četrtina (1.301-1.400)

prvič brez veselja v slovenskem taboru Zadnja      četrtina      sesula Medveškov načrt Montreal -   D
maščob ali povečana koncentracija inzulina. Kar      četrtina      ima dva ali več dejavnikov tveganja.Med vsemi  D
20. leta precej strmo narašča. V ZDA ima kar      četrtina      mladostnikov in 30 odstotkov mladostnic višji  D
volivci LDS. Še vedno pa jih tudi med njimi slaba      četrtina      vladi daje oceno dobro. Z oceno javnosti o  D
zaradi predpisov s področja varstva okolja,      četrtina      se nanaša na javni sektor, deset odstotkov na  D
veliko dobrih znanstvenikov, od katerih morda le      četrtina      dobi kaj denarja od nacionalnega sklada za znanost  D
speljane po predorih Trojane in Podmilj, dobra      četrtina      pa po sedmih viaduktih in mostovih.Najdaljši  D
Sunčanega Hvara so plačali 100 milijonov evrov,      četrtina      ostaja državi in mestni občini. Zob časa,  D
podiplomski študij je namreč med mladimi vključena      četrtina      fantov ter petina deklet z visoko dodiplomsko  D
glavnih razlogov, da je med mladimi družinami kar      četrtina      parov (še) brez otrok.Med mladimi je tudi največ  D
imenovanju ravnateljev le ravnal po črki zakonu -      Četrtina      šolskih ravnateljev da nima ustrezne izobrazbe  D
navedbah vodje poslanske skupine SDS je kar      četrtina      vseh zdajšnjih ravnateljev strokovno oporečna  D
da njemu in njegovim kolegom prisluhne kar      četrtina      Američanov.To je sedemdeset milijonov ljudi  D
V skladu z novo afganistansko zakonodajo je      četrtina      sedežev v spod-njem domu parlamenta in v svetih  D
videti, »kakor da jih je polovica, ne pa zgolj      četrtina      vsega prebivalstva Makedonije«.Kakor trdijo  D
gospodarsko rastjo, išče delo več kot leto dni, skoraj      četrtina      pa je starejših od 50 let. Suhoparne statistike  D
Subvencionirano bivanje v študijskem letu 2005/06      Četrtina      študentov pred vrati domov Cenejših postelj  D
Cenejših postelj je spet premalo -      Četrtina      prosilcev brez subvencije -Prvi seznami za vselitev  D
Ljubljana - Letos bo      četrtina      prosilcev za subvencionirano študentsko bivanje  D
velikih zlatih medalj šla v Belo krajino dobra      četrtina      - šest.Med 490 vzorci vin iz več držav je najvišjo  D
porabijo za kovanje kovancev. Razmeroma veliko (     četrtina      letne proizvodnje) ga porabi tudi fotografska  D
izobraževanje odraslih, kjer zaradi stroškov obupuje kar      četrtina      v tej skupini. Da je šola v Sloveniji težko  D
financira 86 odstotkov sodstva, pri nas samo      četrtina,     « je med včerajšnjim obiskom celjskih pravosodnih  D
okoli 20 tisoč takratnih nemških mark: približno      četrtina      zneska so bili stroški priprav, nakupa potrebne  D
rezultate podjetja). Nagrade ARC Awards dobi le      četrtina      najboljših letnih poročil.Vodja projekta je  D
ljudmi, ki delajo na nacionalnem radiu, je dobra      četrtina      novinarjev (približno 110).Ob sprejemanju novega  D
načinom plačevanja članarine OZS zadovoljna le      četrtina      njenih članov, medtem ko so preostali bolj naklonjeni  D
v Sloveniji je opravljenih z avtomobilom, le      četrtina      z javnim prevozom.»Nezaželeni stranski učinki  D
kruta resničnost za več kakor milijardo ljudi.      Četrtina      jih živi brez neoporečne pitne vode in komunalne  D
narejenimi dokumenti. V zadnjih anketah se je skoraj      četrtina      Poljakov izjasnila, da bi na čelu države najraje  D
ženskih kandidatk, ki jim je z ustavo zagotovljena      četrtina      sedežev v parlamentu.Nuristanijeva je v intervjuju  D
sporočili, da stavka 128 jetnikov ali približno      četrtina      vseh.Zaradi posledic dolgotrajnega zavračanja  D
računa, s katerega bi lahko dvignili denar.      Četrtina      vprašanih je odgovorila, da pred orkanom sploh  D
