nova beseda iz Slovenije

četrtina (101-200)

približno 800 kosovskih Albancev, kar je približno      četrtina      vseh, ki so imeli status začasnega zatočišča  D
Slovenija v gibanju do zdravja      Četrtina      Slovencev je telesno nedejavna Priporočena pešačenje  D
tretjina Slovencev, povsem telesno nedejavna pa že      četrtina.     Zato je CINDI Slovenija skupaj s Športno unijo  D
poslancev izvoljenih po večinskem sistemu, preostala      četrtina      pa po proporcionalnem.Referendumsko vprašanje  D
vsemi pa je bilo 581 družin enostarševskih. Kar      četrtina      od 12 tisoč socialno ogroženih družin na območju  D
medžlisu, ko je ugotovil, da ga ni podprla niti      četrtina      volivcev. Zaradi tako prepričljivega poraza  D
izvoljene po večinskem volilnem sistemu, ena      četrtina      pa po proporcionalnem, kar naj bi zagotavljalo  D
v rednem delu DP. Odločilna je bila tretja      četrtina.     Pahernik in Medič sta »bankirje« popeljala vodstvo  D
poslanske zbornice izvoljene po večinskem, ena      četrtina      pa po proporcionalnem sistemu.Z referendumom  D
so ga oboževali. Tudi danes ga obožuje vsaj      četrtina.      Menim, da zdaj v Srbiji ni več dvoma, da je  D
morski psi« sploh zbrali - štirikrat zadeli! Prva      četrtina      je bila zagotovo najslabša, kar so jih v zadnjih  D
zaposlenimi je večina domačinov, med njimi pa je dobra      četrtina      delavcev z osnovnošolsko izobrazbo.Ker pa so  D
cele vrste častnikov. Kmalu je bila za zapahi      četrtina      sovjetskih oficirjev in nekaj tisoč so jih ustrelili  D
manjših, in sicer nekaj več kot 2000. Približno      četrtina      se jih ukvarja s proizvodno-predelovalno dejavnostjo  D
nestanovitnem (in ogroženem) okolju, kamor spada skoraj      četrtina      Slovenije, res ne bodo odškrnile otrokom nekaterih  D
Manifeste 3 je bil 160 milijonov tolarjev, kar je      četrtina      manj kot v primeru Luksemburga, zdaj pa znaša  D
ameriškimi zdravniki je pokazala, da v to verjame kar      četrtina      zdravnikov, čeprav znanost dokazuje, da bolnik  D
naslednje: dobra tretjina jih je proti, dobra      četrtina      jih je pogojno za (če bo kupnina porabljena  D
če bo kupnina porabljena za koristne namene),      četrtina      pa je neopredeljenih.Med tistimi, ki so proti  D
prejema danes invalidsko pokojnino. Več kot      četrtina      (26 odstotkov) torej, kar je ogromno glede na  D
Med skupno 70 učenci, polovica je samskih, ena      četrtina      v dvoje, druga z družinami, se za velik denar  D
prejšnjih predpisih je na takih območjih živela le      četrtina      prebivalstva, a so zavzemala 60 odstotkih slovenskega  D
ko ni znakov astme. V nasprotju s tem je kar      četrtina      staršev otrok z astmo v raziskavi menila, da  D
med njimi 80 iz nekdanje velenjske občine.      Četrtina      jih je dobila priložnost za nenavadno morsko  D
petina njenega mandata do jesenskih volitev in le      četrtina      do roka, s katerim je sama najbolj utemeljevala  D
50 do 70 tisoč stalnih prostitutk, med njimi      četrtina      mladoletnic in polovica tujk, večinoma ilegalnih  D
odstotkov vprašanih odgovarja, da je večja.      Četrtina      sogovornikov ugotavlja, da so se cene izdelkov  D
opravili v Sydneyju, namreč kažejo, da manj kot      četrtina      vprašanih pozna točen termin tekmovanja (od  D
brezposelnih oseb znašal 62 odsotkov (od teh je      četrtina      brezposelnih že več kot tri leta), in delež  D
ustavljenih so odredili preizkus z alkoskopom in slaba      četrtina      oziroma 84 avtomobilistov je napihala več, kot  D
milijona pa je samozaposlenih, kar je približno      četrtina.     Vmes je še sivo območje, ki naglo narašča - to  D
obvladanjem držav okoli Kaspijskega jezera, kjer je      četrtina      znanih svetovnih zalog nafte in zemeljskega  D
kljub temu za državo pomenilo prednost. Skoraj      četrtina      vprašanih (23 odstotkov) je prepričana, da bi  D
