četrtina (701-800)

živi v revščini do 11 odstotkov otrok. Več kot      četrtina      jih je potomcev prebivalcev držav, ki niso članice  D
vpisalo na tehnične in naravoslovne fakultete,      četrtina      pa se je zelo razpršila, vpisali so se na primer  D
skoraj 75 odstotkov vprašanih, potrdila pa dobra      četrtina      (25,4 odstotka). Rok Kajzer   D
ima namreč negativno mnenje o Sadamu Huseinu,      četrtina      pa jih misli, da bi ga morali odstraniti z oblasti  D
šolstva Bo v poklicnih šolah pristala le še      četrtina      dijakov? Slavko Gaber: Prednost splošni izobrazbi  D
industrije so potihnile. Lani je bila naprodaj      četrtina      delnic družbe Helios, in niso se izpolnila pričakovanja  D
Zaradi vojne v Iraku je čez noč postala negotova      četrtina      Danfossovega izvoza na Bližnji vzhod Na izredni  D
Iraku. Zaradi nje je čez noč postala negotova      četrtina      Danfossovega izvoza, natančneje, močno je padla  D
struktura spreminja v prid starejših, je že dobra      četrtina      voznikov starejša od 50 let, pravi Dakičeva  D
ali pa se ukvarjajo z nezakonitimi posli. A      četrtina      dolga smederevske železarne, ki je ostal državi  D
Evropi približno polovica ljudi za katoličane,      četrtina      za protestante raznih vrst in približno četrtina  D
četrtina za protestante raznih vrst in približno      četrtina      za tiste, ki so zunaj cerkva.Zato v ustavo ni  D
obetavnejšo prednost pri 59:54 v 28. minuti, zanja      četrtina      pa je minila v znamenju igralcev Zadra, zlasti  D
pouka 17 odstotkov, upravičeno pa še dodatno      četrtina      vprašanih srednješolcev.Sicer pa mladi preživljajo  D
in deklic je predebelih. Pretežkih je skoraj      četrtina      osemletnikov, mejo debelosti jih je prestopilo  D
province brez rešitve glede sarsa - Skoraj      četrtina      vseh okuženih so zdravniki in sestre Peking  D
Centra v New Yorku 11. septembra 2001. Skoraj      četrtina      vseh okuženih so zdravniki in sestre.Večina  D
krije EU v sklopu programov Phare, preostala      četrtina      sredstev pa je lastna udeležba, kar pomeni,  D
tehnično strokovnih služb; povprečno jih je      četrtina,      v UE Slovenj Gradec recimo le 5,5, v UE Nova  D
končni izid po 25 letih pa bi bile za povprečno      četrtina      nižje pokojnine od sedanjih. Povprečje je  D
lokacije z ruševinskimi sledovi zidov in jarkov.      Četrtina      je razvalin, kot so celjski Stari grad, Konjice  D
po vrstnem redu na listi, razen če je najmanj      četrtina      volivcev, ki so glasovali za posamezno listo  D
žrtev trgovine z ljudmi in med njimi naj bi bila      četrtina      prisilnih prostituk.Po podatkih OZN se število  D
pokojninsko zavarovanje Dodatno zavarovana skoraj      četrtina      delavcev Konec lanskega leta je bilo v Sloveniji  D
točkami razlike. Za domače je bila usodna 3.      četrtina,      ki so jo odločni igralci trenerja Milovića dobili  D
povečuje število družin brez otrok. Že skoraj      četrtina      družin (23 odstotkov) v Sloveniji je brez otrok  D
imigrantov. Razen v Luksemburgu, kjer je kar      četrtina      prebivalcev tujcev, a je ta država posebna tudi  D
in gostje so zagospodarili na igrišču. Zadnja      četrtina      je samo še potrdila nemoč Zagorjanov.Minuto  D
res, kot pravijo, da ste kvarteron in je v vas      četrtina      črnske krvi?« »Drži.«   D
v maternici so nenevarni tumorji, ki jih ima      četrtina      do polovica žensk.Dokler so majhni, jih ne zdravijo  D
večnega tekmeca. Za goste je bila usodna 3.      četrtina,      v kateri so dosegli le 7 točk, gostitelji pa  D
velikega požara, v katerem je zgorela skoraj      četrtina      takratnega Slovenj Gradca.Požar je povsem uničil  D
zadnja leta stabilen), da hodi v CD redno več kot      četrtina      odraslih Slovencev.A še večji vtis naredi podatek  D
popoldneva je svoje glasove oddala približno      četrtina      volilnih upravičencev Podgorica -  D
inventivnih podjetij (zdaj je takšnih le dobra      četrtina)      in tehnološko zahtevnih proizvodov ter dosežemo  D
organizacija je v letu 2000 ugotovila, da ima      četrtina      vseh ljudi v določenem obdobju težave z duševnim  D
seveda tudi svoj delež razvojnega proračuna (vsaj      četrtina)     , so bili proizvodni sektor, ekonomska infrastruktura  D
partnerjem, čeprav je v vsej skupini skoraj      četrtina      vseh moških samskih, in samo en odstotek vseh  D
približno tri četrtine pripravlja na vstop,      četrtina,      ki se ne pripravlja, pa misli, da turistična  D
brišem, ogromno črtam in na koncu ostane le kaka      četrtina      materiala.«Kar je zdaj zbrano v eni knjigi,  D
odstotkov manj), manj dober pa, da kmalu potem      četrtina      zakonov konča pred sodniki in doseže ločeno  D
Kapitalski trgi Jugovzhodne Evrope Hrvaška:      Četrtina      Croatie osiguranja Cerkvi V pomanjkanju dogajanja  D
uradnih podatkih je v Sloveniji v najemu približno      četrtina      zemljišč, zaradi nesklenjenih pogodb pa jih  D
privlačna Bavarska, na katero odpade skoraj      četrtina      vseh tujih prenočitev. Bavarska jih je imela  D
izsledke raziskave, ki je pokazala, da je kar      četrtina      ljudi, ki so jih sprejeli na urgentne oddelke  D
brezposelnih nima izobrazbe, poklicno izobrazbo premore      četrtina,      petina ima srednjo, dober odstotek ima višjo  D
volitev v evropski parlament udeležila le slaba      četrtina      otoških volivcev.Bi bilo nemara tudi to dovolj  D
letu slabih 8 odstotkov, po 60. letu pa skoraj      četrtina      prebivalcev povsem brez lastnih zob. Stališče  D
njihovega zobovja. Gotovo pa drži, da skoraj      četrtina      vprašanih, starejših od 60 let, nima več niti  D
petnajstletnikov poroča o pitju alkohola in da      četrtina      spada že med redne pivce, je nov dokaz o smotrnosti  D
zagotovite samo z orožjem, je mit. Manj kot      četrtina      nasilnih zločinov se zgodi, ko je žrtev doma  D
skupnosti - Umetna gnojila jih uporablja le še      četrtina      Tolmin -   D
kmetij še uporablja mineralna gnojila komaj      četrtina,      sredstva za varstvo rastlin pa 32 odstotkov  D
letih obstoja šel stečaj, je v njem delala le še      četrtina      nekdaj zaposlenih.Mnogi so službo v njem izgubili  D
bi morala urediti kanalizacijo po vsem mestu (     četrtina      Ljubljane ima še greznice, pravi kaos pa je  D
premalo giblje, zato ima povišan krvni pritisk,      četrtina      pa zvišan holesterol.Medtem ko jih je tretjina  D
še dobrih dvesto milijonov, kar je manj kot      četrtina      dodatnih sredstev, ki jih je Grčija predlagala  D
eksperimentira v prvem letniku srednje šole vsaj      četrtina      vprašanih dijakov - marsikateri med njimi začne  D
ali komisijo. Takšno možnost zanika le dobra      četrtina      vprašanih. Stojan Žitko   D
pri poučevanju še prava redkost. Manj kakor      četrtina      anketiranih je navedla, da jo uporabljajo vedno  D
učinkovit. Pri sodnikih za prekrške zastara      četrtina      zadev, še več pa pozneje v izvršitvi. Davčne  D
starejših. V anketah smo ugotovili, da najmanj ena      četrtina      starejših potrebuje neke vrste pomoči na domu  D
tudi v tej kratki disciplini, ki je pač ena      četrtina      mojih mešanih 200 metrov.« Alenko kot tudi  D
šest odstotkov več kot lani, a še zmeraj komaj      četrtina      tistega, kar ustvari turistična »industrija  D
Ljubljana - Samo      četrtina      podjetij, katerih delnice kotirajo v borzni  D
Starševstvo babic in dedkov Kar      četrtina      britanskih dedkov in babic ima polne roke dela  D
petina zdravnikov medicine splošne medicine,      četrtina      lekarnarjev, tretjina fizioterapevtov, šestina  D
