nova beseda iz Slovenije

četrtina (801-900)

ekonomskega inštituta ugotavlja, da več kot      četrtina      podjetnikov s prstom kaže na pomanjkanje posojil  D
manjka blizu pet milijonov sodčkov nafte - skoraj      četrtina      količine, ki jo dnevno potrebujejo ZDA. A  D
ogromne razlike v potresni aktivnosti. Približno      četrtina      celotnega seizmičnega momenta v prejšnjem stoletju  D
da prvo leto političnega mandata v resnici ni      četrtina,      ampak že kar tretjina uporabnega časa za vladanje  D
pričakujejo okoli 175 tisoč obiskovalcev.      Četrtina      sejemskih razstavljavcev prihaja v Celje iz  D
imeli 18.800 gostov in 82.600 prenočitev, kar je      četrtina      oziroma polovica več kot lani.Razmerje seveda  D
novogoriški in šempetrsko-vrtojbenski pripadala      četrtina,      drugim z goriškega oziroma posoškega turističnega  D
tretjina mater dela še vsaj eno soboto v mesecu ter      četrtina      mater in tretjina očetov še vsaj eno nedeljo  D
sistem davkoplačevalce veliko več kot stari; samo      četrtina      denarja pa se vrne na železnico, ostalo poberejo  D
so soglašali z vstopom v Unijo, vendarle kar      četrtina      proti evru. Nasprotniki evra so govorili predvsem  D
motenj. Čeprav se te težave povečujejo, dobra      četrtina      držav v evropski regiji WHO skrbi za psihično  D
referenduma o odpiralnem času trgovin pa samo še dobra      četrtina      ali 27 odstotkov volivcev.Sorazmerno nizka udeležba  D
Znesek, ki ga je Miklič plačeval doslej, ni niti      četrtina      vsote, ki jo predvideva mestna uprava za gostinske  D
razvitost nižja oziroma precej nižja, manj kot      četrtina      pa jih je menila, da je raven razvitosti kmetijstva  D
drugimi gospodarskimi panogami, je prepričana      četrtina      anketirancev, medtem ko vsi drugi menijo nasprotno  D
guvernerja, demokrata Cruza Bustamenteja podpira      četrtina      volivcev, republikanski senator Kalifornije  D
pridelovalno območje sadja v Sloveniji (tam je      četrtina      površin vseh slovenskih sadovnjakov, v katerih  D
spolno aktivnih ima razmerje z več partnerji,      četrtina      pa si partnerja najde samo za eno noč.Šestdeset  D
prevladuje hrana rastlinskega izvora. Manj kot      četrtina      je je živalskega izvora, živali, ki jih ulovijo  D
odločitev (pozitivno ali negativno) sprejela dobra      četrtina      volilnih upravičencev.V anketi, ki jo je izvedla  D
resničnosti umre, živi pa od sanj. Tretjina (     četrtina,      petina, šestina?) naroda, ki je skoraj v vsaki  D
Heglom za štabno mizo (in kotlom). Tretjina (     četrtina,      petina, šestina?) naroda, ki je skoraj v vsaki  D
prednost zadarskih in obetala se je zanimiva zadnja      četrtina.     V 30. minuti je trener Ivan Sunara zaradi štirih  D
voznikov, prav tako pa tudi svojih lastnih napak.      Četrtina      pešcev je bila vinjenih, v krvi so imeli v povprečju  D
držav, združenih na 175.000 kvadratnih metrih.      Četrtina      jih je prikazala tudi multimedijske projekte  D
in v parke z zmaji okoli 4 milijone Čilencev (     četrtina      prebivalstva).Čile slovi po dobrih tekmovalcih  D
Azerbajdžancev, za Aliyeva pa se jih je odločila le pičla      četrtina.      Prav zaradi tovrstnih preobratov se je na  D
zapolnili vrzel pod košema. Odločala je zadnja      četrtina,      ki smo jo dobili z dobro obrambo.« Mario Gerjevič  D
več kot tretjina od enkrat do petkrat, več kot      četrtina      pa že šestkrat do 15-krat.Dobra četrtina jih  D
kot četrtina pa že šestkrat do 15-krat. Dobra      četrtina      jih hodi v gore vsaj dvakrat mesečno, skoraj  D
jih ima zemljevid gora, kamor so namenjeni,      četrtina      pa uporablja čelado in varnostni komplet.   D
pristojnega za EU, lahko zahteval še kolegij ali      četrtina      poslancev.Z drugim predlogom pa želijo okrepiti  D
da bi bila uporabljena kot dokaz. Sprva je      četrtina      sogovornikov iz knjige želela biti neimenovana  D