Večino dobička so razporedili v proste rezerve,      četrtina      pa ga bo ostala nerazporejenega.Sprejeli so  D
40 odstotkov, tretjina je bančnih depozitov,      četrtina      obveznic, nekaj pa je tudi naložb v pide.   D
savinjski golding, s katerim je zasajena približno      četrtina      slovenskih hmeljišč.Nekoliko manj bodo prizadete  D
približno štiri milijone tolarjev. S. B. Več kot      četrtina      pijanih Ljubljana -  D
en kmet, ki se preživlja zgolj s kmetijstvom,      četrtina      prebivalcev pa se ukvarja predvsem z govedorejo  D
Visoke plime Prav nič čudno pa ni, da je      četrtina      vseh reševalnih akcij kraljeve obalno-reševalne  D
po še vedno znižani ceni v trgovini. Več kot      četrtina      blaga je za najvišji objavljeni odstotek znižanja  D
v treh četrtinah tekme, usodna pa je bila 3.      četrtina,      ki so jo Francozi dobili z 2:0. Največ preglavic  D
namesto začasne izločitve). Lani je skoraj      četrtina      smrtnih žrtev v prometnih nesrečah (skupaj jih  D
njim se nas ukvarja približno 200, a le slaba      četrtina      redno.Resnično močna pa sta dva klana, in sicer  D
tedna), od tega je bilo 4545 tujcev (skoraj      četrtina      več), domačih pa je bilo za odstotek manj.V  D
odstotkov šolske mladine je že prižgalo cigareto,      četrtina      pri 11 letih.V naši tokratni anketi raziskujemo  D
letošnjega junija), od katerih jih je »vsaj      četrtina      izjemno kakovostnih«.Po temeljitem premisleku  D
štirinajstih dneh zbralo več ljudi kot znaša      četrtina      slovenskega prebivalstva?Seveda se Američani  D
tisoč dvesto štirideset mark, kar je približno      četrtina      slovenskega letnega proračuna.Poudariti pa je  D
imenovani biološki alkoholiki. Takih je približno      četrtina      vseh alkoholikov.Njihovo zdravljenje je najtežje  D
črnega vsak dan, zdaj ima to navado le slaba      četrtina      Francozov. Za nameček študije kažejo, da dobršen  D
pomembnih za potrošnike: ali je v razprodaji vsaj      četrtina      blaga, označena za najvišji objavljeni odstotek  D
znižanega za najvišji možni odstotek manj kot      četrtina.     Zaradi malomarne objave posezonskih razprodaj  D
po nekaj tednov starih anketah pa se jih samo      četrtina      iskreno zavzema za širitev. Socialdemokratsko  D
katera od navedenih strank vam je najbližja? Le      četrtina      vprašanih se je ob tem vprašanju opredelila  D
skoraj polovica vprašanih, na zahodu pa samo      četrtina.      Udo Voigt, voditelj skrajnodesničarske Nacionalne  D
saj so sami objavili podatek, da ga podpira le      četrtina      volilnega telesa ali okoli 1,5 milijona volivcev  D
ravnotežje v madžarskem gospodarstvu«, se kar      četrtina      od 3,8 milijona madžarskih gospodinjstev ne  D
kakor pišejo tukajšnji časopisi - le kakšna      četrtina      vseh volivcev. Nadzorniki Demokratične opozicije  D
okoli 75 odstotkov volivcev, v Črni gori pa le      četrtina.     Ob polnoči so morali prostore volilne komisije  D
nekajkrat zamenjali v vodstvu, druga in tretja      četrtina      pa sta se končali z neodločenim rezultatom.  D
igralca Petra Ritonje, pokopala pa jih je tretja      četrtina      v kateri so dosegli pičli dve točki. T. A.   D
dve tretjini (65,7 odstotka) anketiranih, le      četrtina      (24,7 odstotka) je menila, da upokojitev generalov  D
njegovih uporabnikov. Raziskave kažejo, da je vsaj      četrtina      kupcev i-macov (ki jih lahko primerjamo z osebnimi  D
Britancev, starih od 16 do 29 let. Oziroma      četrtina      vseh. Metka Čeligoj   D
Unije svobode, zanj pa se je opredelila tudi      četrtina      volivcev iz vrst levičarske Unije dela, VAS  D
na nedavnih volitvah zanjo glasovala manj kot      četrtina      državljanov, ampak tudi zato, ker je Momir Bulatović  D
3500 volišč 1001 kandidat, med njimi je okrog      četrtina      žensk, za 90 poslanskih sedežev Ljubljana  D
