četrtina (1.001-1.100)

šteje nekaj več kot 9200 prebivalcev in kar      četrtina      jih je bila še pred poldrugim letom predebelih  D
Raffarina, ker se ne strinjajo z njeno politiko; le      četrtina      bi ji s svojim glasom namenila podporo. Vladne  D
Osip dijakov v poklicnih šolah      Četrtina      jih obupa Šole ministrstvu za šolstvo redko  D
toda v neki Delovi anketi je bila več kakor      četrtina      vprašanih prepričana, da so odnosi sovražni  D
ženskah povzročili razočaranje in depresijo. Le      četrtina      vprašanih je dejala, da živi življenje, kot  D
Zdaj po vsem svetu mobilnik uporablja slaba      četrtina      ljudi, do leta 2007 naj bi ta delež narasel  D
predstavljal 35 odstotkov vaše ekonomije, tačas je      četrtina      vašega bančnega sektorja še v državni lasti  D
prebivalcev, pomeni, da jih je v pokoju že več kot      četrtina.     Konec letošnjega januarja je bilo v Sloveniji  D
diverzijami. Doslej je bila varno shranjena manj kot      četrtina      tega materiala. Opozarjati na problem je eno  D
v podjetju četrtinski lastniški delež; slaba      četrtina      Mipa je v lasti slovenskih bank, 8-odstotni  D
takšni, ki bi radi sedeli na dveh stolih. Skoraj      četrtina      vprašanih moških bi se ljubila v času končnice  D
Vaš delež v Illyju? Približno ena      četrtina.     Ker smo trije bratje in sestra.   D
mladostnikov, poskusilo pa jo je 31 odstotkov fantov in      četrtina      deklet, na slabe prehranjevalne navade, na slabo  D
kvadratnih metrov več kot leto prej oziroma kar      četrtina      vseh novozgrajenih stanovanj.Statistika je pokazala  D
protikadilski kampaniji se med redne kadilce uvršča      četrtina      deklet in dobra petina fantov.Približno toliko  D
osnovne šole. Izjemno skrb zbujajoč je podatek, da      četrtina      anketirancev meni, da bi marihuano lahko brez  D
Slovencev (45.389 ali 76,3 odstotka) in le slaba      četrtina      tujcev (14.077 ali 23,7 odstotka).Skupen obisk  D
petina pa jih je bila še neodločena. Dobra      četrtina      potencialnih kreditojemalcev bo najela kredit  D
vodstvo že zagotavlja, da je med vpisanimi le      četrtina      otrok z arabskimi koreninami, piše L'Express  D
ljudi na svojo stran. V Sloveniji je približno      četrtina      ljudi na desni, četrtina na levi, petdeset odstotkov  D
Sloveniji je približno četrtina ljudi na desni,      četrtina      na levi, petdeset odstotkov pa jih je vmes.  D
pokazala, da je med 350 dodiplomskimi študenti kar      četrtina      takšnih, ki so vsaj enkrat prepisovali besedilo  D
izkušnjah sodeč prepisuje veliko več kot le      četrtina      študentov, saj nam plagiatorstvo ni bilo predstavljeno  D
slušatelja in jih na izpitnih rokih ne boste srečali,      četrtina      sivolasih študentov in študentk pa se je vpisala  D
slovenska industrija, na katero odpade približno      četrtina      bruto družbenega proizvoda, izdelala 4,7 odstotka  D
srednjih šolah v nasilna dejanja vpletena približno      četrtina      šolarjev.Po njegovih besedah je nasilje v šolah  D
desetine brezposelnih je starejših od 40 let,      četrtina      pa mlajša od 26 let, petina sodi med trajno  D
površino najmanj 30 km² in višinsko razliko 2700 m.      Četrtina      te površine je visokogorska in dobro pregledna  D
litovskimi vrstniki. Odločilna je bila tretja      četrtina,      ki so jo baltski košarkarji dobili z 28:8 ter  D
rdečih številk, če bo v prihodek všteta ena      četrtina      državne pomoči (2,5 milijona evrov).V Muri je  D
V njih živi okoli 650 krajanov, približno      četrtina      vseh v občini.Če bo referendum uspešen, jih  D
zadnjih evropskih volitvah prišla na volišča      četrtina      upravičencev, kmalu jih bo le še desetina.Praznina  D
