nova beseda iz Slovenije
gledalcev 500, sodnika Njegovan (SČG), Kiszely ( | Mad) | . Strelci: Troppan 4, Verač 2, Štromajer, Podvršče | D |
športnem parku, gledalcev 800, sodnika Nemeth ( | Mad) | in Botlik (Svk). Strelci: Nastran 3, Balderman | D |
gledalcev 200, sodnika Andorka in Hucker (oba | Mad) | . Celeia Žalec: Gorski, Kadivnik, Irman 1, | D |
tenis Pro Tour na Danskem, 1. kolo - Fazekas ( | Mad) | : Tokič (Slo) 4:2 (8, -3, -6, 5, 7, 8), Chen | D |
Ethnikosom (Grč) in v nedeljo zvečer z Ujpest Torno ( | Mad) | . Nogomet: Milan Miklavič o vrnitvi na soboško | D |
148,32, 5. Kostner (Ita) 138,94, 6. Sebestyen ( | Mad) | 132,74; športni pari: 1. Shen-Zhao 190,20, 2 | D |
evropskih pokalov: pokal LEN - turnir v Szegedu ( | Mad) | , 3. kolo: Triglav : Tel Aviv (Izr) 16:7 (2:1 | D |
turnir v Kotorju (SČG), 3. kolo: Ujpest Torna ( | Mad) | : Koper 14:5 (4:1, 3:1, 4:2, 3:1; Čeklič 3, | D |
Triglav, a je na zadnjem turnirju v Szegedu ( | Mad) | zasedel 3. mesto.Takrat drugouvrščeni Medveščak | D |
evropske lige - A: Jug (Hrv), Nica (Fra), Vasas ( | Mad) | , Niš (SČG); B: Mladost (Hrv), Jadran (SČG), | D |
Nem), Posillipo (Ita), Primorje(Hrv); D: BHSE ( | Mad) | , Olympiakos (Grč), Šturm 2002 (Rus), Brescia | D |
Ita). Pari osmine finala pokala LEN: Szeged ( | Mad) | - Vouliagmeni (Grč), Camogli (Ita) - Ujpest | D |
Vouliagmeni (Grč), Camogli (Ita) - Ujpest Torna ( | Mad) | , Savona (Ita) - Jadran (Hrv), Kazan (Rus) - | D |
Medveščak (Hrv) - Partizan (SČG), Ferencvaros ( | Mad) | - Dinamo Moskva (Rus). J. M. Tiger še ni pravi | D |
subaru impreza WRX STi) 1;02:40,5, 2. Szilagyi ( | Mad, | mitsubishi lancer evo 7) 1:17,5, 3. Peljhan | D |
Fraser-Lukanin (Aze) 160,72, 6. Hoffmann-Elek ( | Mad) | 149,86. 37. | D |
Hrv) 3,0, 2. Manjačenko (Ukr) 3,5, 3. Poth ( | Mad) | 4,5, 12. Poštič 18,0, 19. Škrlj (obe Slo) 29 | D |
1. Priščepa (Ukr), 2. Emane (Fra), 3. Budai ( | Mad) | in Lowe (VB), 5. Murko (Slo); do 78 kg: 1. Matrosova | D |
Blr), 9. G. Greif (Slo); do 100 kg: 1. Handfi ( | Mad) | , 2. Ledenev (Rus), 3. Mijalković (SČG) in Snehauskoj | D |
Fra), 2. Iliev (Bol), 3. Danilov (Ukr) in Bor ( | Mad) | , Ceraj (Slo) brez uvrstitve. Kegljanje | D |
183,02, 2. Arakava (Jap) 155,56, 3. Sebestyen ( | Mad) | 155,02, 4. Sokolova (Rus) 147,94, 5. Dytrt | D |
kola - skupina A: Olympique Nica (Fra) : Vasas ( | Mad) | 5:6, Niš (SČG) : Jug (Hrv) 8:10; B: Pro Recco | D |
Volgograd (Rus) 7:7; D: Brescia (Ita) : BHSE ( | Mad) | 7:3, Olympiakos (Grč) : Čehov (Rus) 7:7. Pokal | D |
Pokal LEN, 1. tekme osmine finala: Szeged ( | Mad) | : Vouliagmeni (Grč) 10:7, Camogli (Ita) : UTE | D |
Vouliagmeni (Grč) 10:7, Camogli (Ita) : UTE ( | Mad) | 11:6, Savona (Ita) : Jadran (Hrv) 6:3, Kazan | D |
Mataro (Špa) : Panionios (Grč) 7:8, Ferencvaros ( | Mad) | : Dinamo Mo.(Rus) 4:6, Patras (Grč) : Primorac | D |
večkratnim evropskim prvakom Petrom Sidijem ( | Mad) | .V osnovnem delu sta oba favorita dosegla po | D |
mešano: 1. Rogan (Avs) 1:55,15 (rek. EP), Cseh ) | Mad) | 1:55,36, 3. Janusaitis (Lit) 1:57,45; 4 x 50 | D |
Gherghel (Rom) 52,26; 400 m mešano: 1. Cseh ( | Mad) | 4:03,96 (ER), 2. Marin (Ita) 4:05,93, 3. Berezuckij | D |
(Nem) 50,73, 2. Rogan (Avs) 50,80, 3. Cseh ( | Mad) | 52,09, 4. Medvešek (Slo) 52,69 (DR); 50 m delfin | D |
1:26,98; ženske - 400 m mešano: 1. Risztov ( | Mad) | 4:32,26, 2. Rohmann (Nem) 4:34,38, 3. Hosszu | D |
32,26, 2. Rohmann (Nem) 4:34,38, 3. Hosszu ( | Mad) | 4:35,41, 6. Klinar Slo) 4:40,58; 200 m prosto | D |
(Bra) 9,737, 2. Joneda (Jap) 9,550, 3. Gal ( | Mad) | 9,537; konj z ročaji: 1. Qin Xiao (Kit) 9,825 | D |
700, sodniki Arkovics, Polczik, Stadler (vsi | Mad) | . Strelci: 0:1 - Stopar (18), 0:2 - Hočevar | D |
turnir celinskega pokala v Szekesfehervarju ( | Mad) | , 1. kolo - Alba Volan : Dinamo Moskva 0:8 (0 | D |
delfin: Aberšek (TK) 25,81, 200 m prsno: Monok ( | Mad) | 2:34,02, Vovk (RR) 2:35,02, 50 m hrbtno: Monok | D |
prosto: Erlah (RR) 2:02,03, 100 m hrbtno: Gati ( | Mad) | 1:01,30, 200 m mešano: Monok 2:15,08; ženske | D |
2, 5, 4, 5); moški - Tokič (Slo) : Lindner ( | Mad) | 4:3 (10, -10, 1, 11, -11, -10, 10), Keinath | D |
avoriziranimi Jeseničani. Druga četrtfinalista, DAC ( | Mad) | in Medveščak (Hrv), še nista končala tekmovanja | D |
Ivanović (SČG) : Fedak (Ukr) 6:1, 6:2, Czink ( | Mad) | : Lee-Waters (ZDA) 7:6 (1), 7:6 (4). Hobart | D |
Mohorovič (Bežigrad); do 66 kg: 1. Ungvari ( | Mad) | , 2. Preradović (Hrv), 3. Vanek (Češ) in Drakšič | D |
do 90 kg: 1. Minarik (Dukla), 2. Rajcsany ( | Mad) | , 3. Spasojevič (Koper) in Gregor (Dukla); do | D |
2. Machin (Dukla), 3. Klačar (BiH) in Bor ( | Mad) | ; kadeti, do 50 kg: A. Pulko (Impol); do 55 kg | D |
110.000 $), finale - Ivanović (SČG) : Czink ( | Mad) | 7:5, 6:1; dvojice, finale - Križan, Garbin | D |
1760, 4. Slovenija 1757; posamezno: 1. Sidi ( | Mad) | 699,0 (596), 2. Gorsa (Hrv) 697,2 (594), 3. | D |
1163, 3. SČG 1163; posamezno: 1. Miskolezi ( | Mad) | 499,5 (395), 2. Begović (Hrv) 495,5 (394), 3 | D |
Ita, 15) : Schruff (Nem) 6:3, 6:4; Mandula ( | Mad) | : Pennetta (Ita, 30) 3:6, 6:1, 6:3; Asagoe | D |
1, 6:0; S. Williams (ZDA, 7) : Randriantefy ( | Mad) | 6:3, 6:0; Kuznecova (Rus, 5) : Bartoli (Fra | D |
Markoja (vsi Slo) 579; mladinci: 1. Kecso ( | Mad) | 697,7 (595), 33. Maučec 583, 42. Blažke 581 | D |
program: 1. Slucka (Rus) 65,02, 2. Sebestyen ( | Mad) | 61,28, 3. Poeykioe (Fin) 56,63, 4. Ljašenko | D |
gledalcev 1351, sodnika Dobrovits in Tajok (oba | Mad) | . Tertnes: Pedersen (15 obramb), Dyrhol, Petersen | D |
mladinke posamezno - Azarenka (Blr, 1) : Szavay ( | Mad, | 12) 6:2, 6:2;mladinke, dvojice - Azarenka, Erakovic | D |
Erakovic (Blr, NZl, 2) : Frankova, Szavay (Češ, | Mad, | 6) 6:0, 6:2; mladinci, dvojice - Kim, Yi (Kor | D |
93, 3. Ljašenko (Ukr) 158,02, 4. Sebestyen ( | Mad) | 157,135, 5. Sokolova (Rus) 150,88, 6. Manjačenko | D |
vodilni dubovski producent iz Velike Britanije | Mad | Professor in Jaki Liebezeit, član legendarne | D |
legendarnim britanskim dubovskim producentom | Mad | Professorjem. Helena Božič | D |
Polonia (Pol) 8:0 (3334:3123 - 16:8), Ferencvaros ( | Mad) | : Adria Ankaran (Slo) 8:0 (3338:3142 - 17,5 | D |
Victoria Bamberg (Nem) 3:5 (12:12); moški - Szeged ( | Mad) | : Stafellstein (Nem) 7:1, Podbrezova (Slk) | D |
Osijek (Hrv) 2:6, Makpetrol (Mak) : Zalaegerszeg ( | Mad) | 6:2, Victoria Bamberg (Nem) : Galati (Rom) preloženo | D |
Hrv) 6, 2. Pavasovič (Slo) 5,5, 3. Groszpeter ( | Mad) | 5,5. D. Š. | D |
nas). Hitch in neodvisna uspešnica Diary of a | Mad | Black Woman sta se ta teden še obdržala med | D |
Kegljanje Meddržavni tekmi v Zalaegerszegu ( | Mad) | - ženske: Madžarska 3293 (Siklodi 534, Balogh | D |
7:6 (4), Kuznecova (Rus, 6) : Randriantefy ( | Mad) | 6:1, 6:3, Lihovčeva (Rus, 15) : Sugijama (Jap | D |
so udeleženke še Podravka (Hrv), Ferencvaros ( | Mad) | in nemška Victoria iz Bamberga. Ekipa trenerja | D |
Victoria Bamberg (Nem), Szeged in Zalaegerszeg ( | Mad) | ter prireditelj Konikom Osijek. Z. F. Mladinka | D |
kolo - Todorovič, Halas (Slo) : Fazekas, Potha ( | Mad) | 0:3 (-3, -4, -8), Safran, Li Yun Fei (Slo, Bel | D |
mitsubishi lancer evo 7) 1:56,9, 4. Hideg ( | Mad, | mitsubishi lancer evo 6) 2:27,7, 5. Zellhofer | D |
finale - Boroš, Steff Merutiu : Batorfi, Toth ( | Mad) | 4:0 (6, 6, 11, 7); mešane dvojice, finale - Karakašević | D |
Baseball Interliga, 1. kolo - Ants ( | Mad) | : Zajčki 2:5, Kelteks (Hrv) : Diving Ducks | D |
Ducks (Avs) 11:1, Zagreb (Hrv) : Sleepwalkers ( | Mad) | 9:7, Vindija (Hrv) : Poteza Ježica prekinjeno | D |
4. Pasini (Ita, aprilia) 8,282, 5. Talmacsi ( | Mad, | KTM) 8,930, 6. Poggiali (San M., gilera) 13 | D |
SP skupine I - končni vrstni red v Debrecenu ( | Mad) | : Norveška 9, Poljska 7, Madžarska 6, Velika | D |
Četrtfinalna dirka EP posameznikov v Debrecenu ( | Mad) | : 1. Gizatulin (Rus) 13+3, 2. Šantej (Slo) 13 | D |
Rus) 13+3, 2. Šantej (Slo) 13+2, 3. Tihanyi ( | Mad) | 13+1, 4. Pijper (Niz) 12, 5. A. Dryml (Češ) | D |
(Nem) 10, 7. L. Dryml (Češ) 8+3, 8. Magosi ( | Mad) | 8+2, 9. Ivanovs (Lat) 8+1. Šah | D |
4:0; ženske - Niu Jianfeng (Kit, 3) : Pota ( | Mad, | 28) 4:0, Toth (Mad, 20) : Jia Liu (Avs, 9) 4 | D |
Jianfeng (Kit, 3) : Pota (Mad, 28) 4:0, Toth ( | Mad, | 20) : Jia Liu (Avs, 9) 4:2, Guo Yue (Kit, 5 | D |
Boroš (Hrv) 4:2, Niu Jianfeng (Kit) : Toth ( | Mad) | 4:1, Guo Yue (Kit) : Fan Ying (Kit) 4:0, Guo | D |
kladivo: 1. Devjatovski (Blr) 80,17, 2. Pars ( | Mad) | 78,08, 3. Charfreitag (Slk) 76,67; ženske - | D |
Idrija, peugeot 206 S1600) 6:55,3, 9. Angyalfi ( | Mad, | mitsubishi lancer evo 6) 7:34,4, 10. B. Turk | D |
Mankoč (IL) 51,98, Bugajov (Ukr) 53,53, Takacs ( | Mad) | 53,69; 400 m prosto: Kokoša (Ukr) 4:06,69, Jedlovčnik | D |
94; 1500 m prosto: Fesenko 16:32,98, Bordas ( | Mad) | 16:43,92, Nazarenko (Ukr) 17:29,56; 100 m prsno | D |
Advena 2:08,78; ženske - 100 m prosto: Kiss ( | Mad) | 59,36, N. Sovinek (OL) 59,59, Cvek (MTK) 1:01 | D |
400 m prosto: Šmid (ZVK) 4:38,29, Kalamar ( | Mad) | 4:42,23, Longar (OL) 4:43,71; 800 m prosto: | D |
Haritonenko 2:25,07; 100 m delfin: Hornyak ( | Mad) | 1:04,34, Peterlin (IL) 1:08,32, Trigub (Ukr | D |
mitsubishi lancer evo VI) 1:09,69, 15. Hernadi ( | Mad, | BMW M3) 1:11,34. Ciprski rally, šesta dirka | D |
200 m mešano: 1. Klinar 2:16,79, 2. Jacobos ( | Mad) | 2:16,83; 400 m mešano: 2. Klinar 4:46,07. | D |
Tepša (SČG) 1233 (596+637), 4. Bitki, Kiss ( | Mad) | 1125 (621+604), 5. Čulibrk, Gornik 1215 (603 | D |
dvomiti, saj se je pred dvema dnevoma v Miskolcu ( | Mad) | na izredno močno zasedeni mednarodni dirki izkazal | D |
Avs, škoda oktavia WRC) 1;10:17,9, 2. Hideg ( | Mad, | mitsubishi lancer evo VI) 47,1, 3. Baumschlager | D |
Scapin (Ita), 3. Jacques (Bel) in Meszaros ( | Mad) | , 5. Sraka (Slo); moški, do 73 kg: 1. Braun | D |
mladinci: 1. U. Ramić (SČG) 637, 2. Kovacs ( | Mad) | 633, 3. Schweiger (Nem) 625, 4. Mahkovic 614 | D |
Šantelj (vse Slo); dolgi lok - člani: 1. Hegedüs ( | Mad) | , 2. Leslie (ZDA), 3. Govoni (Ita), 4. Goršič | D |
sestavljeni lok - člani: 1. Gomez (ZDA), 2. Medve ( | Mad) | , 3. Duchkowitsch (Avt), 4. Rebec, 9. Turšič | D |
Slo, Depala vas, suzuki) 17:10,308, 2. Vida ( | Mad, | kawasaki ZX10) 17,493, 3. Dudas (Mad, suzuki | D |
Vida (Mad, kawasaki ZX10) 17,493, 3. Dudas ( | Mad, | suzuki) 19,201, 15. Koštomaj (Slo, Inotherm | D |
Slo, Kranj, honda, 250 GP) 14,612, 3. Györfi ( | Mad, | honda, 125 GP) 30,204; superbike: 1. Lucchiari | D |
Močnik (ŽGR) 2:11,36, 400 m prosto: Vetek ( | Mad) | 4:35,82, 800 m prosto: Zupan (ŽGR) 9:18,03, | D |
prsno: Komlenac (SČG) 35,75, 100 m prsno: Czako ( | Mad) | 1:15,74, 200 m prsno: Bogdanović (SČG) 2:46 | D |
Smejova (Češ) 6:4, 6:3; dvojice - Kovacs, Rebrova ( | Mad, | Svk) : Gauche, Seib (Luk) 6:2, 6:2; fantje do | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 301 401 501 601 701 801 901 1.001 1.101 1.201 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |