nova beseda iz Slovenije
Sikora (Pol) 32:25,0 (2), 2. Bretschneider ( | Nem) | 26,6 (3), 3. Stitzl 46,4 (5), ... 23. J. Poklukar | D |
8 (2), 2. Grzywa (Pol) 8,6 (1), 3. Wilhelm ( | Nem) | 12,1 (1), ... 39. Dolinar (Slo) 4:33,7 (4); | D |
Češ) 0:47; ženske (13,5 km): 1. Kupfernagel ( | Nem) | 42:10, 2. Robinson (VB) 0:57, 3. Van den Brand | D |
mladinci, 30 km v klasičnem slogu: 1. Reisshauer ( | Nem) | 1;36:37,5, 2. Ročev 25,7, 3. Tiškin (oba Rus | D |
odstopil; mladinke, 15 km: 1. Sachenbacher ( | Nem) | 50:48,1, 2. Sčastlivaja (Rus) 28,6, 3. Manninen | D |
Rus) 3:42,77, 2. Hakl (Češ) 2,78, 3. Klessen ( | Nem) | 3,15, ... 13. Lauseger, 19. Jakša, 53. Brodar | D |
593), 2. Oswald 694,7 (593), 3. Rohweder (vsi | Nem) | 692 (591), ... 20. Kastelic 583, Fajdiga 583 | D |
0 (398), 2. Frank 500,0 (397), 3. Ilič (vsi | Nem) | 499,4 (397), ... 16. Oražem 394, 46. Prednik | D |
vsi Slo); članice (pred finalom): 1. Horneber ( | Nem) | 398, 2. Galkina (Rus) 397, 3. McCready (Avstral | D |
Blr) 588, 2. Gončanov (Rus) 588, 3. Gevargian ( | Nem) | 588, ... 9. Ljubič 582, 42. Kranjc 570, 57. | D |
1:23,23, 2. Gruber (Av) 1:23,50, 3. Eckert ( | Nem) | 1:24,02, 4. Koblar 1:24,25, 9. Šparovec (oba | D |
daljava: 1. Pedroso (Kuba) 827, 2. Krause ( | Nem) | 807, 3. Meliz (Kuba) 802; krogla: 1. Buder | D |
807, 3. Meliz (Kuba) 802; krogla: 1. Buder ( | Nem) | 20,71 (NLR); ženske, 60 m: 1. Kravčenko (Ukr | D |
Anderson (Kan) 7,96; daljava: 1. Drechsler ( | Nem) | 655. Valencia - moški, 60 m: 1. Murcia (Špa | D |
težke, človeku neznosne tujosti, v kateri biva | nem | in molčeč kakor žival.Nem in molčeč, ker se | D |
tujosti, v kateri biva nem in molčeč kakor žival. | Nem | in molčeč, ker se ne sme in niti ne zna izraziti | D |
Avs) 0,23, 5. Vrhovnik (Slo) 0,27, 6. Eberle ( | Nem) | 0,44, 7. Raich 0,48, 8. Amiez (Fra) 0,53, 9 | D |
17,00, 2. Quesada (Kuba) 16,93, 3. Friedek ( | Nem) | 16,83; ženske, palica: 1. Balahanova (Ukr) 447 | D |
60 m: 1. Gartner (Slo) 6,80, 2. Hüttinger ( | Nem) | 6,89, 4. Predanič 6,94, 12. (7. v finalu B) | D |
B) Jerančič (oba Slo) 7,25; 400 m: 1. Kraus ( | Nem) | 49,02, 6. Stropnik (Slo) 54,15; 800 m: 1. Amm | D |
02, 6. Stropnik (Slo) 54,15; 800 m: 1. Amm ( | Nem) | 1:56,99, 2. Miheu 1:57,22, 8. Leitinger 2:01 | D |
Ošep (vsi Slo) odstopil; 60 m ovire: 1. Houdek ( | Nem) | 7,84, 2. Zlatnar (Slo) 7,90 (7,85 v kvalifikacijah | D |
Prebil (vsi Slo) 13,56; palica: 1. Neumann ( | Nem) | 500; višina: 1. Prezelj (Slo) 211; krogla: 1 | D |
višina: 1. Prezelj (Slo) 211; krogla: 1. Vlasny ( | Nem) | 18,20; ženske, 60 m: 1. Koob (Nem) 7,55 ; 400 | D |
Vlasny (Nem) 18,20; ženske, 60 m: 1. Koob ( | Nem) | 7,55 ; 400 m: 1. Niederstätter (Nem) 55,76, | D |
Koob (Nem) 7,55 ; 400 m: 1. Niederstätter ( | Nem) | 55,76, 2. Klemenčič (Slo) 57,21; 800 m: 1. Struckmeyer | D |
Klemenčič (Slo) 57,21; 800 m: 1. Struckmeyer ( | Nem) | 2:17,23; 3000 m: 1. Kassa (Nem) 10:06,91, 2 | D |
Struckmeyer (Nem) 2:17,23; 3000 m: 1. Kassa ( | Nem) | 10:06,91, 2. Zupanc (Slo) 10:07,24; 60 m ovire | D |
60 m ovire: 1. Beti (Slo) 8,55, 2. Maurer ( | Nem) | 8,63, 5. Jankovič (Slo) 8,76, 7. Vukmirovič | D |
daljava: 1. Umnik (Slo) 651; višina: 1. Müller ( | Nem) | 168; palica: 1. Goetz (Nem) 401; krogla: 1. | D |
višina: 1. Müller (Nem) 168; palica: 1. Goetz ( | Nem) | 401; krogla: 1. Greithanner (Nem) 16,82, 4. | D |
1. Goetz (Nem) 401; krogla: 1. Greithanner ( | Nem) | 16,82, 4. Strlekar (Slo) 12,36. Otvoritveni | D |
6,50, 2. Mayola (Kuba) 6,52; 400 m: 1. Holz ( | Nem) | 46,08 (NLR), 2. Canal (Špa) 46,22, 3. Clarke | D |
6. Šestak (Slo) 46,71; 800 m: 1. Schumann ( | Nem) | 1;46,61; 1.000 m: 1. Kipketer (Dan) 2;15,25 | D |
35,84; 60 m ovire: 1. Dees 7,50, 2. Balzer ( | Nem) | 7,64; troskok: 1. Calvo (Kuba) 16,94; krogla | D |
Rubljova (Rus) 664; krogla: 1. Kumbernuss ( | Nem) | 19,16. Skakalni miting v Wuppertalu - višina | D |
miting v Wuppertalu - višina, moški: 1. Buss ( | Nem) | 232, 2. J. Janku (Češ) 230, 3. Challenger (VB | D |
in Pennings (Niz) po 224; ženske: 1. Mensah ( | Nem) | 186; palica, ženske: 1. Hamackova (Češ) 443 | D |
Hamackova (Češ) 443, 2. Adams 433, 3. Humbert (obe | Nem) | 433. Kros IAAF, Vilamoura (Por) - moški (10 | D |
zmage nad Uckovo (Bol) 10:0, Van Rekowskyjevo ( | Nem) | 7:0 in Sarajevo (Rus) 1:0, poraza proti Gallovi | D |
poraza proti Zwiersovi (Niz) 0:10 in Bohmovi ( | Nem) | 0:10; do 78 kg: 7. Dečman (Slo) - poraz proti | D |
Korenjak (vsi Slo); K-1, ženske: 1. Planert ( | Nem) | , 2. Guibal (Fra), 3. Crosbee (VB), 12. J. Mali | D |
Fra) 206,94, 2. Ratcliffe +0,54, 3. Oblinger ( | Nem) | 0,64, 4. Kralj 0,98, 12. Kuder 10,00; C-1: 1 | D |
Langford (Kan) 235,20, 2. Planert 1:07, 3. Huss ( | Nem) | 3,74, 9. J. Mali 11,03, 19. N. Mali 30,55. | D |
: 1. Freire (Špa, Mapei) 1;49:50, 2. Zabel ( | Nem, | Telekom), 3. Bettini, 4. Zanini (oba Ita, Mapei | D |
Bettini, 4. Zanini (oba Ita, Mapei), 5. Wüst ( | Nem, | Festina) - vsi v času zmagovalca. Etoile de | D |
21, 22:20, 23:21), Jang Min (Ita) : Rosskopf ( | Nem) | 3:2 (23:21, 21:16, 13:21, 19:21, 21:19); finale | D |
članice - polfinale: Steff (Rom) : Schöpp ( | Nem) | 3:2 (14:21, 21:17, 21:19, 17:21, 21:19), Götsch | D |
14:21, 21:17, 21:19, 17:21, 21:19), Götsch ( | Nem) | : Ni Ksia Lian (Lux) 3:1 (18:21, 21:17, 21:6 | D |
1, 2. Manninen (Fin) +1:10,3, 3. Ackermann ( | Nem) | 1:48.4, 4. Lajunen (Fin) 2:29,5, 5. Haseney | D |
1:48.4, 4. Lajunen (Fin) 2:29,5, 5. Haseney ( | Nem) | 2:36,1; vrstni red po 11 tekmah: 1. Lajunen | D |
Lisogor (Ukr) 27,71, 100 m prsno: Fischer ( | Nem) | 1:00,74, 200 m prsno: Parkin 2:08,27, 50 m delfin | D |
Foster (VB) 23,60, 100 m delfin: Rupprath ( | Nem) | 52,84, 200 m delfin: Malchow 1:53,28, 100 m | D |
delfin: Malchow 1:53,28, 100 m mešano: Keller ( | Nem) | 55,13, 200 m mešano: Parkin 1:58,18, 400 m mešano | D |
Smučarski skoki Svetovni pokal v Willingenu ( | Nem, | K-120 m) - sobotna tekma: 1. Widhölzl (Avs) | D |
Ahonen (Fin) 237,2 (114.5, 127), 3. Schmitt ( | Nem) | 234,4 (114.5, 126), 4. Harada (Jap) 232,2 (119 | D |
Harada (Jap) 232,2 (119, 122.5), 5. Hannawald ( | Nem) | 219,6 (117.5, 114.5), 6. Ingebrigtsen (Nor) | D |
Ottesen (Nor) 212,40 (114.5, 116), 7. Uhrmann ( | Nem) | 210,4 (123, 105), 8. Hannawald 209,4 (118.5 | D |
7. Jussilainen (oba Fin) 571, 8. Hannawald ( | Nem) | 520, 9. Mijahira (Jap) 461, 10. Horngacher | D |
pokal v Berchtesgadnu (K-90) - sobota: 1. Störl ( | Nem) | 245,0 (93.5, 92), 2. Koch (Avs) 243,5 (94.5 | D |
2. Koch (Avs) 243,5 (94.5, 94.5), 3. Späth ( | Nem) | 243,0 (93.5, 92), 5. Rihtar 236,0 (91.5, 91 | D |
: Rapid (Rom) 3:2, Cannes (Fra) : Dresdner ( | Nem) | 3:1, Telekom Post (Avs) : Foppapedretti (Ita | D |
treninga: 1. Zelenskaja (Rus) 1:27.21, 2. Häusl ( | Nem) | 0,18, 3. Dorfmeister (Avs) 0,23, 4. Suchet | D |
2. Vik 1.345, 3. Rygl 1.016, 4. Ackermann ( | Nem) | 887, 5. Ogivara (Jap) 706,... Jezeršek 48, Kosmač | D |
Križan (Slo, 2) : Gaspar (Rom) 6:3, 6:2, Kochta ( | Nem) | : Richterova (Češ) 6:1, 6:4, Hergold (Slo) | D |
Gubacsi (Mad) 6:1, 0:6, 6:4, Matevžič (Slo) : Arn ( | Nem) | , Prusova (Češ) : Žlender (Slo). Evgen Bergant | D |
Schnitzer. Pomembnejši izidi: 1. kolo - Arn ( | Nem) | : Matevžič (Slo) 6:3, 6:4, Prusova (Češ, 8) | D |
Miskolczi (Mad) 7:5, 6:4, osmina finala - Arn ( | Nem) | : Kučerova (Češ, 5) 6:0, 6:3, Križan (Slo, 2 | D |
Češ, 5) 6:0, 6:3, Križan (Slo, 2) : Kochta ( | Nem) | 3:0, predaja, Topalova (Bol, 7) : Pastikova | D |
Češ) 6:4, 6:4, Dyrberg (Dan, 1) : Schnitzer ( | Nem) | , Hergold (Slo) : Hegedus (Mad). Evgen Bergant | D |
Rezultati smuka: 1. Kostner (Ita) 1:25,85, 2. Häusl ( | Nem) | 0,02, 3. Rey-Bellet (Švi) 0,05, 4. Ertl (Nem | D |
Nem) 0,02, 3. Rey-Bellet (Švi) 0,05, 4. Ertl ( | Nem) | 0,17, 5. Dorfmeister 0,20, 6. Götschl (obe Avs | D |
drugi pari med osmerico pa so bili Schnitzer ( | Nem) | : Pelikanova (Češ) 6:1, 6:3, Arn (Nem) : Hergold | D |
Schnitzer (Nem) : Pelikanova (Češ) 6:1, 6:3, Arn ( | Nem) | : Hergold (Slo) 6:2, 6:4 ter Križan (Slo, 2 | D |
Rezultati, posamezno, osmina finala - Schnitzer ( | Nem) | : Dyrberg (Dan, 1) 6:4, 1:6, 7:5, četrtfinale | D |
Kučerova-Richterova (Češ) : Freye-Schmidle ( | Nem, | 1) 7:5, 6:7 (5:7), 6:4. Na fotografiji: naša | D |
18:58,2, 2. Eugen (oba Avs) + 0:06, 3. Looss ( | Nem) | 0:10, 13. Kosmač 0:23, 23. Jezeršek 0:47, 29 | D |
tarč), 2. Birnbacher +34,9 (1), 3. Graf (vsi | Nem) | 49,8 (1),... 45. Čuk 3:29,1 (3), 63. Globevnik | D |
Šantl : Ritz (Hrv) 3:6, 7:6 (7:4), 7:5, Clemens ( | Nem) | : Berendijaš 6:1, 7:5; 2. kolo: Camporese (Ita | D |
2. Cherubin (Ita) 1:46,37, 3. Mülschlegen ( | Nem) | 1:46,55; ženske: 1. Bernard (Fra) 1:49,28, 2 | D |
izboljšal za 10 mest. Vrstni red: 1. Mund ( | Nem) | 35:31,9 (5), 2. Kruglov (Rus) +37,5 (2), 3. | D |
2. Kruglov (Rus) +37,5 (2), 3. Birnbacher ( | Nem) | 54,6 (7), ... 35. Čuk (Slo) 5:45,2 (5). S. U | D |
gledalcev 1000, sodniki Stadler (Švi), Hascher ( | Nem) | in Koleszar (Mad). Strelci: 1:0 - Jan (T. | D |
Gledalcev 200, sodniki Stadler (Švi), Hascher ( | Nem) | , Popovič (Slo). Strelci: Ramoser 3, De Angelis | D |
po 2,19, 13. Egger (Avs) 2,24, 14. Bergmann ( | Nem) | 2,27, 15. Steggall (Avstral) 2,42, 16. Hrovat | D |
nedelja, žensko zasledovanje na 10 km: 1. Glagow ( | Nem) | 31:29,3 (0), 2. Černusova (Rus) 5,2 (1), 3. | D |
0 (5), 2. Rostovcev (Rus) 4,9 (0), 3. Gross ( | Nem) | 25,5 (0), 4. Poiree (Fra) 36,9 (3), 5. Nakums | D |
del Sol (UCI-3), 1. etapa (160 km):1. Zabel ( | Nem, | Telekom) 4;11:21, 2. Bettini (Ita, Mapei), 3 | D |
Saeco) - v času zmagovalca, 3. Steinhauser ( | Nem, | Gerolsteiner 0:01; 2. etapa (124,5 km): 1. De | D |
Richard (Fra, McCartney) 0:14, 3. Steinhauser ( | Nem, | Gerolsteiner) 0:23; skupno: 1. Steinhauser 8 | D |
1:11,1, 3. Stecher (Avs) 1:19,0, 4. Deimel ( | Nem) | 1:19,1, 5. Braaten (Nor) 1:33,9.Vrstni red v | D |
Nor) 1405, 3. Rygl (Češ) 1016, 4. Ackermann ( | Nem) | 929, 5. Lodwick 817, Jezeršek 57, Kosmač 25 | D |
delfin: Parry (VB) 1:56,33, 100 m mešano: Letzin ( | Nem) | 55,27, 200 m mešano: Keller (Nem) 1:59,21, 400 | D |
mešano: Letzin (Nem) 55,27, 200 m mešano: Keller ( | Nem) | 1:59,21, 400 m mešano: Boggiatto (Ita) 4:10 | D |
38:48,7, 2. Filbrich +3,6, 3. Reisshauer (oba | Nem) | 13,5, 5. Kavalar 20,5, 15. Rupnik 1:00,2, 26 | D |
Mehle (vsi Slo) 1:48,7; ml. člani: 1. Klessen ( | Nem) | 39:58,5, 2. Brodar (Slo) 29,3, 3. Lacko (Slk | D |
Slo) 4:58,4; članice, 5 km: 1. Sachenbacher ( | Nem) | 14:21,9, 2. Lačen (Slo) 8,7, 3. Moroder (Ita | D |
25.000 $) - posamezno, polfinale: Schnitzer ( | Nem) | : Ostrovskaja (Blr, 6) 6:2, 5:7, 7:5, Križan | D |
Blr, 6) 6:2, 5:7, 7:5, Križan (Slo, 2) : Arn ( | Nem) | 7:5, 3:6, 6:1; finale: Križan : Schnitzer 6 | D |
Češ) : Kucova-Prusova 6:4, 6:4, Arn-Steinbach ( | Nem) | : Fauth-Maruska (Avs) 7:6 (7:5), 6:0; polfinale | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 1 101 201 301 401 501 601 701 801 901 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |