četrtina (1.601-1.700)

milijonov muslimanov (samo v Franciji jih je dobra      četrtina)      na Evropo ne lega s svojo kulturnozgodovinsko  D
enakovredni študenti Invalidom dostopna komaj      četrtina      fakultet Na Univerzi v Ljubljani trdijo, da  D
štiri odstotke manj, ugotavljajo v HTZ. Več kot      četrtina      vseh obiskovalcev je letovala v Istri, ki je  D
vprašanih zdi izogibanje davkom normalno početje,      četrtina      pa misli, da je varčno plačati obrtniku brez  D
odpiranje novih delovnih mest. V Beli krajini se      četrtina      zaposlenih vsak dan vozi na delo v Novo mesto  D
Somaliji do petega rojstnega dneva umre dobra      četrtina      otrok.Sto petdeset od tisočih jih ne dočaka  D
so prehiteli Italijane in Avstrijce. Več kot      četrtina      vseh obiskovalcev je letovala v Istri. Županu  D
deset milijonov evrov. Za primerjavo: to je      četrtina      lanskega prometa podjetja.Lani so trboveljski  D
Dve tuji investicijski skupini zanima najmanj      četrtina      delnic Save, zato bomo v prihodnjih dneh zahtevali  D
sodelavca Konservativno stranko PiS podpira      četrtina      anketiranih, Samoobrambo osem odstotkov, Ligo  D
odstotkov, sprejel Rim, le malo manj Milano.      Četrtina      vseh priseljencev živi v Lombardiji. Gledano  D
sicer pa še vedno prednjačijo Italijani - okoli      četrtina      jih je, nemških gostov pa je zadnja leta vse  D
vnovič ušli in občutno vodili z 62:54. Zadnja      četrtina      ni bila kakovostna, bila pa je polna rezultatskih  D
inštituta polovica vprašanih želi nove volitve,      četrtina      pa daje prednost manjšinski vladi SPÖ.Na volitvah  D
anketi je prepričanih, da po smrti ni življenja,      četrtina      pa jih je priznala, da se še ni ukvarjala s  D
ton afriškega črnega zlata. To je bila kar      četrtina      njenega uvoza.Na vrhunskem srečanju bo predsednik  D
Begića še izenačili na 5:5, potem pa je začetna      četrtina      minila v premoči gostov in njihovega 229 cm  D
zasejanih 350 tisoč hektarov polj, medtem ko      četrtina      tamkajšnjih prebivalcev strada.V tekmovalnem  D
zagon klavnice ni več. Dodal je še, da je skoraj      četrtina      rejcev rejo opustila. Bl.R.   D
dejal Samo Malnarič. Največ vzorcev (več kot      četrtina)      je bilo belokranjskega belega vina - kar 93  D
četrtine deklic (zaradi kraje in prostitucije) in      četrtina      dečkov (zaradi kraj in ropov) iz balkanske ciganske  D
tako podaljšano varstvo potrebovala približno      četrtina      otrok, morali dodatno zaposliti približno 25  D
preživlja vso družino. Brezposelna je še naprej      četrtina      Neapeljčanov, med mladimi pa menda dvakrat več  D
spremljajo bolečine. Pri tem pa v Evropi več kot      četrtina      bolnikov, ki trpijo za rakom, kar pomeni, da  D
Martičevi vadijo drug šport Krki dovolj prva      četrtina      Sežana -   D
Predrag Milović, trener Krke: »Odločila je prva      četrtina,      s katero moramo biti zadovoljni, vse drugo moramo  D
znašal skupno 390 milijonov evrov, od katerih je      četrtina      pripadla Audiju.) Ker je Audi, ki so ga sicer  D
storili, ker se bojijo negativnih posledic,      četrtina      pa jih meni, da prijava ne bi imela učinka,  D
kandidata za predsednika sveta predlaga najmanj      četrtina      članov sveta. Ker štejejo sveti ljubljanskih  D
le tretjina žensk, med izrednimi profesorji      četrtina      in med rednimi profesorji komaj osmina.Minister  D
partnerskih odnosih tiče, je slika naslednja: slaba      četrtina      (22,4 odstotka) vprašanih osebno pozna vsaj  D
službe preselijo in se ji prožno prilagajajo.      Četrtina      Dancev enkrat na leto izgubi službo, vsaj za  D
okence zapre. Vendar je danes med nami kar      četrtina      otrok in odraslih, ki imajo ovalno okence (še  D
12 potujočih knjižnic, v katere je včlanjena      četrtina      prebivalstva Slovenije.Povprečno si vsak Slovenec  D
vseh krajšanjih je bila za vedno izgubljena      četrtina      filma, saj so trak dobesedno pometli s tal in  D
Med žrtvami prevladujejo uporniki, več kot      četrtina      je civilistov, umrlo pa je tudi 179 tujih vojakov  D
leto. V 2005 je od 116 milijonov plovb več kot      četrtina      potekala na območju med Kitajsko, Japonsko,  D
lahko prodajo. Strokovnjaki menijo, da je odveč      četrtina      proizvodnih zmogljivosti.Na to so se izdelovalci  D
njegova številka ustavila pri 29 točkah. Ta      četrtina      je bila sploh problematična za Domžalčane, saj  D
Dončića, toda treba je priznati, da je bila to      četrtina      Aljaža Janže.Dosegel je zlata vrednih osem točk  D
dodatnih 8000 ameriških vojakov. To je samo      četrtina      vojaške udeležbe v Iraku in bistveno manj kakor  D
označuje za »delnega ali prepričanega rasista«, kar      četrtina      pa jih meni, da bo družba sprejela priseljence  D
da ne bi šli na volitve. Prvih je že skoraj      četrtina      (24,2 odstotka), drugih 13,3 odstotka. Anketirani  D
jih je vladi za njeno delo dala slabo oceno,      četrtina      (25,2 odstotka) dobro.Takih, ki so tokrat dali  D
čestitam za zasluženo zmago. Usodna je bila druga      četrtina,      v kateri smo s slabo igro v obrambi omogočili  D
Ljubljana - Raziskave kažejo, da potrebuje najmanj      četrtina      starejših od 69 let vsaj eno vrsto pomoči na  D
podatkih prejema 27 odstotkov oziroma nekaj več kot      četrtina      vseh registriranih brezposelnih.Vsi drugi s  D
istospolnimi partnerji. Takšnih je manj kot      četrtina      oziroma 22 odstotkov prebivalstva, večina med  D
spolne usmerjenosti ne razkrije tudi približno      četrtina      homoseksualcev in lezbijk v vojski.DPA   D
presenečenja oziroma grozeči sovražni prevzem, je      četrtina      zaposlenih leta 2000 zbrala potrebna sredstva  D
razmeroma visoko izobrazbeno strukturo: slaba      četrtina      jih je srednješolsko izobraženih, polovica ima  D
doma Koper, je v tej stavbi nameščena približno      četrtina      vseh zmogljivosti koprskega doma, vsaj po številu  D
izvršnega odbora (ta je pomlajen, saj je v njem      četrtina      vseh iz vrst mlade liberalne demokracije) uvedli  D
vsebina pa nikakor ni«, prezrl dejstvo, da več kot      četrtina      držav tega ne bo storila. Božo Mašanović  D
bil rezultat nedavne ankete šokanten: skoraj      četrtina      poslušalcev, ki se je udeležila ankete, je pritrdilno  D
na novo zboli okoli 200 žensk, med njimi jih      četrtina      bolezni tudi podleže.O novem upanju, ki ga prinaša  D
ogleda dvajset do trideset tisoč ljudi, med njimi      četrtina      tujcev.Le letos jih bo nekoliko manj, saj je  D
italijanskih gostov, petina bo slovenskih in      četrtina      nemških.Med novoletnimi prazniki bo italijanskih  D
znesku 75 milijard tolarjev, kar je bilo skoraj      četrtina      (23,17 odstotka) vseh javnih naročil velike  D
Ljubljana - S koledarskim letom se končuje prva      četrtina      sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev.  D
članicah Evropske unije je v povprečju slaba      četrtina.     Poleg stresa je najpogostejši razlog za slabe  D
Bank for New York City živi v revščini tudi      četrtina      od 1,9 milijona newyorških otrok, 40 odstotkov  D
dobra tretjina ne pričakuje bistvene spremembe,      četrtina      pa je prepričana, da prihaja slabo leto. Ponedelj  D
povprečju pet noči, v hotelih pa tri. Dobra      četrtina      od štiri tisoč prenočitev je odpadla na slovenske  D
je doslej zatirala kadilska manjšina, torej      četrtina      ali največ tretjina prebivalstva, jo bomo poslej  D
Primož Cirman, STA Skoraj      četrtina      delavcev Esteta se vrača Kozje -  D
opoju se v Sloveniji še vedno predaja slaba      četrtina      odrasle populacije, zaradi posledic (tudi pasivnega  D
