četrtina (2.881-2.980)

gradbenih zemljišč podržavljena še preostala      četrtina,      solastnikom pa je bila leta 1963 določena odškodnina  D
Materjo božjo) in obisk tamkajšnjih cerkva,      četrtina      govori o počitnicah, prenekateri o upanju, da  D
Slovencev materni jezik postal tuji jezik. Samo ena      četrtina      otrok na dvojezičnem območju je zajeta z dvojezičnim  D
območju je zajeta z dvojezičnim poukom in le      četrtina      od te četrtine ima zadovoljivo znanje jezika  D
oddelkov, v katerih je 14.647 otrok; to je okoli      četrtina      tistih, ki so vključeni v vrtce. Minister  D
svetovljansko prestolnico Latinske Amerike. Približno      četrtina      od štirideset tisoč velikih plakatov stoji ob  D
tretjina nima dostopa do izvira čiste vode, ena      četrtina      pa nima ustrezne strehe nad glavo.Težave z vodo  D
mogoče ogledati 220 predmetov, a to ni niti      četrtina      celotne zbirke.Eden idealov družine Šumei je  D
dela v vrednosti 97,6 milijona tolarjev, kar je      četrtina      v preverjanje vključenih naložbenih izdatkov  D
devetletne šole skupaj že sto šol ali skoraj      četrtina      vseh. Na razpis se je prijavilo 65 šol, vendar  D
delniške knjige Kovinotehne, ki kaže, da je več kot      četrtina      delnic Kovinotehne v lasti partnerskih podjetij  D
ljudi, od tega skoraj polovica žensk in več kot      četrtina      mladih.Bela knjiga na področju socialne politike  D
Pakistanu je bila že pred desetimi leti poškodovana      četrtina      namakalnih površin, na Kitajskem in v Indiji  D
brezposelnostjo na tretjem mestu v Sloveniji;      četrtina      brezposelnih je mlajših od 26 let. Diana Zajec  D
Kraške jame so pomembne zlasti zato, ker je kar      četrtina      od 600 območij s seznama zaščitene svetovne  D
da je bila za raziskave o raku porabljena le      četrtina      zbranega denarja. Kazen, ki mu jo je sodišče  D
končana pred začetkom šolskega leta. K. R.      Četrtina      cest je neprimerna Osrednja tema cestarskih  D
na upravljanju in vzdrževanju cest. Kar ena      četrtina      državnih cest je namreč v izredno slabem stanju  D
bivanje v slumih: leta 1980 je v njih živela že      četrtina      vsega azijskega prebivalstva, dve petini v Južni  D
200 do 400 tisoč tolarjev. Del razstave, morda      četrtina      razstavljenih del, bo potoval še v mariborsko  D
vprašanih uvrstila karitativno dejavnost. Le      četrtina      jih je odgovorila, da Boga čuti blizu, ko stori  D
kažejo Poljaki (54 %), kljub temu pa jih več kot      četrtina      meni, da se nimajo s čim pohvaliti, ko gre za  D
se je odzvalo 126 avtorjev, od teh več kot      četrtina      iz Hrvaške, ZR Jugoslavije in štirih držav Zahodne  D
tveganja - upravljala avstrijska banka, zadnja      četrtina      slabih posojil, pri katerih pa je nekaj možnosti  D
pogosteje belci kot pripadniki etničnih manjšin.      Četrtina      vseh, ki so zbežali prvič, je stara manj kot  D
ki jo bo treba z obrestmi vrniti? Večina -      četrtina      zdajšnjih naložb - pa se ukvarja z lastnino  D
zaradi staranja prebivalstva čedalje več. Slaba      četrtina      mladih Japonk kadi Med Japonkami, starimi  D
sicer odgovorna parlamentu. Če gre, denimo,      četrtina      glasov volivcev v nič, ti nimajo niti teoretične  D
Mitiča v 22. minuti izenačili na 40:40. Zadnja      četrtina      tekme je minila v znamenju gostiteljev.V 31  D
kot dejanski strošek prekoračitve ostane le      četrtina      navedenega zneska.Kar zadeva izpad prihodka  D
apartheidom. Po nekaterih statistikah je skoraj      četrtina      nosečnic okuženih z virusom HIV; predsednik  D
jih je med štiriletnim opazovanjem zbolela le      četrtina.      Po mnenju raziskovalcev močan stisk roke pomeni  D
alkoholiziranosti in strokovnih pregledov in kar dobra      četrtina,      namreč 1123 preizkusov in 67 strokovnih pregledov  D
