nova beseda iz Slovenije
Lenzerheidu: 1. Imlig (Švi) 1:48,66, 2. Haltmayer ( | Nem) | 0,03, 3. Götschl (Avs) in Alijeva (Rus) po 0 | D |
0,63, 7. Reisenhofer (Avs) 0,75, 8. Häusl ( | Nem) | 0,80, 9. Zelenskaja (Rus) 0,84, 10. Kostner | D |
Schuster (Avs) 210, 9. Turgeon (Kan) 200, 10. Ertl ( | Nem) | 198, 16. Bračun 147, 18. Suhadolc 131, 56. Kalan | D |
Dorfmeister 265, 8. Obermoser 208, 9. H. Gerg ( | Nem) | 178, 10. Merlin (Ita) 162, 21. Špela Bračun | D |
Smučarski tek - mladinci, 7,5 km prosto: 1. Göring ( | Nem) | 16,39,0, 2. Masson (Fra) 1,1, 3. Perl (Švi) | D |
vsi Slo) 2:21,1; dečki, 5 km prosto: 1. Krieg ( | Nem) | 11:14,2, 2. Kleinlercher (Avs) 2,2, 3. Fischer | D |
14,2, 2. Kleinlercher (Avs) 2,2, 3. Fischer ( | Nem) | 4,7, 6. Grilc 14,6, 11. Ivanšek 34,9, 18. Premrov | D |
Zupan (vsi Slo) 1:02,0; mladinke: 1. Sturm ( | Nem) | 12:08,0, 2. Gasparin (Švi) 15,3, 3. Swieder | D |
12:08,0, 2. Gasparin (Švi) 15,3, 3. Swieder ( | Nem) | 17,2, 13. Višnar 1:03,6, 15. Mravlje in Pergovnik | D |
09,4, 2. Wölfler (Avs) 54,8, 3. Finkbeiner ( | Nem) | 1:26,9, 7. Brankovič 2:13,3, 14. Oder 5:20,4 | D |
38,3, 2. Plevnik (Slo) 21,6, 3. Schillinger ( | Nem) | 1:13,1, 9. Vegelj 3:04,4, 15. Šparovec (oba | D |
06, 6. Jaan Kirsipuu (Est, AG2R), 7. Klöden ( | Nem, | Telekom) - oba 0:06, 8. Seigneur (Fra, Delatour | D |
Vik 1625, 3. Rygl (Češ) 1101, 4. Ackermann ( | Nem) | 1002, 5. Lodwick (ZDA) 944, Jezeršek 83, Kosmač | D |
Ahonen (Fin) 254,5 (91, 98.5), 2. Hannawald ( | Nem) | 241,5 (91, 95), 3. Ottesen (Nor) 238,5 (91.5 | D |
Ljökelsöy (Nor) 220,5 (85, 89.5), 13. Schmitt ( | Nem) | 217,0 (86.5, 88), 14. Ingebrigtsen (Nor) 216 | D |
Salminen (Fin) 218,0 (112, 112.5), 14. Löffler ( | Nem) | 217,4 (119.5, 105.5), 15. Funaki (Jap) 217,2 | D |
Koch (oba Avs) 258,5 (96, 96), 3. Hornschuh ( | Nem) | 257,0 (96, 97), 8. Radelj 246,0 (94, 93), 14 | D |
2. Bühlmann (Švi) 497,9 (396), 3. Horneber ( | Nem) | 497,8 (396), 4. Pogrebnjak (Blr) 497,8 (395 | D |
Tachnai (Izr) 496,0 (395), 8. Pfeilschifter ( | Nem) | 495,1 (395), 16. Stolnik 392, 28. Prednik in | D |
Danilov (Izr) 694,1 (589), 2. Bauer-Neumaier ( | Nem) | 685,0 (585), 3. Di Donna (Ita) 684,6 (583), | D |
1. Kirsipuu (Est, AG2R) 4;56:01, 2. Hondo ( | Nem, | Telekom), 3. O'Grady (Avstra, Credite Agricole | D |
Lago Maggiore (UCI-5, 173 km): 1. Steinhauser ( | Nem, | Gerolsteiner) 4;11:53, 2. Zanini (Ita, Mapei | D |
Argentini (UCI-5), 13. etapa (145 km): 1. Lademann ( | Nem, | Agro Adler) 4;03:15, 2. Zuchi (Ita), 3. Wojciechowski | D |
Gao, 5. Ma (oba Kit); skupina B: 1. Lindemann ( | Nem) | , 2. Tanaka (Jap), 3. Restencourt (Fra), 4. Andreev | D |
3. Brochard (Fra, Delatour), 4. Hundertmark ( | Nem, | Telekom), 5. Simon (Fra, Bonjour) - vsi v času | D |