povsod, kjer jih je v celotnem prebivalstvu ena      četrtina,      kolikor jih je sicer na ravni države.Tam, kjer  D
za idealna očala). Očala pa nosi približno      četrtina      otrok. Milena Zupanič   D
prebivalcev živi pod mejo revščine, več kot      četrtina      za delo sposobnih ljudi pa je brez službe.   D
v njegov klan Dlamini - v njem je bila dobra      četrtina      vsega prebivalstva kraljevine.V neki zgodovini  D
odstotkov. Najnižji dohodek ima v novih članicah      četrtina      ljudi, nižjega od povprečja petina, višjega  D
Megavati Sukarnoputri; zanjo se je odločila dobra      četrtina      volivcev. Le nekaj ur pred objavo uradnih izidov  D
dopusti in izobraževanja Vsak dan odsotna      četrtina      zaposlenih Zaposleni v Kliničnem centru precej  D
Kliničnem centru (KC) za zadnja tri leta. Kar      četrtina      zaposlenih v KC je bila lani vsak dan odsotna  D
motovunskega festivala tekmuje 25 filmov, med njimi je      četrtina      dokumentarnih. Sicer pa bo na festivalu prikazanih  D
izredno sejo in kako - ali predsednik države ali      četrtina      poslancev, pri čemer ni treba, da so nekateri  D
četrtine (41.044 ali 75,7 odstotka) tujih in slaba      četrtina      (13.141 ali 24,3 odstotka) domačih.Tujih gostov  D
srbski generali so predvsem narodni junaki, meni      četrtina      Srbov Beograd -  D
so pravzaprav narodni junaki, je prepričana      četrtina      Srbov, njihovo nedolžnost zagovarja 37 odstotkov  D
državljanov Srbije proti njegovi izročitvi Haagu,      četrtina      vprašanih pa to obveznost jemlje kot nujno zlo  D
študenti in po nekaterih statističnih podatkih je      četrtina      vseh študentov vsaj enkrat med študijem poskusila  D
raziskava ugotovila, da je kanabis kadila že      četrtina      mladih.Mercedes Lovrečič, ki vodi Informacijsko  D
Vpetost v mednarodno okolje je velika, saj je kar      četrtina      cvetobera (blue chip) podjetij na pariški borzi  D
odločali občani občine Bled. Kljub temu pa lahko      četrtina      članov blejskega občinskega sveta, ki ima 20  D
kar je bila največja vsota v dolgu (več kot      četrtina)      in še za 27 drugih postavk (dodatna sol za soljenje  D
med njimi dobre tri četrtine Britancev in le      četrtina      Slovencev.Želeli bi več slovenskih potnikov  D
več kot en milijon hektolitrov piva ali slaba      četrtina      proizvodnje vseh 12 pivovarn v SČG.»V zelo kratkem  D
Dve tretjini umorov se še vedno zgodi na jugu,      četrtina      na severu, samo 12 odstotkov pa v osrednji Italiji  D
seboj prvo pomoč, vsak drugi ima zemljevid,      četrtina      pa jih že uporablja varovalno čelado in varovalni  D
Subvencionirane postelje v šolskem letu 2004/05      Četrtina      študentov brez cenejše sobe Za petnajst tisoč  D
zaključeno, je očitno, da bo tudi letos najmanj      četrtina      študentov s pravico do subvencioniranega bivanja  D
oči in ušes.« Nimocksova trdi, da je že zdaj      četrtina      najbolj izkušenih ljudi v podjetju povratnikov  D
gostov, ki so sicer tradicionalno najpogostejši (     četrtina      vseh turistov); lani so ustvarili 12 odstotkov  D
saj jih sicer ne bi v parlamentu sedela skoraj      četrtina      vseh poslancev. Omejitev pasivne volilne pravice  D
tovora - ljubljanski dosežek pa je trenutno      četrtina      tega. Aleš Stergar   D
pomoč. Čelado in varovalni komplet uporablja      četrtina      gornikov; v primerjavi z ugotovitvami iz prejšnjih  D
Bangladešu so v vodi našli arzen. Tako je ogrožena      četrtina      žetve v Indiji.Vsepovsod zaradi čezmernega izkorišča  D
polovica se je odločila za Ropa, za Janšo slaba      četrtina      in za Bajuka dobra desetina, kolikor je bilo  D
državah. Tovrstne težave je namreč občutila      četrtina      slovenskih šolarjev, v Italiji pa skoraj pol  D