V Nemčiji živi več kot dva milijona Turkov,      četrtina      jih ima nemško državljanstvo in s tem volilno  D
znani v začetku oktobra. Tako kot v Iraku je      četrtina      poslanskih sedežev namenjena ženskam, ki jih  D
skoraj 10 točk in 7 skokov. Ž. Z. Slaba tretja      četrtina      Brno -   D
52:69, 39:41, 21:22). Usodna je bila tretja      četrtina,      ko je njihovemu vodstvu z 48:43 sledil delni  D
popoln, saj se je na poziv komisije odzvala le      četrtina      organov.Popoln seznam daril komisija pričakuje  D
njihovo razmerje 10 proti 52. Danes približno      četrtina      od okoli 200 študentov iz Slovenije, ki se izobražujejo  D
65,58 dolarja. V Teksasu, kjer je približno      četrtina      vseh ameriških predelovalnih zmogljivosti, so  D
zdravstveno stanje in nepismenost. Ker kar slaba      četrtina      učencev ne konča osnovne šole, je brezposelnih  D
izkazalo, da ni tako); da je na skladu skoraj      četrtina      delavcev zaposlena za določen čas »in ni programa  D
Manj mrtvih in hudo ranjenih Na cestah PUM      četrtina      vseh nesreč v državi Maribor -  D
obravnavali 4554 prometnih nesreč (to je skoraj      četrtina      vseh v Sloveniji), v katerih je izgubilo življenje  D
ugotovitvijo, da se jih je s sodelavkami zapletla kar      četrtina      vprašanih.Pokazalo se je ne samo, da so tovrstne  D
Nižjo RTV-naročnino od sedanje pričakuje slaba      četrtina      anketiranih Več kot polovica anketiranih podpira  D
podprlo le osem odstotkov malih podjetij in dobra      četrtina      velikih.Tudi vprašalnika v obeh anketah sta  D
Nemčije na dva dela. Tako je na zadnjih volitvah      četrtina      vzhodnonemških volivcev volila novo levo stranko  D
telovaditi vsaj pol ure na dan, upošteva le skromna      četrtina      vse bolj debelih Američanov.Debelost pa ne   D
milijonov tolarjev, kar je bila takrat slaba      četrtina      vseh občinskih izdatkov za odvetnike.Kozinc  D
dvesto študentov iz Slovenije, od katerih jih je      četrtina      v Korotanu.Verjetno bo v prihodnosti čedalje  D
opozarja, da bo v 17 tednih prizadeta približno      četrtina      prebivalstva.Zato naj bi pripravili tudi ustrezno  D
rekoč drugorazredna nogometna sila. Le kakšna      četrtina      optimistično razpoloženih privržencev še vedno  D
Versaillesa, sodelovalo je okoli 227 galerij, skoraj      četrtina      teh prvič, predstavilo se je 26 držav, 113 tujih  D
tudentskem zboru. Po njegovih besedah je bila skoraj      četrtina      kandidatov s strani volilne komisije zavrnjena  D
Oktobrski politbarometer      Četrtina      za enotno davčno stopnjo Podpora največjima  D
razredih za te proizvode namenjena približno      četrtina      dohodka.Tudi če rečemo, da jih je pri kom več  D
si je predvsem večje število napadov. Tretja      četrtina      je povsem pripadla prvemu igralcu tekme Gregorju  D
v višini 110 milijonov evrov, kar je skoraj      četrtina      celotnega prihodka elektrarn.Večji industrijski  D
odgovorilo, da pričakujejo boljše storitve,      četrtina      anketiranih pričakuje enake, skoraj polovica  D
Evropi. Po neuradnih podatkih so priseljenci      četrtina      prebivalstva španske prestolnice.»Življenje  D
načenja zdravja. S prijatelji preveč popiva tudi      četrtina      odraslih Britancev, zdrave mere pa ne upošteva  D
ločitev neprimerno več kot v Italiji: loči se      četrtina      mladih parov, starih od 18 do 35 let.Kot pravi  D
kamenjali tudi primestne vlake, zato je vozila samo      četrtina      običajnega števila kompozicij, ki prevažajo  D
podatkov. Ena tretjina vse pomorske trgovine in      četrtina      vse nafte, ki jo na globalni ravni prepeljejo  D
meti enakovredno kosal z gosti. Druga in tretja      četrtina      sta minili v znamenju Kraškega zidarja JK, saj  D
naskok 55:48. Najbolj izenačena je bila zadnja      četrtina.     Moštvi sta se kar petkrat izmenjali v vodstvu  D
