nova beseda iz Slovenije

četrtina (1.101-1.200)

industriji je položaj že bistveno drugačen:      četrtina      vseh zaposlenih ustvari 28 odstotkov BDP.Še  D
vodili že s 35:23. Tretja in odločilna četrta      četrtina      sta le pripadli gostiteljem. Prebujeni Rok Močnik  D
verjame, da se življenje ne konča s smrtjo,      četrtina      jih pri vprašanju posmrtnega življenja niha  D
objavila tiskovna agencija Associated Press.      Četrtina      Američanov celo misli, da je ta naloga nujnejša  D
prostati. V manj razvitih državah pa je skoraj      četrtina      vseh primerov raka posledica različnih kroničnih  D
Za to dvoje poteka neusmiljen boj, v katerem      četrtina      političnih dnevnikov, ki jih berejo po vsej  D
nekaj časa obdržalo 36 odstotkov vprašanih),      četrtina      Slovencev pa bi evro prevzela čim pozneje (v  D
cen, je prepričanih 37 odstotkov Slovencev in      četrtina      vseh državljanov novih članic EU, da se bo zaradi  D
grand slamov ali turnirju super nine, briše      četrtina      vseh točk na lestvici, če izpusti dva, pa se  D
ta prostor na filozofski fakulteti, bi bila      četrtina      kvadratnega metra na študenta več kakor doslej  D
tudi zvišujejo ceno zdravstvenega zavarovanja.      Četrtina      vseh stroškov sistema Medicare, ki skrbi za  D
tako da je bilo nadaljevanje, zlasti zadnja      četrtina,      zgolj formalnost.« Jože Premec   D
zasukal rezultat. Zmagovalca je odločila zadnja      četrtina,      v kateri gostje niso bili več tako natančni  D
na zahod. Razmerje, po katerem bi bila lahko      četrtina      slovenskega zavarovalniškega prodora usmerjena  D
prispelo 22.838 predlogov iz 111 držav. Skoraj      četrtina      jih je bila iz tujine, največ iz ZDA, Švice  D
literature pravzaprav Québec in da približno      četrtina      današnjega prebivalstva te velikanske države  D
na daljših progah: stroški goriva so namreč      četrtina      vseh, v družbah, ki letijo na krajših progah  D
letalske vozovnice, 35 odstotkov nastanitev,      četrtina      pa preostale turistične storitve.V primerjavi  D
Kaj si želijo na letalih poslovneži? Slaba      četrtina      poslovnežev bi potovala z letalom pogosteje  D
je še dejal Altbauer; meni, da je bila dobra      četrtina      vseh poslovnih stikov v Londonu nova. Večinoma  D
potem pa je zaradi padca cene odpadla tudi      četrtina      površin v enem samem letu - na 8177 hektarov  D
potrebno izgubljati v zaporedju menjav (NBA: druga      četrtina      - garbich time), ki razvoja dogodkov večkrat  D
trimoksazol ali placebo. Po 19 mesecih je umrla samo      četrtina      zdravljenih otrok; med pacienti, ki so dobivali  D
za nevrologijo, v splošni kirurgiji je ostala      četrtina      mest prostih, v interni medicini pa tretjina  D
Pojasnil je, da je prek pokojninskih skladov vsaj      četrtina      Kadovega premoženja že v lasti fizičnih oseb  D
feminizacija poklica (sedaj je med vpisanimi le še      četrtina      moških) ni optimalna, bi morali vpisni postopek  D
tovrstne nezaželene e-pošte. Oktobra tako ena      četrtina      uporabnikov e-pošte uporablja neki program za  D
Izobraževanje in svetovanje na Danskem      Četrtina      mladih Dancev ne konča srednje šole Vstopnica  D
usposobljenosti in petletni izobraževalni načrt      Četrtina      mladih na Danskem nikoli ne konča srednje šole  D
srednjih let. Povprečno jih okuša polovica,      četrtina      odlično, četrtina jih ne okusi (skorajda) nič  D
Povprečno jih okuša polovica, četrtina odlično,      četrtina      jih ne okusi (skorajda) nič.V te tri kategorije  D
Milovića. Gostom je pripadla prva in zadnja      četrtina,      kar pa je bilo premalo za upanje na uspeh.Sežanci  D
UFC-Que choisir in se ga je udeležila skoraj      četrtina      vseh francoskih uporabnikov mobitelov, znižali  D
programih. Zdaj se poklicno izobražuje le še      četrtina      (letos je v dolenjski regiji v te programe vpisanih  D
Andrej Bajuk in Lovro Šturm -, to je dobra      četrtina      nove vlade, so doslej lahko videli, kako deluje  D
vodili, o zmagovalcu pa je odločila že prva      četrtina,      ki so jo gostje dobili za 14 točk.Po trojki  D
Takšna igra ni ustrezala gostiteljem in prva      četrtina      se je končala z visokim vodstvom hrvaškega moštva  D
referenduma »za« ali »proti« izreči najmanj      četrtina      celotnega volilnega telesa oziroma dva milijona  D
računa nanje. Izpad ni zanemarljiv, saj je to      četrtina      častnikov v strateških poveljstvih zavezništva  D
zadovoljni s hitrostjo prenosa podatkov, saj je kar      četrtina      deskarjev nezadovoljnih ali zelo nezadovoljnih  D
kilometrov ozemlja, kjer živi 1,1 milijona -      četrtina      - prebivalcev.Največji deli sumljivega področja  D
ni uspelo priigrati ne enim ne drugim. Zadnja      četrtina      je bila znova v znamenju razpoloženega Anzulovića  D
evropskih delavcev izpostavljenih stresu, kar      četrtina      vseh odsotnosti z dela, daljših od 14 dni, pa  D
pri zadnjem delodajalcu pripada za vsako leto      četrtina      plače, za poldrugo desetletje dela torej tri  D
na svetu, med zasloni LCD nastopi približno      četrtina      zaslonov pod blagovno znamko AOC, preostale  D
odstotkov pravi, da se ju radi učijo, nekaj manj kot      četrtina      pa, da ne.Pri devetletkarjih je ta delež še  D
uporabnikov drog, med njimi pa je bila okužena      četrtina.      Brane Piano   D
neodkrita in tako tudi nezdravljena, dobila      četrtina      omenjene družbe. Nedavna epidemiološka raziskava  D
začetku leta 2006, pa je načrtovana zazidava      četrtina      predvidene skupne površine.Po objavi mednarodnega  D
neučinkovit pregon in prenizke kazni. Tako meni      četrtina      oziroma petina vprašanih.V preteklih letih je  D
Na OŠ Brežice je dva izbirna predmeta izbrala      četrtina      sedmošolcev, tri predmete pa tri četrtine.Med  D
tega z besedo omenja samo v enem členu. Kar      četrtina      zakonskega besedila pa se ukvarja z vsemi podrobnostmi  D
osebno nego ne porabi več kot 15 minut na dan,      četrtina      jih kopalniške prostore zapusti še prej kot  D
skoraj enak letošnjemu (37,3 odstotka), približno      četrtina      anketiranih pa je odgovorila, da bo prihodnje  D
je v tričetrtinski lasti Hotelov Piran, ena      četrtina      pa je last ministrstva za šolstvo (večji del  D
mlajšim od dveh let, primanjkuje železa v krvi,      četrtina      žensk je presuha, ko zanosi, povprečen vnos  D
odstotkov jih ima primerno telesno težo in približno      četrtina      jih kadi.Tako ni presenetljivo, da je 40 odstotkov  D
Pripravljena odredba o kategorizaciji cest v MOL      Četrtina      mestnih cest ni v lasti MOL Od skupno 1060  D
očitno z razlogom opozoril donatorje, naj vsaj      četrtina      od obljubljenih milijard v pol leta pride v  D
Zmagovalca prestižne tekme je odločila zadnja      četrtina,      v kateri so bili Postojnčani boljši in dosegli  D
pravice v Luksemburgu, so poudarili, da približno      četrtina      vseh prejetih pritožb sodi v pristojnosti evropskega  D
Strokovnjaki niso enotnega mnenja. Dobra      četrtina      zaposlenih, ki so delo izgubili decembra, je  D
V prvem volilnem krogu je sodelovala komaj      četrtina      hrvaških volivcev v BiH.V Banjaluki je od 6343  D
drugič na tekmi prešli v vodstvo (50:49). Zadnja      četrtina      je podobno kot tretja pripadla gostom, pri katerih  D
dovolj, če bi za to na referendumu glasovala vsaj      četrtina      vseh volivcev, torej približno 400.000.Na Danskem  D
volišča morala priti vsaj ena tretjina oziroma      četrtina      vseh. Določili bi tudi, da ustavno sodišče lahko  D
neviden« na parketu, in odločil tekmo. Prva      četrtina      je minila v izenačeni igri in tudi končala tako  D
škocjanskih podatkih pa vsaj še 20 več, od tega je      četrtina      šolske, še več pa predšolske populacije.»To  D
Oseminpetdeset odstotkov Evropejcev je zmerno, skoraj      četrtina      pa zelo zadovoljnih s svojim življenjem.Čeprav  D
le 13 pa, da bo slabše, kot je bilo lani.      Četrtina      jih upa, da si bodo v tem obdobju finančno opomogli  D
porazdelitev pa smo vendarle izvedeli. Okoli      četrtina      pritožb je bila na poslovanje NLB, četrtina  D
četrtina pritožb je bila na poslovanje NLB,      četrtina      na nekaj drugih večjih bank (SKB, Gorenjska  D
odstotna, pozneje pa višja od 80 odstotkov. »     Četrtina      je kandidatov za duhovništvo, preostali so laiški  D
je zaposlene iz okolice v Pariz prevažala le      četrtina      vlakov.Ti so bili prenapolnjeni, veliko ljudi  D
dela ali predlagamo spremembe zakonodaje.« Kar      četrtina      od 56 pritožb centralni banki se nanaša na opravljanje  D
Zdravstvo ima hude kadrovske težave.      Četrtina      od 23.000 sester in tehnikov je ves čas na bolniški  D
upravo Gregorjem Virantom opozoril, da približno      četrtina      pritožb, ki jih prejme, zadeva prav upravo,  D
milijona 'packov') nikoli ne okopa niti ne oprha.      Četrtina      moških in deset odstotkov žensk si vsak dan  D
raziskavi Le Monde-La Vie-CSA iz marca 2003 slaba      četrtina      Francozov ne veruje, 62 odstotkov se jih deklarira  D
60 let (upokojencev), do leta 2030 jih bo že      četrtina,      leta 2050 pa kar tretjina. »Zagotavljanje  D
živijo v tujini, za volitve registrirala le dobra      četrtina,      je sporočila Mednarodna organizacija za migracije  D
bistvene razlike. Od tistih, ki so že, jih      četrtina      v preteklem mesecu ni spila nobenega kozarca  D
podoben delež jih je pil enkrat ali dvakrat, slaba      četrtina      tri- do petkrat.»Odgovori ne dajejo stoodstotno  D
sklepamo iz prejšnjih odgovorov o prenovi. Dobra      četrtina      je bila prepričana, da je občina slaba gospodarica  D
volitve prijavilo okoli 280.000 Iračanov, le dobra      četrtina      vseh, ki živijo v tujini. Predčasno bodo volili  D
Evrope. V decembrski raziskavi javnega mnenja je      četrtina      vprašanih Čehov svojo kakovost življenja ocenila  D
imajo doma šoloobvezne otroke (takih je bilo      četrtina)     , pa smo zastavili še nekaj dodatnih vprašanj  D
več zmožna odzivati ukazom glave. Toda prva      četrtina      se kljub dvomom začne prelepo.Nekoliko ohlapnejša  D
drugih manjšinskih skupnosti, to je približno      četrtina      prebivalstva.Ti bi lahko na voliščih skupaj  D
dejavnikov, ki so državo, kjer je bila še leta 1973      četrtina      prebivalcev zaposlena v kmetijstvu, pripeljali  D
seriji Joksimoviča pa je že bilo 22:19. Druga      četrtina      je bila še bolj kritična.Rizvić in nato še močnejši  D
dvojezični krajevni napisi postavijo tam, kjer je      četrtina      manjšinskega prebivalstva.Sodišče je odločilo  D
države nima pravice zahtevati ničesar, dobra      četrtina      (26,3 odstotka) meni, da naj od države zahteva  D
sprožitev sodnega oziroma ustavnega spora, slaba      četrtina      (23,2 odstotka) pa je neodločenih. Klara Škrinjar  D
podjetja bo najbolj prizadel okrog 200 delavcev (     četrtina      je zaposlenih v hčerinskem podjetju Svila storitve  D
enakovredni, o zmagovalcu pa je odločila tretja      četrtina,      v kateri so si gostje priigrali največjo prednost  D
številka pretirana, a če je bila ubita zgolj      četrtina,      je to že veliko.V Dalmaciji so italijanski okupatorj  D
pomoči. Tretjina Palestincev je brezposelnih,      četrtina      pa tako siromašnih, da si niso sposobni zagotoviti  D
stresu zaradi številčnih ocen? Tako meni dobra      četrtina      staršev (26,2 odstotka), 63,9 odstotka jih s  D
jezikov, ki jo govori manj kot 10 tisoč ljudi,      četrtina      svetovnih jezikov pa ima celo manj kot 1000  D

(leva okolica   beseda(e)   desna okolica   kratice avtorjev   kratice naslovov   (vse oznake)   št. povedi)