deluje v državah, ki so članice EU oziroma Efte,      četrtina      v drugih državah, ki pa so članice bolonjskega  D
imela njihova prvostopenjska diploma. Skoraj      četrtina      je odgovorila, da bodo z njo diplomanti že usposobljeni  D
institucij jo vidi kot specializacijo, slaba      četrtina      se zavzema za raziskovalno usmerjeno drugo stopnjo  D
tudi še za nadaljnih 42 odstotkov institucij.      Četrtina      institucij, ki se jim zaposljivost ne zdi tako  D
letih naj bi zaposlenim pripadala le še dobra      četrtina.      Položaj podjetij, ki so se notranje lastninila  D
403 ljudi. Konec leta 2002 je delala manj kot      četrtina      zapornikov in samo 8263 jih je bilo vpisanih  D
bo delovno telo pristojno za evropske zadeve,      četrtina      poslancev oziroma kolegij DZ bo lahko zahteval  D
ki se lotijo diete, to počno na lastno pest,      četrtina      je že posegla po raznih preparatih, ki dajejo  D
odstotkov vprašanih jih ne je zajtrka ali kosila, le      četrtina      večerja več kot petkrat na teden.Najbolj reden  D
občutkom krivde. Tega ima, zaradi teže, kar      četrtina      srednješolk, kažejo izsledki nekaterih anket  D
zakonu o kulturnem tolarju (kar pa bo le dobra      četrtina      od tam uzakonjenih več kot 6 milijard).Za leto  D
zakonu o kulturnem tolarju (kar bo prav tako le      četrtina      od tam zapisanih več kot 6 milijard). Proračunska  D
da so jih diskriminirali na delovnem mestu,      četrtina      pa, da so imeli stanovanjske težave.Zavest o  D
mednarodno samozavest socialdemokratskega kanclerja.      Četrtina      odstotka manj v bruseljski proračun je za zdaj  D
vedejo, kar najbolj opažajo svojci), skoraj      četrtina      pa ima trajnejše posledice.Če je operiranec  D
rudnikih zlata, še bolj pa po svojih diamantih.      Četrtina      vseh diamantov pride na svetovne trge iz Rusije  D
naslednik junija propadlega Key3media, obiskala      četrtina      ljudi manj kot lani, dogodek je le v enem (prej  D
zdržali dva podaljška. Odločilna je bila zadnja      četrtina.     « Igor Meden, direktor Kraškega zidarja JK  D
lahko obravnaval tudi DZ, če bo tako zahtevala      četrtina      poslancev, odbor za evropske zadeve ali kolegij  D
trdi Milanesijeva. Na japonskem ima že skoraj      četrtina      vseh prodanih mobilnih telefonov z vgrajenimi  D
priznala. Najprej so jim od 200.000 glasov (okoli      četrtina      vseh) priznali 170.000, nato pa so njihovo število  D
Sundeep Khosla pojasnjuje, da se v tem času tvori      četrtina      vse kostne mase pri obeh spolih.Premajhna mineralna  D
pokadila, ko so bili stari 11 let ali manj.      Četrtina      fantov in slaba tretjina deklet pa je začela  D
priigrala že 15 točk prednosti (60:45). Toda zadnja      četrtina      je postavila stvari na glavo.Geoplin Slovan  D
Žusterni boljši, še najbolj negotova je bila zadnja      četrtina,      v kateri sta Hajdin in Berce z dvema zaporednima  D
električne energije za 4473 GWh, kar je približno      četrtina      sedanje letne proizvodnje električne energije  D
napoveduje povečanje prodaje na tujem, skoraj      četrtina      (24,3 odstotka) se bo zadovoljila z dosedanjim  D
rondojskemu vračanju k Meyerbeerjevemu koralu. Vsaj      četrtina      glasbe je tu odveč, Liszt ima težave v ločevanju  D
referendum? Takšna odločitev, ki jo je predlagala      četrtina      svetnikov, ni bila sprejeta.Strankarski nasprotniki  D
zelo ali dokaj zainteresiranih nekaj manj kot      četrtina      dijakov.Ugotovitve so torej naslednje: interes  D
mehanizmov ter veliko število občin (od tega kar      četrtina      takih, ki so na meji sposobnosti opravljanja  D
rodi vsako leto. Po podatkih Unicefa jih ena      četrtina      živi v skrajni revščini, v družinah, ki zaslužijo  D
približno 28 gramov) zlata, kar je še vedno      četrtina      cene, ki jo unča dosega na mednarodnem trgu  D
ugodnejši razplet, toda Koprčane je pokopala tretja      četrtina.     Gostje so jim namreč hitro ušli za 10 točk.   D
evropske zadeve, odbor za zunanjo politiko,      četrtina      poslancev ali kolegij predsednika DZ.V tem primeru  D
izbrisana iz zavesti »sodobnih« Romunov. Kot da se      četrtina      stoletja pred padcem komunističnega režima ni  D
silne namnožitve pa je oziroma bo posekanega kar      četrtina      običajnega letnega poseka iglavcev ali 14 odstotkov  D
Nesterović vse bolj ujemata, je pričala že prva      četrtina,      v kateri sta skupaj dosegla 18 zaporednih točk  D
premeru 320 kilometrov okoli East Durhama ima kar      četrtina      prebivalcev irske korenine.V juliju se po kraju  D
razpisu ponudil Stanovanjski sklad - Več kot      četrtina      stanovanj bo še na trgu Ljubljana -  D
ne vidi nobene tragike v tem, da je več kot      četrtina      stanovanj ostala neprodana.»Jih bomo pač ponudili  D
dobrih sedem milijonov prebivalcev Švice kar      četrtina      tujih državljanov.In ker po naših izkušnjah  D
registriranega traktorja je 17,8 leta in le      četrtina      je mlajših od 12 let.Po podatkih ministrstva  D
mladi Meta precejšnjo podporo in da najmanj      četrtina      poslancev te stranke v parlamentu glasuje drugače  D
približali na 63:57. Najbolj je bila zanimiva zadnja      četrtina,      saj so se Zrečani po zaostanku 12 točk (73:61  D
tolarjev. V svobodnih sindikatih ocenjujejo, da      četrtina      vseh podjetij s Celjskega do 1. novembra svojim  D
sami - a po besedah dr. Demareta jih je največ      četrtina.     Poleg Evropejcev si učenost v Brugesu nabirajo  D
pričakujete, da se bodo v državi, v kateri je      četrtina      prebivalcev okužena z virusom aidsa, ljudje  D
primerljivem deležu kot na svetovnem trgu, torej kot      četrtina      vseh tujih plošč.»Dokler je tako,« pravi Ivanič  D
vsak referendum, pa čeprav se ga udeleži le      četrtina      upravičencev.Vsak referendum bi moral imeti  D
eno četrtino skupnega premoženja, saj je druga      četrtina      rezervirana za ženo.Država sicer ima pravico  D
Italiji. Azijcev je največ v Veliki Britaniji.      Četrtina      tujcev v Nemčiji prihaja iz držav Unije, polovica  D
do marca 2003 preselilo drugam (od tega okoli      četrtina      v revne dežele) 829 operacij, ki so bile včasih  D
Takšno košarko želim pokazati Splitu« - Zadnja      četrtina      23:8 za gostitelje Split -  D
ekipe, priigrali devet točk prednosti. Zadnja      četrtina      ni prinesla preobrata v igri - v 34. minuti  D
poznali kopalnice, plina in telefona, več kot      četrtina      ni imela tekoče vode, skoraj 40 odstotkov Italijanov  D
ni vedelo, kako je videti meso na krožniku.      Četrtina      prebivalcev revnega juga je bila nepismena,  D
Prve ugotovitve pomirjajoče, a končana šele      četrtina      raziskave Bodo rudnik zaprli, preden bo raziskana  D
padec prihodkov, ob delo pa je bila tudi slaba      četrtina      od 490 zaposlenih: »Zaradi padca vrednosti dolarja  D
dobre tri četrtine tujih (70.530) in le slaba      četrtina      domačih (22.155).Tujih je bilo za sedem odstotkov  D
razpolagati s svojo zemljo. To je skupaj več kot      četrtina      celotnega ozemlja Tržaške pokrajine, primerljiva  D
podatki iz zadnjega popisa prebivalstva (skoraj      četrtina      manj pripadnikov italijanske narodnosti kot  D
zakonu o kulturnem tolarju (kar pa bo le dobra      četrtina      od tam uzakonjenih več kot 6 milijard).Za prihodnje  D
milijarde po dodatnem zakonu (kar bo prav tako le      četrtina      od tam predvidenih več kot 6 milijard).Predvideni  D
predlaga, da mora biti na kandidatni listi vsaj      četrtina      žensk (ali moških), drugače naj bi volilna komisija  D
prodajo zelo zadovoljni: »Pošla je približno      četrtina      blaga,« je povedala Tina Frlič, vodja trgovine  D
odstotkov bilančne vsote bank ter približno      četrtina      bilančne vsote celotnega finančnega sektorja  D

(leva okolica   beseda(e)   desna okolica   kratice avtorjev   kratice naslovov   (vse oznake)   št. povedi)