je okoli 450.000 priseljencev. Največ, okoli      četrtina,      je Turkov.V mestu je brez službe skoraj vsak  D
tega je (po optimističnih ocenah) približno      četrtina      imenovanj izvirala iz »desnosredinske« usmeritve  D
Peterle; takšne ocene mu je pripisala skoraj      četrtina      vprašanih. Sledi Andrej Bajuk, ki ga je najvišje  D
za privatizacijo državnega deleža v Telekomu (     četrtina      te družbe, ki je tudi lastnica Mobitela in Siola  D
delujočih podjetij je pokazalo, da se jih je največ,      četrtina      (24,8 odstotka), ukvarjalo s trgovino in popravili  D
Sinagoga relativno majhna je na ogled le dobra      četrtina      platen (mimogrede, Almog je tudi deloholik in  D
podjetij ocenjuje slabše kot v preteklosti in le      četrtina      kot boljše.To potrjujejo tudi številke.   D
vzrok smrti Evropejcev pred 65. letom, dobi      četrtina      bolnikov zaradi kajenja, preostali pa zaradi  D
26 od svojih 29 točk. Odločilna je bila 3.      četrtina,      ko »bankirji« nikakor niso našli prave obrambe  D
smrtnih žrtev Pred več kot 70.000 gledalci,      četrtina      se jih je gnetla na palubah skorajda 2000 spremljevalnih  D
najbolj ogroženi tretjini Slovenije živi kar slaba      četrtina      prebivalcev,« pravi soavtor projekta dr. Marko  D
rebrenjačo. Med drevesnimi vrstami je največ, kar      četrtina,      rdečega bora in smreke, nekaj več kot 15 odstotkov  D
prav toliko jih ocenjuje, da niso primerni,      četrtina      je neopredeljenih.Kar pa zadeva primernost slovenske  D
slovenske politike do Hrvaške v zadnjem obdobju,      četrtina      vprašanih pravi, da je ta primerna, 62 odstotkov  D
Nevarni oglasni panoji Kar      četrtina      britanskih voznikov priznava, da so jih fotografije  D
Tehnopolis kot generator razvoja -      Četrtina      prebivalcev z najvišjo izobrazbo Celje -  D
se je lani za posojilo po shemi odločila le      četrtina      varčevalcev v NSVS, jih je druga četrtina po  D
le četrtina varčevalcev v NSVS, jih je druga      četrtina      po Volkovih opažanjih »prebežala« v druge banke  D
zasebni lasti malih delničarjev je približno      četrtina      Telekoma, ki je bil olastninjen s certifikati  D
enajst odstotkov na 39,3 milijona, to je kar      četrtina      ameriške spletne populacije.Toda razen Wall  D
vrednost letos presegla 100 milijonov evrov (okoli      četrtina      skupnih neposrednih tujih investicij pri nas  D
za ljudi niso neznanka: dokaj dobro jih pozna      četrtina      anketiranih, okrog 43 odstotkov vsaj deloma  D
anketiranih, okrog 43 odstotkov vsaj deloma,      četrtina      slabo, le slabih šest odstotkov pa zanje ni  D
pokaže, da predlagane reforme podpira le dobra      četrtina      tistih, ki jih zelo dobro poznajo; delno jih  D
premoženje Pivovarne Laško, lahko rečemo, da je le      četrtina      tega v finančnih naložbah, ki niso povezane  D
da v primeru uveljavljanja olajšav za otroke      četrtina      zaposlenih z najnižjimi plačami dohodnine sploh  D
in obsega, pod katere se je podpisala skoraj      četrtina      pravniške populacije v Sloveniji. Skok je  D
dobili za štiri leta in zdaj je odigrana le prva      četrtina      partije šaha.« Sok opozarja na težak začetek  D
let«, ki jih je med vsemi brezposelnimi skoraj      četrtina.     »Mogoče smo jim do zdaj namenjali premalo pozornosti  D
ravni bo to zneslo 158.400 tolarjev, kar ni niti      četrtina      njegove mesečne neto plače). Seveda bo imel  D
trgu, ki šteje manj ljudi, kot ima prebivalcev      četrtina      mesta, v katerem živim, pri čemer nisem prepričan  D
da so uresničili svoje potenciale. Petina do      četrtina      šolarjev pa ima 'le' dober učni uspeh.V zadnjih  D
prenočišči. Zdaj je tudi ta problem odpravljen, kar      četrtina      prenočišč pa je namenjena počitnikarjem, ki  D