odstotkov moških. Prav mogoče, da je žensk le      četrtina.     Verjeli bomo, ko jih bomo sami prešteli,« se  D
na Slovaškem, recimo, jo je podpirala samo      četrtina      prebivalstva, na Poljskem manj kot 40 odstotkov  D
11 milijonov ruskih družin (to je približno      četrtina      prebivalstva) razpolaga z najmanj tisoč dolarji  D
izsledkih ankete, opravljene med 12-letniki: skoraj      četrtina      se jih želi razstreliti in tako po svoje prispevati  D
2002 pa je na to pritrdilno odgovorila skoraj      četrtina      vprašanih.Nekaj dodatnih neuradnih plačil ali  D
imajo razviti. V prihodku podjetij je samo      četrtina      dodane vrednosti, vse ostalo pa so stroški za  D
partnerja spozna v krogu prijateljev, dobra      četrtina      (26 odstotkov) v klubih in diskotekah, v katere  D
obveznosti prvega letnika pa uspešno opravi le      četrtina      vseh študentov.Znano je dejstvo, da je pri nas  D
predvideno tudi, kadar bosta tako zahtevala odbora,      četrtina      poslancev ali kolegij predsednika.Sprejeta stališča  D
obdavčevali. Ta postopnost obdavčenja - leta 2005      četrtina,      2006 polovica, 2007 tri četrtine ter leta 2008  D
precej slabše. Odločilna je bila pravzaprav druga      četrtina      v kateri so Šoštanjčani zaigrali v svojem slogu  D
dve zaporedni osebni napaki v napadu in zadnja      četrtina      je bila tako le še formalnost.Po trojki Krejiča  D
Hkrati se z njim financira tudi Edirisa.      Četrtina      od cene izdelkov, ki jih je mogoče kupiti ob  D
brutalnega embarga in zavezništva z Izraelom. Samo      četrtina      članov te skupine je v gnevu segla po orožju  D
v Leku ob njegovi prodaji Novartisu le okrog      četrtina      malih delničarjev in so nekateri dobili celo  D
predvideno, kadar bosta tako zahtevala odbora,      četrtina      poslancev ali kolegij predsednika.Sprejeta stališča  D
kot želijo - kar je seveda po navadi več kot      četrtina.      Predsednik uprave Bortmalta Nikmans je dejal  D
jih je bila dobra polovica poškodovana, kar      četrtina      med njimi hudo. Vzroki za prometno nesrečo so  D
morajo do konca junija 2005 prenehati gojiti mak.      Četrtina      od približno milijon prebivalcev, kolikor jih  D
Samo pri nas je, denimo, tako, da lahko komaj      četrtina      nezadovoljnih poslancev po mili volji sklicuje  D
zimo poginilo rekordno število čebel, več kot      četrtina.     Od približno dva tisoč panjev jih je od te zime  D
nekaterih podatkih je namreč pomanjkljiva kar      četrtina      zbirnih vlog. Sedemdnevno podaljšanje roka bi  D
pred štirimi leti, ko je prišla na volišča le      četrtina      volilnih upravičencev. Marjeta Šoštarič   D
volitve še bolj kot prve, na katere je prišla vsaj      četrtina      volilnega telesa, klavrna predstava v režiji  D
ki niso izvedle niti ene šole v naravi. Slaba      četrtina      osnovnih šol je izvedla le eno šolo v naravi  D
tuji trg za slovensko gospodarstvo. Več kot      četrtina      (28 odstotkov) slovenskega izvoza v nečlanice  D
povečali na deset milijard, kar bi bila komaj      četrtina      naložb v azijski rekorderki Kitajski. V Delhiju  D
okuženih slej ko prej kronično zboli, okoli      četrtina      dobi jetrno cirozo, ki je danes v svetu povod  D
dve tretjini državljanov pod mejo revščine,      četrtina      za delo sposobnih pa je brez službe.Kljub temu  D
glasba. »Včasih sem mislil, da je pri Milijonarju      četrtina      uspeha odvisna od sreče in tri četrtine od znanja  D
počitnicah v Sloveniji, kjer je ostala lani le dobra      četrtina      (27,4 odstotka) letujočih državljanov Slovenije  D
tri četrtine) oziroma 23. februarja 2000 (ena      četrtina)     , do zaprisege novoizvoljenih sodnikov porotnikov  D
sklicati izredno sejo, če to zahteva najmanj      četrtina      poslancev.Državni zbor tega ne more in ne sme  D
odstotkom. Če sklepamo po tej raziskavi, približno      četrtina      volivcev ne bo izkoristila prednostnega glasu  D
V EU je položaj obrnjen. Blaga je le      četrtina,      potnikov pa tri četrtine.Tudi tržni delež v  D
zmanjša inteligenco, hromi motorični razvoj, ena      četrtina      otrok z Downovim sindromom ima ob rojstvu srčno  D
1978 za skoraj 200.000). Danes kadi manj kot      četrtina      prebivalstva, predvsem so svojo statistiko popravili  D
parlament. Tudi tokratna anketa kaže, da bo vsaj      četrtina      volivcev svoj glas dala le listi in torej ne  D
menim, da se za knjigo namenja premalo denarja,      četrtina,      morda tretjina slovenske izvirne produkcije  D
izdelkov, med katerimi jih je zdaj približno ena      četrtina      iz Srbije, pri čemer moram omeniti, da smo postavili  D
krvožilnimi boleznimi. Med njimi je bila manj kot      četrtina      žensk.Raziskava je pokazala, da se pri prebivalkah  D
bodo izredne, ki jih lahko zahtevata vlada ali      četrtina      poslancev. Dnevnega reda junijske seje, ki  D
odstotka varčevalcev), sledila bodo enosobna (     četrtina)      in trisobna (nekaj pod petino). Anketiranci  D
stanovanje še pred iztekom stanovanjske sheme. Slaba      četrtina      jih čaka na iztek varčevalne pogodbe, desetina  D
na oko demokratični - državi udeležila komaj      četrtina      vpisanih volivcev ali še manj, bi rezultate  D
družine in življenje s partnerjem kakor otroci -      Četrtina      prebivalcev tako ali drugače skrbi za starejše  D
Grčiji in Franciji, saj ga omenja približno      četrtina      tamkajšnjih prebivalcev.Po drugi strani kar  D

(leva okolica   beseda(e)   desna okolica   kratice avtorjev   kratice naslovov   (vse oznake)   št. povedi)