zmagovalca; skupno: 1. Brochard 9;54:50, 2. Klöden ( | Nem, | Telekom) 0:10, 3. Andreu (ZDA, US Postal) 0 | D |
Brochard (Fra, Delatour) 14;22:35, 2. Klöden ( | Nem, | Telekom) 0:10, 3. Andreu (ZDA, US Postal) 0 | D |
: 1. Freire (Špa, Mapei) 3;36:34, 2. Zabel ( | Nem, | Telekom) 3. Klier (Nem, Fram Frites), 4. Konjišev | D |
3;36:34, 2. Zabel (Nem, Telekom) 3. Klier ( | Nem, | Fram Frites), 4. Konjišev (Rus, Fassa Bortolo | D |
Ukr) 51:18,8 (0 zgrešenih tarč), 2. Henkel ( | Nem) | +1:14,1, 3. Forsberg (Šve) 1:38,4, 4. Santer | D |
, 4. Morgenstern 1:02,6 (2), 5. Sendel (vsi | Nem) | 1:38,7 (2), ... 22. Dolenc 3:58,9 (4), 36. Globočnik | D |
02; skupno: 1. Brochard 19;23:12, 2. Klöden ( | Nem, | Telekom) 0:10, 3. Andreu (ZDA, US Postal) 0 | D |
2. Freire (Špa, Mapei) - isti čas, 3. Zabel ( | Nem, | Telekom) 0:02.Nekdanjega kolesarja Telekoma | D |
2, Pastikova (Češ, 209) 6:3, 6:4, M. Kochta ( | Nem, | 225) 6:3, 6:1, 1. kolo glavnega turnirja - Van | D |
2, Pastikova (Češ, 209) 6:3, 6:4, M. Kochta ( | Nem, | 225) 6:3, 6:1, 1. kolo glavnega turnirja - Van | D |
Bokal (Slo) in Riegler (NZ) po 0,50, 7. Ertl ( | Nem) | 0,57, 8. Biavaschi (Ita) 0,58, 9. Vidal (Fra | D |
0,93, 14. Köllerer (Avs) 1,10, 15. A. Gerg ( | Nem) | 1,14, 29. Dovžan 12,11; prva proga: 1. Paerson | D |
Delatour) 24;06:21, 2. Simon 0:06, 3. Klöden ( | Nem, | Telekom) 0:10, 4. Andreu (ZDA, US Postal) 0 | D |
22:09, 2. Rebellin (Ita, Liquigas), 3. Voigt ( | Nem, | Credite Agricole), 4. Boogerd (Niz, Rabobank | D |
Vik 1765, 3. Rygl (Češ) 1147, 4. Ackermann ( | Nem) | 1077, 5. Lodwick 1039, Jezeršek 83, Kosmač 52 | D |
Brazilije 26. t.m. Rezultati: 1. M. Schumacher ( | Nem, | ferrari) 1;34:01,987 (povprečna hitrost: 196 | D |
Barrichello (Bra, ferrari) + 11,415, 3. R. Schumacher ( | Nem, | williams-BMW) + 20,009, 4. Villeneuve (Kan, | D |
37. mesto. Izidi - mladinci: 1. Lindemann ( | Nem) | 3,6, 2. Restencourt (Fra) 4,0, 3. Savoie (ZDA | D |
29, 4. Schifferer (oba Avs) 2,05, 5. Eberle ( | Nem) | 2,14, 6. Nyberg (Šve) 2,16, 7. Schilchegger | D |
km): 1. Fischer 41:01,8 (4), 2. Sendel (oba | Nem) | 18,7 (2), 3. Andresen (Nor) 22,8 (6), 4. Rostovcev | D |
8 (6), 4. Rostovcev (Rus) 26,3 (2), 5. Luck ( | Nem) | 29,2 (2), 26. Dolenc 2:47,0 (5), 29. Globočnik | D |
tarči), 2. Forsberg (Šve) 45,7 (3), 3. Henkel ( | Nem) | 1:17,1 (2), 4. Ahatova (Rus) 2:05,2 (2), 5. | D |
km, gorska vožnja na kronometer): 1. Klöden ( | Nem, | Telekom) 20:06, 2. Brochard (Fra, Delatour) | D |
Adriatico (Ita, UCI-H), 4. etapa (211 km): 1. Zabel ( | Nem, | Telekom) 5;38:45, 2. Cipollini (Ita, Saeco) | D |
kronometer): 1. Zülle (Švi, Banesto) 15:54, 2. Rich ( | Nem, | Gerolsteiner) 0:01, 3. Zinčenko (Rus, Pecol | D |
2035, 2. Vik 1905, 3. Rygl 1232, 4. Ackermann ( | Nem) | 1100, 5. Lodwick (ZDA) 1078, Jezeršek 83, Kosmač | D |