Socialna varnost      Četrtina      BDP gre za socialo Po nedavno objavljenih  D
otrok. Zdravstvene oblasti sodijo, da je dobra      četrtina      dečkov in deklic, ki ne dočakajo niti petega  D
različnih kombinacijah, bi imela take probleme kar      četrtina      celotnega prebivalstva na svetu,« pravi prof  D
Nekaj tisoč otrok sploh ne hodi v šolo, ena      četrtina      šolarjev pa opusti šolanje zaradi nemotiviranosti  D
100.000 slovenskimi gasilci kar 25.000 oziroma      četrtina      vseh članov mlajših od 18. let. S. F. Voda  D
vlade, se je sposobna sporazumevati v angleščini      četrtina      svetovnega prebivalstva. V Evropi je že dolgo  D
niti za polovični delovni čas ne, je več kakor      četrtina,      višina pokojnin pa večinoma ne zadošča za preživetje  D
prizadetih državah bo do leta 2010 brez staršev      četrtina      otrok.Trideset od skupno dvainštiridesetih milijonov  D
med tistimi z mehiškimi predniki je pretežka      četrtina.     Veliko jih prav zaradi tega zboli za diabetesom  D
kanalizacije in čiščenja odplak (v Ljubljani      četrtina      prebivalstva še ni priključena niti na kanalizacijski  D
Gospodarski rezultati v Savinjsko-šaleški regiji      Četrtina      gospodarstva bo v rdečih številkah Produktivnost  D
za proizvodnjo električne energije bo skoraj      četrtina      gospodarskega potenciala regije še vedno poslovala  D
snovi v vesolju sestavlja vodik, skoraj ena      četrtina      je helija in le en odstotek težjih elementov  D
Večina ima srednješolsko izobrazbo, nekaj več kot      četrtina      višjo ali visoko, dobrih 11 odstotkov pa osnovno  D
vedenje ameriških okupacijskih čet, in samo      četrtina      jih sodi, da gre dejansko za nekakšno »odporništvo  D
slabše kakor leta 2000. Pod mejo revščine živi      četrtina      prebivalstva. Konkretnejše raziskave pa kažejo  D
bobek. A slednjih je zasajenih malo, manj kakor      četrtina      vseh površin. Na inštitutu uporabljajo dve  D
svobodnih volitvah pred štirimi leti se je samo      četrtina      strank zavzemala za islamistično vlado.Dobile  D
mora z njim spopadati s pomočjo strokovnjakov.      Četrtina      je povedala, da so se ob stresu počutili tako  D
več kot junija, ko jih je bila proti manj kot      četrtina.     V Estoniji bi proti članstvu države v EU julija  D
na premog in elektriko. V prometu nastaja      četrtina      vseh emisij toplogrednih plinov.Po programu  D
partnerja bi si v naslednjem mesecu želela imeti      četrtina      heteroseksualnih moških, 29,1 odstotka homoseksualcev  D
povezana s tujci, ki so prišli v državo. Samo slaba      četrtina      vprašanih sodi, da so lahko priseljenci koristni  D
enega izmed najvišjih deležev debelih v Evropi:      četrtina      žensk in 22 odstotkov moških - delež debelih  D
Arabsko-perzijskem zalivu, od koder prihaja      četrtina      svetovne proizvodnje nafte in kjer sta dve tretjini  D
konflikt med slojem slovenskih upokojencev (več kot      četrtina      prebivalstva, ki iz leta v leto narašča) in  D
delež, čeprav naj bi ga bilo po priporočilih le      četrtina.      Jože Pojbič   D
morebiti alergičen na čebelji strup. »Skoraj      četrtina      ljudi meni, da je alergična, a raziskave, ki  D
političnima strankama Slovenije in Hrvaške, je dobra      četrtina      vprašanih odnose med Ljubljano in Zagrebom ocenila  D
je bilo z njenim delovanjem zadovoljnih dobra      četrtina;      letos je to število usahnilo na pičlo desetino  D
telovadi le toliko, koliko je v šoli potrebno,      četrtina      se jih s športom in gibanjem ubada le včasih  D
pred tv ekranom več kot štiri ure na dan.      Četrtina      osnovnošolcev je v življenju najbolj nezadovoljna  D
vezavo sredstev dlje od enega leta se zanima le      četrtina      madžarskih varčevalcev.Finančni strokovnjaki  D