minuta (871)

žvižgo. MARTIN In sedaj ‒ ne bo potekla      minuta      ‒ se mu bo zasmejala, kot se meni nikoli ne  A
MOŠKI: Pet, šest ur je minilo kakor ena sama      minuta.     Moje telo in moj um sta na višku zmogljivosti  A
S kasete SLOVENIJA NA BARIKADAH Za pet      minuta      ispaljujemo sve rakete, a imamo jih tridesetšest  A
bom. Pet, šest ur je minilo kakor ena sama      minuta.     Moje telo in moj um sta na višku zmogljivosti  A
mora: nikoli ne odvaga mi veselja, ki dá mi ga      minuta      v njé pogledu.Le zveži v eno roki najini s pobožnim  A
stran? Sporočaj mi, o dragi, vsak dan v uri,      minuta      bo imela dni dovolj.Ah, če tako računim, se  A
GRUDNOVKA: Zdaj nikoli več ... Samo ena sama lepa      minuta      je bila, in komaj porojena, je že padla v blato  A
Da te beli ženi približuje vsaka ura, dà,      minuta      vsaka ‒ sam ne veš. Kam zanese te vihar usode  A
strastnih hrepenenj prečuta, ko ure za minuto se      minuta      je vlekla enolično brez nehanja. »Nocoj te bom  A
nje duša davno sluša dolge noči tihi raj ‒ Tu      minuta      za minuto težko plava v noč prečuto v vsebrezkončni  A
umazana smet, da je njihovo življenje kratka      minuta,      nezadostna priprava za srečno smrt in kako venomer  A
rižigalnikom v dvignjeni roki. Nemara je minila še      minuta,      preden se je Peter zganil.Stegnil je roko in  A
po vročem tilniku, ne vem, mogoče je minila      minuta      ali ura, ko sem takole stal z vročo sapo in  A
manj zajebava. Kajti takrat je bila zadnja      minuta,      da bi se to zgodilo. Tudi Albert je moral  A
daniti ... Vsaka ura ima šestdeset minut, vsaka      minuta      šestdeset sekund.Če bi tako hitro štel, kakor  A
sedaj ta, sedaj tretja in nikdar ni potekla      minuta,      da ne bi kjerkoli bila kaka ura kolikorkoli  A
zaobrnil peščeno uro, je postajal razburjen. Vsaka      minuta      ga je razdražila.Bil je preblizu cilja, na vrhuncu  A
na vrhuncu do zmage ali do smrti. Ena sama      minuta,      ena nepremišljena beseda, ukaz častnika, ki  A
vanj iz ječe. Samo en korak še do zmage, ena      minuta,      kratka in odločilna. Začutil je v stari in šibki  A
na brkih, komaj na zrelih očeh ... tebi vesela      minuta,      meni trpljenje in groza brez nehanja!“ Gospod  A
Šlo je. V kratkem času,      minuta      se mi zdi, se je prikazalo prestrašenemu srcu  A
kakor sedem let; in trenotek je bil dan, in      minuta      je bila mesec.Če jo prevarim le za uro, le za  A
tihem, da se bliža koncu tisti trenotek, tista      minuta.      Nihče ni zinil besede o tej bojazni, ali gledala  A
V tem trenotku sem spoznal, da ugaša srečna      minuta,      in spreletel me je strah.Spomnil sem se sentimentaln  A
pogledom vse svoje življenje, po letih kratko kot      minuta,      po strašni vsebini večnost.In odleglo mu je  A
- mislil bi navaden človek, da je minila le      minuta      - se je vzbudil in dan je bil.Veselo je sijalo  A
polnoči. Jadrno je bil prišel sveti čas, komaj      minuta      je minila od zgodnjega večera do te skrivnostne  A
Na sveti večer sva sedela v sobi samá.      Minuta      je potekala za minuto, - neizmerno počasi.Obadva  A
Pa saj sem bil Winetu, malora! Ni minila      minuta,      ko je mačka pomolila svoj radovedni smrček iz  A
velel, naj ga spravijo semkaj.« »Pojdimo, vsaka      minuta      utegne biti usodna.« V Šimnu se je zbudila čuvajska  A
medtem pa je pote . / . / stran 84 . / kala      minuta      za minuto, četrtinka za četrtinko, in pri skritem  A
kaj pa hočeš drugega! daj, daj! Ne boj se,      minuta,      dve, in je konec.« »Minuta, dve, in je konec  A
Ne boj se, minuta, dve, in je konec.« »     Minuta,      dve, in je konec,« je ponavljal in niti ena  A
Bilo je že pozno popoldne. Vsaka      minuta      se je neznansko vlekla in zrak v hiši je bil  A
tako bo potegnila čez praznik do srede. Vsaka      minuta      z njo mi je breme; zlovoljen sem, tudi ta vročina  A
bo konec te neznosne negotovosti in čakanja.      Minuta      je že minila.Zdaj mora vsak hip zagledati premičnik  A
pogledala na uro in ugotovila, da je minila le      minuta.      Le minuta!  A
uro in ugotovila, da je minila le minuta. Le      minuta!     Ko mi je pred vrati obljubljal raj na zemlji  A
večnost noči, kakor večnost vsaka ura! Vsaka      minuta      je bila težka kakor svinec.Z neznansko pezo  A
inkvizicija, iznašla najčistejša ljubezen. Vaka      minuta      trpinčenja na zemlji je izbrisala stoletja veliko  A
ko bi ga zagledal. Ostala mu je morda le še      minuta      za dejanje.Oba z dekletom sta brez premora jedla  A
bledolični. Toda Timmyiju je bila všeč vsaka      minuta.     Prvič v življenju se je zabaval z očetom, vsaj  A
bilo čutiti nehoteno razburjenje. Nič več kot      minuta,      in stava bi bila dobljena. Andrew Stuart in  A
»Ne pusti ga čakati, otrok!      Minuta      njegovega časa je vredna tisoč zlatnikov!«   A
odvrnil Kralj, »le da nisem tako močan. Veš,      minuta      je mimo tako neznansko hitro.Prav lahko bi poskušala  A
3:0. Teče peta      minuta      zadnje tretjine. Občinstvo hoče še deseti  A
različni manjši, izredni prihodki (percepta      minuta)     .Pri vseh rednih dohodkih je na prvem mestu navedena  C
celoti zabeleženi izredni izdatki (exposita      minuta      extraordinaria).Oboje omogoča dokaj popoln vpogled  C
1 in vnesli nemir v vrste gostiteljev. Tudi      minuta      odmora domačim ni pomagala, saj sta Rituper  D
in Nobeno sonce (1984) ter film za odrasle      Minuta      za umor (1962).Jane Kavčič je tudi režiser filma  D
priznal in Zagorjani so vodili s 70:65. Zadnja      minuta      je bila izredno razburljiva.Po nešportni osebni  D
upoštevaš prometnih znakov in omejitev, seveda. Samo      minuta      več je potrebna za isto razdaljo na kolesu,  D
kolo v prvem delu lige Kolinske Nesrečna 13.      minuta      usodno pokopala nalet »zidarjev« Mladi laški  D
domače vrnil v igro. Gostom ni pomagala niti      minuta      odmora, saj kar 5 minut niso dosegli koša.Razić  D
goli prednosti. Škofjeločanom ni pomagala niti      minuta      odmora, na njihovo srečo pa so gostje v zadnjem  D
pričakovanjih zlahka prišle do točk, po petih      minuta      so po štirih golih Ercegove povedle s 4:1, razliko  D
Maja in vesoljček idr.) ter odrasle (Akcija,      Minuta      za umor, Begunec idr.). Nepopisan list je  D
sistemu 77 tolarjev), v času popoldanske tarife bo      minuta      pogovora še naprej 40 tolarjev, v času nižje  D
enaka, 14 tolarjev. V študentskem paketu bo      minuta      klica veljala 40 tolarjev v času višje in 18  D
občutnejšo prednost. Gostom ni pomagala niti      minuta      odmora, saj so bili domači v končnici zbranejši  D
začeli gostje, prelomni trenutek pa je bila 39.      minuta,      ko je sodnik izključil dva igralca gostov (Fajfrić  D
izkoristili, gostom pa do izenačenja ni pomagala niti      minuta      odmora. V drugem delu so Prulčani takoj dosegli  D
namenjene posebne telefonske številke, na katerih      minuta      stane, odvisno od dela dneva, 12 ali 24 tolarjev  D
Za Ptujčane sta bili usodni četrta in peta      minuta,      ko so gostje brez težav prišli do visokega vodstva  D
prednosti, ki pa je žal niso mogle obdržati.      Minuta      odmora na zahtevo Kandije v 21. minuti pri rezultatu  D
pozabil na Drobnjaka, Hafnar na Petrova in tudi      minuta      odmora trenerja Pipana ni pomagala.Do konca  D
dolgimi streli. Ko je do konca manjkala še      minuta,      je trener Rudi Hiti iz vrat povlekel odličnega  D
priložnosti. Zmagovalca je odločila predvsem 48.      minuta,      ko so gostitelji z dvema igralcema manj dosegli  D
priložnost Slovenijo do zmage delila dobra      minuta      Na SP skupine B včeraj v 58. minuti Nizozemci  D
nekatera, kot sevniška Lisca, skoraj dvakrat več: »     Minuta      dela pri izdelavi kopalk je v Bosni skoraj za  D
Melodiji Don't Cry for Me Argentina sledi      minuta      odmora, da se nastopajoča spremeni v mačko iz  D
Marsikdo si sploh ne predstavlja, da stane vsaka      minuta      zamude letalskega prevoznika ogromno denarja  D
2:0, 1:1, 0:0; 10.800 gledalcev; Pardavy 7.      minuta,      Šatan 12., Kapuš 26.; Lydman 25.), Češka : Kanada  D
Kakovost pogovora namreč prav grdo niha. Pride      minuta,      ko je čvek povsem enakovreden navadni liniji  D
minut in 50 sekund je velik dosežek. In poldruga      minuta,      ki jo je odbil svojemu prejšnjemu rekordu, ki  D
rekord v kilometrskem šprintu. Tournat je s časom      minuta      in 0,148 sekunde za slabih pet desetink izboljšal  D
. Med polnočjo in 5.00 uro zjutraj bo tako      minuta      pogovora z DDV vred stala pet tolarjev.Cene  D
0609 in 041). Med 24.00 in 5.00 uro bo tako      minuta      pogovora z DDV vred stala pet tolarjev.Cene  D
pred 26 leti uspel le Nemcem. »Zlata« 103.      minuta      in gol v Argentini odraščajočega 22-letnika  D
priložnosti. Za Sobočane pa je bila usodna 70.      minuta,      ko je bil v kazenskem prostoru zrušen Nikčevič  D
televiziji enostavno ne bo mogla nastopiti, saj stane      minuta      takšnega programa 13.000 mark. Kongresa izseljenc  D
nadzora pustil pri mizi pred enim od lokalov.      Minuta      ali dve sta bili dovolj, da je bil ob denar  D
osvojila je srebrno kolajno na 200 m (s časom      minuta      in 50 sekund), na 400 pa je bila celo prva.  D
srečanje državnikov v palači Združenih narodov      Minuta      molka na vrhu tisočletja Zbrani kralji, predsedni  D
Od našega dopisnika Samo      minuta      je manjkala do devetih zvečer, ko je 27. junija  D
zaradi česar so Turki zlahka prevzeli pobudo.      Minuta      odmora trenerja Zrinskega je po zaostanku 5  D
Zaslužili smo si to zmago, saj smo v seštevku 40      minuta      le igrali bolje kot Benetton.Po prvih dveh četrtinah  D
Za vse naročniške svežnje velja, da stane      minuta      »wapanja« in brskanja po svetovnem spletu v  D
Faturjevi 60-letnici sta sledili še Beli galeb in      Minuta      tišine.Po slovesnem odkritju spominske plošče  D
svojih letošnjih 87 tekih, je bil 4 ure in ena      minuta.      Po Guinnessovi knjigi je rekordno število maratonov  D
njena največja pridobitev pa je servis Renault      minuta,      v katerem popravijo vse potrebno na avtomobilih  D
novem delu pa je najpomembnejši servis Renault      minuta      (s šestimi novimi delovnimi mesti), ki sledi  D
tekmecev v smučini le do petega kilometra, njegova      minuta      zaostanka za Norvežani pa se je v naslednjih  D
Časa ni bilo veliko, pomembna je bila vsaka      minuta.     Trije listi, šest ugank.  D
ponudbe zahtevam uporabnikov. Pri Vipnetu stane      minuta      pogovora med 0,90 in 2,60 kune, priključna taksa  D
njihove tri pakete so med 60 in 160 kunami.      Minuta      pogovora v predplačnem sistemu Vip me stane  D
V njihovem predplačnem sistemu Simpa stane      minuta      telefoniranja od 1,79 do 2,49 kune.V vseh navedenih  D
bili ekipi izenačeni. Odločilna je bila 6.      minuta      zadnje četrtine, ko so gostje pri vodstvu z  D
zbranost, a je bila za mirno nadaljevanje dovolj      minuta      odmora,« je povedal Kamenica, ki bo jutri pozorno  D