1001 kandidata, med katerimi je tokrat skoraj      četrtina      žensk, ki kandidirajo za 90 poslanskih sedežev  D
dve tretjini tudi na seznamih ameriških borz.      Četrtina      kanadskih podjetij že zdaj svoje bilance objavlja  D
Kice) se je občinstvu 35. BS predstavila prva      četrtina      letošnjega tekmovalnega programa.Naslednja dva  D
najbolj prepoznavno lastnost pripisuje le še slaba      četrtina      vprašanih. Večinsko pozitivno oceno priznavajo  D
FPÖ je volilo le še 12,4 odstotka volivcev -      četrtina      manj kakor na deželnih volitvah 1995 oziroma  D
podpiralo le 45 odstotkov ljudi, proti jih je bila      četrtina.      Na zanimivo podvprašanje, ali dajejo prednost  D
izgubo in se borijo za preživetje. Približno ena      četrtina      pa je v takem položaju, da si sama ne morejo  D
Presenetljivo pa je, da vsako tretje majhno in približno      četrtina      drugih podjetij meni, da v prihodnjih petih  D
odstotkov prihodkov v spletu pričakuje skupno      četrtina      mikro, majhnih in srednjih podjetij ter tretjina  D
končnica, ki za Domžalčane ni značilna. Prva      četrtina      je bila izenačena, v drugi so gostitelji imeli  D
Seveda. S kmetijstvom je povezana      četrtina      vseh zaposlenih.Ob tem bi še dodal, da vzpostavljamo  D
Javni potniški promet Ustrezna le      četrtina      avtobusov Člani uprav in sindikata so se odločili  D
vstopu v Evropsko unijo bi morali računati, da      četrtina      od dva tisoč avtobusov, kolikor jih vozi vsak  D
ameriških dolarjev vrednega skupnega prometa je      četrtina      prihodek od operacijskega sistema windows, 26  D
štiristo različnih živalskih vrst, kar je slaba      četrtina      vseh, ki živijo v Jadranu.Vi ste prispevali  D
zaradi bolečin v križu se vrne na delo le še      četrtina      bolnikov in nihče od tistih, ki so v »staležu  D
Koper zaposlitveno najmanj privlačen, saj le      četrtina      koprskih zaposlenih prihaja delat iz drugih  D
zdatnejšo prednost. Za goste je bila usodna tretja      četrtina.     Po dobri igri Uniona Olimpije v obrambi, Ločani  D
bili v drugi četrtini povsem izgubljeni. Prva      četrtina      je pripadla Kodeljevčanom, ki so kaznovali nekoliko  D
ostajajo kmetijstvo (v državah kandidatkah skoraj      četrtina      prebivalstva živi od te dejavnosti, v EU pa  D
zastopano. Avstrijcev je med obiskovalci Radencev      četrtina      in prihajajo zvečine z Zgornjeavstrijskega,  D
izbire oskrbovalca z elektriko na začetku le ena      četrtina      velikih porabnikov oziroma od 16 do 18 večinoma  D
14:25, Plevnik 7: Zagorjane pokopala tretja      četrtina      Zagorje - Savinjski Hopsi so izkoristili nekaj  D
vseskozi pobudo. Usodna pa je bila tretja      četrtina,      ki so jo gosti dobili z 28:15.Odtlej je prednost  D
leta so ga pridobili 757 ton, delala pa je le      četrtina      elektrolitskih peči, ker za vseh 160 peči z  D
analizah največ delničarjev Avstralija, kjer je      četrtina      prebivalcev malih vlagateljev, na Švedskem jih  D
5000 Slovencev v mešanih zakonih, vendar pa      četrtina      duhovnikov beograjske nadškofije prihaja iz  D
Zagreb nasprotuje 46 odstotkov anketiranih, dobra      četrtina,      28 odstotkov anketiranih, pa nima nič proti  D
poplav s povratno dobo 50 let, prebiva dobra      četrtina      prebivalcev Slovenije.Katastrofalne poplave  D
razporejeni. Le polovica Slovencev zajtrkuje, le      četrtina      jih dopoldne malica in večina zaužije večino  D
so njegove besede obrodile sadove, saj je 2.      četrtina      minila povsem v režiji slovenskega prvaka.Dočakali  D
glasovala polovica volivcev, za Baraka pa le      četrtina.     Tudi znotraj Likuda ima Netanjahu več možnosti  D
odstotka diplomiranih ima resne težave s pisanjem,      četrtina      državljanov s fakultetnimi diplomami komaj zmore  D

(leva okolica   beseda(e)   desna okolica   kratice avtorjev   kratice naslovov   (vse oznake)   št. povedi)