potrošnikov pomeni, da je za toliko cenejša vsaj      četrtina      blaga na razprodaji) sicer pričakujejo vsi trgovci  D
približno 75 milijonov evrov, kar je več kot      četrtina      načrtovanih naložb (največ je šlo za hotelsko  D
okrog dvanajstih milijonov ton rude bila kar      četrtina      prenesena v naravo, tako da je v zrak, vodo  D
milijonov evrov evrske gotovine. To je dobra      četrtina      predvidene vsote denarja v obtoku, v Banki Slovenije  D
uporabljalo 220.000 uporabnikov, kar je približno      četrtina      slovenske internetne populacije. Ljubljanski  D
leta 2002 se je pokazalo tudi to, da je kar      četrtina      Romov v Romuniji nepismenih. Josef Szabo   D
razpoloženje velike večine prebivalstva. Samo      četrtina      anketirancev pričakuje pozitivne spremembe,  D
ženske brez otrok, tudi na Finskem jih je takšnih      četrtina,      zato pa imajo več družin s tremi in več otroci  D
Lastniki četrtine patentov V ZDA je kar      četrtina      ustanoviteljev pikakomov, sodobnih visokotehnoloških  D
nekdanjih tolarjev) odškodnine, kar je dobra      četrtina      vseh vlaganj T-2 v optično infrastrukturo.Na  D
menijo, da je korupcija velik problem. Približno      četrtina      velikih in srednjih podjetij ter več kot tretjina  D
v višini 53,6 milijona evrov, kar je skoraj      četrtina      proračuna) vodila manj kot dve leti, o njej  D
Blaža Verača. Zmagovalca je odločila tretja      četrtina,      v kateri sta polne tribune z goloma utišala  D
jih 1,7 milijona nujno potrebuje pomoč. Skoraj      četrtina      otrok umre, še preden dopolni pet let.Plemenske  D
podpira prepoved kajenja v restavracijah, dobra      četrtina      (29 odstotkov) je naklonjena takemu ukrepu,  D
predvsem proti guvernerju Mitji Gaspariju. Več kot      četrtina,      27,3 odstotka, objavi dokumenta ne pripisuje  D
rezultatom 8:0 skorajda ujeli tekmeca. Druga      četrtina      je sprva napovedala bolj izenačeno igro.Po vodstvu  D
spet približali na dve točki (49:51). Zadnja      četrtina      je bila razred zase.Delnih 6:2 je Šentjurčanom  D
zaničevanju, preziru oziroma nespoštovanju«, več kot      četrtina      jih je navedla žalitve in verbalne zlorabe.  D
za katere smo pripravili bonitete, kar je le      četrtina      letošnjega deleža - to je res čudovita rast  D
njih zbolela približno petina otrok in skoraj      četrtina      učiteljev.Na Gimnaziji Piran je ravnatelj Borut  D
ravnatelj Borut Antonič dejal, da je zbolela      četrtina      profesorjev in četrtina do tretjina dijakov  D
dejal, da je zbolela četrtina profesorjev in      četrtina      do tretjina dijakov.Polne so tudi zdravniške  D
Tokratnega srečanja se je udeležila približno      četrtina      vseh članic pomurskih društev.Na pomurskem podeželju  D
pošiljajo podatkov o zadolženosti (za leto 2006 jih      četrtina      še vedno ni poslala poročil), država niti ne  D
in samostojnih podjetnikov, torej približno      četrtina.     Hribar Milič je potrdil, da imajo vsi predsedniki  D
35,4 odstotka), srednje zadovoljnih je bila      četrtina,      vsak peti pa je odvrnil, »da ne ve oziroma da  D
razloge za to - brezposelnost v državi, kjer      četrtina      mladih ne more najti službe -, se jasno služba  D
Zoran Martič, trener Zlatoroga: »Prva in zadnja      četrtina      sta bili skoraj optimalni.Vmes je bilo zlasti  D
toliko jih ugotavlja, da je predrag - slaba      četrtina      (23 odstotkov) pa naš model celo priporoča drugim  D
funkciji evropskega poslanca, jih je odgovorila      četrtina      - 25,8 odstotka, kot predsednika države ga vidi  D
kot pred nekaj leti posegajo po sladkarijah, a      četrtina      se jim še vedno ne more odpovedati niti za en  D
povečuje (le) zaradi daljšanja življenjske dobe.      Četrtina      vseh žrtev je mlajših od 65 let.Tretjina med  D