počuti še kar ali močno obremenjenih skoraj      četrtina      deklet in 40 odstotkov fantov, starih 11 let  D
srce je na levi. / V Sloveniji je približno      četrtina      ljudi na desni, četrtina na levi, petdeset odstotkov  D
šla na volitve v evropski parlament samo dobra      četrtina      ljudi.Najprej: Ne voliti, je tudi voliti!   D
zdraviliščih - po tradiciji - največ Avstrijcev (dobra      četrtina)     , Italijanov (petina), Nemcev (11 odstotkov)  D
partnerica Slovaške je Nemčija, od koder prihaja      četrtina      vsega uvoženega blaga in kamor Slovaška proda  D
tropski ciklon v zadnjem desetletju, je približno      četrtina      naftne in plinske proizvodnje ZDA.Zahodnoteksaška  D
izzivi otroka, osebne stiske in učni izzivi.      Četrtina      pogovorov se je nanašala na učne težave, 17  D
kar 1000 m3 lesa, večinoma smrekovine. Slaba      četrtina      prizadetega območja je v lasti Mestne občine  D
krize v tridesetih letih. Govori se, da bi kar      četrtina      nemških prebivalcev rada videla, da bi spet  D
prišlo nazaj na območje bosanske federacije,      četrtina      v Republiko srbsko.»Glede na to, kako grozljiva  D
Verjetnost udeležbe nakazuje še dodatna slaba      četrtina      respondentov. Več na 3. strani.   D
pol milijarde dolarjev blaga, kar je skoraj      četrtina      več kot leto poprej.Največ so lani na Hrvaško  D
pilotskih delavnicah, skozi katere je šla približno      četrtina      vseh slovenskih zdravnikov družinske medicine  D
državne pomoči ostalo 10.393 kmetov oziroma      četrtina      tistih, ki so bili do nje upravičeni po lani  D
pomenilo, da se je za pogon motorja izkoristila kar      četrtina      v gorivu »shranjene« energije.To danes ne zveni  D
odstotkov, dobra tretjina za 10 do 37,6 odstotka,      četrtina      izdelkov se je podražila za natančno 37,6 odstotka  D
000 kubičnih metrov dreves, kar je skorajda      četrtina      povprečnega letnega poseka v Sloveniji v obdobju  D
milijarde dolarjev avtomobilov - to je skoraj      četrtina      celotnega slovaškega izvoza. Francoski PSA  D
interneta ne bi bili tajni in zaupni. Dodatno še      četrtina      kot prevladujoč razlog navaja, da ne zna uporabljati  D
proti vzhodni Slavoniji in jugu Dalmacije. Le      četrtina      vprašanih misli, da bo zamenjava oblasti v Sloveniji  D
večino volivcev niso bili hladna prha; samo slaba      četrtina      je namreč z rezultati (za zdaj še neuradnimi  D
orientacijskih podatkih je v njih največ vojakov, od tega      četrtina      Slovencev, petina Hrvatov, sedmina Nemcev ter  D
51-odstotna lastnica te družbe ostala država,      četrtina      bo pripadla občinam na območju TNP in 24 odstotkov  D
alkoholizmom ima težave 330.000 ljudi (od tega      četrtina      žensk), dvakrat večjemu številu pa grozi, da  D
ameriška, ampak tudi slovenska uspešnica. Več kot      četrtina      ljudi, ki je v tem tednu odšla v kino, si je  D
znižali vodstvo gostiteljev na šest točk. Tretja      četrtina      je minila v dobri igri obramb obeh ekip, v napadu  D
v napadu pa je bilo veliko zgrešenih metov.      Četrtina      se je končala z rezultatom 13:11, tako da so  D
Število nesreč se zmanjšuje      Četrtina      inšpekcijskih pregledov je v gradbeništvu -  D
oziroma deset na dan, od tega jih je približno      četrtina      v gradbeništvu, je še dejal Dimovski. Po besedah  D
38:36 ne bi zadel dveh trojk zapored. Tretja      četrtina      je minila v premoči gostov, pri katerih sta  D
vedno rezultatsko prednost 53:55. Toda zadnja      četrtina      je minila v prevladi mlajših in agresivnih gostiteljev  D
Delo, 26. oktobra      Četrtina      ne misli resno Prispevek Nine Mazi z zgornjim  D