Cilji zaposlenih pred cilji delničarjev -      Četrtina      anketiranih podjetij načrtuje prevzeme Portorož  D
Lahovnik. Med drugim je ugotovil, da kar precej -      četrtina      v anketo zajetih podjetij - v bližnji prihodnosti  D
letine, v katerih prejme označbo porekla le      četrtina      proizvodnje montasia.Ta pa gre v desettisoče  D
Na to kaže tudi podatek, da se je le slaba      četrtina      delničarjev pooblaščenih investicijskih družb  D
lastniki Dela, Večera in Dnevnika. V Delu je dobra      četrtina      delnic v lasti pidov Krekove družbe Zvon 1 in  D
spremenjenih semen. Že v minulem letu je bila      četrtina      skupne ameriške proizvodnje koruze, 36 odstotkov  D
tisoč hrvaških civilistov in vojakov, več kot      četrtina      ozemlja pa je prišla pod nadzor domorodnih Srbov  D
delo z njim pogosto uporabljajo kot izgovor.      Četrtina      vprašanih Britancev je odgovorila, da so raje  D
imenovane »dvojčke«. Teh je nekaj več, in sicer      četrtina.      Največ jih je v Ljubljani in so resna ovira  D
programe vključenih čez 300 odvisnikov, torej      četrtina      slovenskih.Samo v Kopru je doslej organizirano  D
priljubljen politik, toda zaupa mu le slaba      četrtina      (24 %) anketirancev.Anketa kaže, da se bo glavna  D
porodu, ki jo je letos izkoristilo že dobra      četrtina.      Z. L. D. Izbrana spominka z Goričkega   D
kristjanov, več kot polovica od teh katoličanov,      četrtina      protestantov in desetina pravoslavcev - op.  D
družbi za proizvodnjo natron vreč Adriasac (slaba      četrtina      je v lasti Salonita) pa 23 zaposlenih. Proizvodnj  D
izpolnjenih vprašalnikov, od teh pa je bila le      četrtina      takih, ki so hkrati naročili blago.Še več, preden  D
zadovoljive, zelo zadovoljna pa je bila dobra      četrtina.      V predelovalnih dejavnostih pa je o slabem  D
poročalo 8 odstotkov podjetij, o res dobrem dobra      četrtina,      medtem ko 63 odstotkov anketiranih v industriji  D
spustili v zrak dva tisoč balonov, izmed katerih bo      četrtina      srečnim najditeljem prinašala lepa novoletna  D
Tako meni slaba polovica vprašanih - Le      četrtina      zadovoljna z ministrstvom za zdravstvo -Prav  D
astmo vsako leto zamudi po en mesec šole. *      Četrtina      otrok z astmo se sramuje uporabljati 'pumpico  F
bomo pa šli, da bo potem, ne vem, šla petina,      četrtina      proračuna za potrebe pokojnin, potem se pa res  G
8,8% anketiranih, leta 1996 5,7% ali več kot      četrtina      manj. Bilo je marsikaj dobrega, pa tudi marsikaj  G
kvartal. Če se ne motim, je danes 15. april, niti      četrtina      teh zakonov še ni prišla v državni zbor.Ja,  G
proračunu nameni za to področje, že kar ena      četrtina.     Da ne govorim o nacionalnem programu za visoko  G
Izredno sejo mora sklicati, če to zahteva najmanj      četrtina      poslancev državnega zbora ali predsednik republike  G
nikakršnega arbitriranja, če zahteva sklic seje      četrtina      poslancev državnega zbora.Prav tako tudi 51  G
odgovora pa nekako implicitno predlagate, da naj      četrtina      poslancev spremeni svojo, še enkrat poudarjam  G
mora sklicati predsednik, če to zahteva najmanj      četrtina      poslancev.Povsem identično besedilo je vsebovano  G
skrbljujoči. Spoštovani gospod predsednik, več kot      četrtina      poslancev tega državnega zbora je v skladu s  G
državnega zbora ali predsednik republike." Več kot      četrtina      poslancev državnega zbora je zahtevala izredno  G
skličejo izredno sejo, kadar se jih zbere vsaj ena      četrtina,      kar v tem primeru vsekakor je. Drugo, prav tako  G
tudi, če je prišla petina, šestina, osmina,      četrtina,      jih je veliko.Tako bi moralo biti.  G
bi od davka dobili okoli 870 milijard, pa če      četrtina      davka ni pobrana, če bi nekaj procentov davka  G
varuh človekovih pravic čez 25%, pomeni ena      četrtina      stvari se nanaša na probleme, ki so v sodstvu  G
probleme, ki so v sodstvu in pa v policiji. Torej      četrtina      problemov, ki jih obravnava varuh človekovih  G
dali zahtevo ravno tako skupina poslancev - ena      četrtina.     To se je odlašalo v tem državnem zboru.   G
naštevala. Do 12. let se je srečala več kot      četrtina      anketiranih z alkoholom in petina anketiranih  G
jih napreduje iz 1. v 2. letnik, več kot ena      četrtina      neuspešnih študentov se izgubi oziroma se ne  G
šoli. Velik del, po nekaterih podatkih celo      četrtina      mladih, sploh ne pride do poklica. V naši mladi  G
volitvah poslank in poslancev. Ker je več kot      četrtina      članov matičnega delovnega telesa v skladu s  G
s 143. členom poslovnika državnega zbora je      četrtina      članov komisije za volilni sistem in ustavna  G
je skladno s poslovnikom skupina poslancev -      četrtina      jih mora biti, komisije, ki to obravnava - zahtevala  G
revizije do konca aprila, bilo rešenih 28 ali dobra      četrtina.      Po nekaterih informacijah naj bi reševanje vlog  G
proti okupatorju in s tega vidika je vsaj tri      četrtina      diskusije, ki jo predlagatelj na to temo vodi  G
osrednji ljubljanski regiji, na katero odpade      četrtina      prebivalstva Slovenije, bilo kar 42% gospodarskih  G
upravičen ali ne, ampak mislim, da je manj kot      četrtina      členov zakona, na katerega amandmaji niso vloženi  G
izredno sejo mora sklicati, če to zahteva najmanj      četrtina      poslancev državnega zbora ali predsednik republike  G
predsednik namreč. Zahtevala pa je to predvidena      četrtina      poslancev in to zahtevo pospremila tudi z datumom  G
z datumom, datum je današnji. 5. novembra je      četrtina      poslancev oziroma 24 poslancev podpisalo zahtevo  G
000 današnjih upokojencev, saj je to skoraj      četrtina      naših državljanov, pa ne samo za te, ampak tudi  G
prebivalstva izjasnile leta 1952 za Italijane in ena      četrtina      za Slovence.O tem, verjamem, da bi lahko dolgo  G
imenuje siva ali črna ekonomija, ali je to ena      četrtina      ali je to ena tretjina... Koliko je tistih,  G
okoli 350 milijonov mark skupnega prihodka (ena      četrtina      do ene tretjine deviznega priliva je to), prek  G
malo tehnološko, čeprav je to grdo reči, torej      četrtina      prirastka mojega kraja je šla v trenutku po  G
podrobno odgovoriti. Rezervna tranša, torej      četrtina,      ki se vplača v devizah, je del deviznih rezerv  G
kar je za 28,5% več kot preteklo leto in ena      četrtina      vseh brezposelnih, ki so bili v tem letu črtani  G
dopolnitvah zakona o visokem šolstvu. Ker je      četrtina      članov odbora za šolstvo in šport predlagala  G
pa zato, ker res prosim in pričakujem, da bo      četrtina      te enotnosti pripravljena tudi, ko bomo težko  G
od uveljavitve zakona, je še vedno približno      četrtina      nerešenih problemov zaradi tega.Končno bomo  G
sem bil prej preskromen, ko sem rekel, da še      četrtina      vlog ni rešena in hvala lepa, predstavnici vlade  G
Po moji oceni jih je, kot sem rekel prej, ena      četrtina      takšnih, ki še niso lastniki - tudi približno  G
parlamentih se menja tretjina poslancev ali      četrtina,      pri nas pa dve tretjini.Tudi to je anomalija  G
10 milijard nemških mark. To je približno ena      četrtina      vsega prejšnjega družbenega premoženja, ki ga  G
večinski volilni sistem in da se samo slaba      četrtina      vprašanih strinja z obstoječim proporcionalnim  G
tudi nekje ponujeno, da bi bila to lahko ena      četrtina,      predlagamo, da bi se lahko zavarovanec odločil  G
steber 4,8 procentov, ali bi bila petina ali pač      četrtina,      odvisno od tega kako bi se dogovorili.Zmanjšanje  G