Svetovni pokal v Oslu (K-115): 1. Hannawald ( | Nem) | 271,4 (125.5, 132.5), 2. Kantee 267,3 (126.5 | D |
Ahonen (oba Fin) 266,4 (127, 123.5), 4. Schmitt ( | Nem) | 266,3 (125.5, 123), 5. Höllwarth 265,4 (118 | D |
Malysz (Pol) 242,7 (119.5, 117), 13. Uhrmann ( | Nem) | 240,0 (121.5, 113.5), 14. Schwarzenberger (Avs | D |
oba Slo) 193,6 (107, 115); nedelja: 1. Else ( | Nem) | 273,9 (132, 131), 2. Koch 263,4 (134.5, 126 | D |
predaja zaradi poškodbe, Demetjeva (Rus) : Huber ( | Nem, | 14) 6:4, 4:6, 6:4, Lihovčeva (Rus, 16) : Plischke | D |
Rezultati - 1. Fournier (Fra) 1:12,10, 2. Eckert ( | Nem) | +0,12, 3. Manuel (Fra) 0,21, 15. Pen 0,73, 17 | D |
1437, 8. Kirsipuu (Est, AG2R) 1426, 9. Ullrich ( | Nem, | Telekom) 1408, 10. Heras (Špa, Kelme) 1373, | D |
03,13, 3. Dovžan (Slo) 2:03,22, 4. A. Gerg ( | Nem) | 2:03,30, 5. Heregger (Avs) 2:03,61, 33. Breznik | D |
Avs) + 0,79, 4. Zelenskaja + 1,05, 5. Ertl ( | Nem) | + 1,56, 6. Turgeon (Kan) + 1,90, 7. Obermoser | D |
Obermoser (Avs) + 2,04, 8. Perez + 2,10, 9. Häusl ( | Nem) | + 2,14, 10. Kostner + 2,22, 11. Suchet (Fra | D |
Medvedjev (Ukr) 6:4, 6:3, Santoro (Fra) : Kiefer ( | Nem, | 4) 6:1, 6:4, Rios (Čile, 7) : Vaček (Češ) 7 | D |
Saeco), 3. Michaelsen (Dan, FDJ), 4. Zabel ( | Nem, | Telekom), 5. Blijlevens (Niz, Polti) - vsi v | D |
5. Serpellini (Ita, Lampre) 0:46, 6. Voigt ( | Nem, | Credit Agricole) 0:52. Šport po svetu | D |
Kersnik : Han (Kit) 2:11, 1:11, Tvrdy : Grether ( | Nem) | 1:11, 1:11; dvojice - Kersnik, Tvrdy : Jörg | D |
in Kulm): Ingebrigtsen (Nor) 219,5, Schmitt ( | Nem) | 219 (padec), Schmitt 214,5, Kasai (Jap) 214 | D |
Schmitt 214,5, Kasai (Jap) 214, Hannawald ( | Nem) | 214 (padec), Mijahira (Jap) 212, Goldberger | D |
212, Goldberger (Avs) 209,5 (padec), Duffner ( | Nem) | in Kasai po 207,5, Goldberger 207, Funaki (Jap | D |
številko kode, sicer bo njihov telefon ostal | nem. | Telekom je uporabnike o potrebnih spremembah | D |
superveleslalom: 1. Götschl (Avs) 1:17,89, 2. Ertl ( | Nem) | + 0,06, 3. Obermoser + 0,08, 4. Suhadolc (Slo | D |
Zelenskaja + 0,60, 7. Cavagnoud + 0,64, 8. Haltmayer ( | Nem) | + 0,77, 9. Rey Bellet (Švi) + 0,85, 10. Turgeon | D |
Obermoser 268, 9. Suchet 195, 10. H. Gerg ( | Nem) | 178,... 19. Bračun 96, 53. Kalan 4; svetovni | D |
tarča), 2. Pileva (Rus) +24,8 (0), 3. Glagow ( | Nem) | 30,7 (0), 4. Išmuratova (Rus) 30,9 (1), 5. Forsberg | D |
Niz) : Kafeljnikov (Rus, 3) 7:5, 6:2, Haas ( | Nem) | : Kuerten (Bra, 5) 7:6 (7:4), 7:6, (7:1), Norman | D |
tarč), 2. Da Canal (Ita) +7,1 (0), 3. Fischer ( | Nem) | 9,5 (1), 4. Riženkov (Blr) 15,2 (0), 5. Poiree | D |
Arg) 6:4, 7:5, Philippoussis (Avs, 12) : Haas ( | Nem) | 6:2, 6:3, Schalke (Niz) : A. Costa (Špa, 14 | D |
Van Heeswijk (Niz, Mapei) 4;09:02, 2. Wüst ( | Nem, | Festina), 3. Edo (Špa, Maia) - oba v času zmagovalca | D |
druga proga: 1. Nyberg 1:13,05, 2. Eberle ( | Nem) | 0,32, 3. Knauss 0,35, 4. F. Strobl (Avs) 0,37 | D |
obe Avs) 0,24, 3. Heeb (Lie) 0,76, 4. Ertl ( | Nem) | 0,81, 5. Wachter (Avs) 0,88, 6. Putzer (Ita | D |
789, 7. Pretnar 714, 8. Pärson 704, 9. Ertl ( | Nem) | 701, 10. Schneider (Avs) 695, 16. Suhadolc 546 | D |
Reberšak po 1; ženske, smuk (10): 1. Häusl ( | Nem) | 529, 2. Götschl 524, 3. Kostner 484, 16. Bračun | D |
1. Herbert (JA) 48,50; palica: 1. Lobinger ( | Nem) | 580, 2. Erikson (Šve) 580; krogla: 1. Lambrechts | D |
obe Slo) 6:58,9 (6); moški (12,5): 1. Fischer ( | Nem) | 37:30,8 (4), 2. Poiree (Fra) 4,1 (5), 3. Rožkov | D |
4,1 (5), 3. Rožkov (Rus) 13,6 (1), 4. Luck ( | Nem) | 26,4 (3), 5. Andresen (Nor) 28,9 (7), 34. Globočnik | D |
skupinskim štartom, ženske (12,5 km): 1. Zellner ( | Nem) | 43:05,6 (3), 2. Zubrilova 50,9 (4), 3. Petrova | D |
3. Niogret 411, 4. Kukljeva 389, 5. Henkel ( | Nem) | 378, 6. Išmuratova (Rus) 371, 7. Zellner 353 | D |
Išmuratova (Rus) 371, 7. Zellner 353, 8. Disl ( | Nem) | 349, 9. Petrova (Ukr) 319, 10. Apel (Nem) 286 | D |
Disl (Nem) 349, 9. Petrova (Ukr) 319, 10. Apel ( | Nem) | 286, 22. Grašič 171, 39. Larisi 43; šprint: | D |
Sašurin (Blr) 338, 8. Gross 316, 9. Sendel (oba | Nem) | 305, 10. Rottmann (Avs) 304, 41. Globočnik 48 | D |
v Varšavi - ženske, do 78 kg: Dečman : Karl ( | Nem) | 0:5, Dečman : Czepukjoc (Pol) 5:0, Dečamn : | D |
dirka svetovnega pokala, 294 km): 1. Zabel ( | Nem, | Telekom) 7;11:29, 2. Baldato (Ita, Fassa Bortolo | D |
362, 5. Ueda (Jap, honda) 4,566, 6. Jenkner ( | Nem, | honda) 11,073; do 250 ccm: 1. Nakano (Jap, yamaha | D |
(Češ), 1274, 4. Lodwick 1138, 5. Ackermann ( | Nem) | 1100, 6. Ogiwara 1076, 7. Gottwald 1020, 8. | D |
prosto: 1. Alshammer (Šve) 23,59 (SR), 2. Völker ( | Nem) | 24,77, 3. Sheppard (VB) 24,80; 100 m prosto | D |
Prosen 2:34,61; 50 m hrbtno: 1. Buschschulte ( | Nem) | 27,90, 2. Chaing (Kan) 28,03, 3. McMillan (Avs | D |
Slapšak (Slo) 28,60 (DR); 100 m hrbtno: 1. Völker ( | Nem) | 58,66 (ER), 2. Chaing 59,33, 3. Buschschulte | D |
delfin: 1. Jacobsen (Dan) 2:08,10, 2. Jäke ( | Nem) | 2:09,52, 3. Jedrzejczak (Pol) 2:09,61, 16. Roš | D |
400 m mešano: 1. Kločkova 4:32,45, 2. Hetzer ( | Nem) | 4:37,92, 3. Yevak (ZDA) 4:38,80; 4x100 m prosto | D |
Rosolino 3:43,68; 50 m prsno: 1. Warnecke ( | Nem) | 27,22, 2. Dedekind 27,27, 3. Lisogor (Ukr) 27 | D |
8, 9. Švica 246,4. Posamično: 1. Hannawald ( | Nem) | 410,7 (203.5, 212.5), 2. Ahonen (Fin) 402,3 | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 1 101 201 301 401 501 601 701 801 901 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |