četrtina (2.481-2.580)

tanke končno dobili, so ugotovili, da jih kar      četrtina      ne ustreza zahtevam.Decembra 2007 so Čehi pod  D
programih je v drugi letnik napredovala le dobra      četrtina,      na univerzitetnih bolonjskih programih pa 45  D
nedeljski Times) so, na primer, še pokazali, da samo      četrtina      Britancev verjame, da je »elitistični« Cameron  D
od njihovih raziskav pokazala, da bi si kar      četrtina      vprašanih z veseljem pustila vgraditi čip pod  D
namreč lani umrlo šest pešcev, kar je več kot      četrtina      vseh mrtvih v prometnih nesrečah.Skupno so policisti  D
partnerski zvezi z vsaj enim otrokom, dobra      četrtina      žensk meni, da opravi veliko večji delež gospodinjskega  D
muslimank v javnosti, to pa v mestu, v katerem      četrtina      prebivalcev izpoveduje vero v enega Boga, čigar  D
tekme. Tokrat je bila za Laščane usodna tretja      četrtina,      v kateri so po 54:54 slovanovci prevzeli pobudo  D
sporno ustavo iz leta 2008, v skladu s katero je      četrtina      vseh sedežev v parlamentu rezerviranih za pripadnike  D
osnove v višini minimalne plače. To je skoraj      četrtina      vseh delavcev - če upoštevamo zadnje razpoložljive  D
je podobno deležu leta 2008. Malo več kot      četrtina      (27 odstotkov) se jih je odpravila tako na najmanj  D
Samo v Sloveniji trpi za kronično bolečino kar      četrtina      vseh ljudi.Več kot polovica med njimi poroča  D
aktivnostjo in ljubeznijo, ugotavljajo učitelji Skoraj      četrtina      mladostnikov ima prve spolne odnose pri 14 letih  D
varovanje zdravja. Raziskave kažejo, da ima skoraj      četrtina      mladih (23,3 odstotka) prve spolne odnose pri  D
polovica občinskih stanovanj starih več kot 50 let,      četrtina      pa celo več ko sto let. »To pomeni, da občina  D
prvem mestu med prednostmi občine, je prepričana      četrtina      vprašanih.Največja nevarnost za Mengeš pa sta  D
45 odstotkov manj primerov tega raka. Dobra      četrtina      pripadnikov močnejšega spola je do 30. leta  D
so dosegli dva milijona evrov, kar je slaba      četrtina      manj kot leta 2008.Poslovni izid iz poslovanja  D
ki je imela 29-odstotni lastniški delež. Ker      četrtina      delnic pripada državljanom ter nekdanjim in  D
predzgodovinske ostanke skozi tisočletja. Približno      četrtina      svetovnega prebivalstva se oskrbuje s pitno  D
približno 300 odraslih žab, od katerih je bila okoli      četrtina      samičk.Če bo vsaka v življenjsko dala dva spolno  D
Prav voda ima v prodaji Dane vse večji delež in      četrtina      slovenskih potrošnikov embalirane vode pije  D
starejše od 18 let ni nobene omejitve. Že to, da      četrtina      do tretjina od približno 210 vozečih avtobusov  D
prebivalca štirikrat večji kot pri nas, pa še vedno      četrtina      ljudi nima nikakršnega zdravstvenega zavarovanja  D
ribiči napovedujejo povsem normalno sezono -      Četrtina      od 423 članov RD Tolmin je tujcev Modrejce  D
državljanov. Od skupaj 423 članov je zdaj dobra      četrtina      tujcev, v glavnem iz sosednje Furlanije in avstrijske  D
»Oprosti, ni bilo signala.«      Četrtina      Britancev, ki ne vrnejo klica na mobilni telefon  D
Laškega Za Zlatorog še enkrat usodna tretja      četrtina      Ljubljana -  D
presenečenje, vendar je bila spet usodna tretja      četrtina.     Težko je zmagati, če tekmecu v svoji dvorani  D
državno tožilko Barbaro Brezigar dejal Makarovič.      Četrtina      vprašanih namreč meni, da bi morali zamenjati  D
enako bi storila (le) tretjina volivcev SD,      četrtina      jih ne bi zamenjala nikogar, volivci LDS pa  D
petina naklonjena zamenjavi Brezigarjeve - dobra      četrtina      jih ne bi zamenjala nikogar. In če se dotaknemo  D
več ljudi Med na novo odkritimi je skoraj      četrtina      raka na dojki ali največ v Sloveniji Za preventivne  D
zelo grobo znaša nad prebivalstvom. Več kot      četrtina      vseh registriranih policijskih enot so tako  D
sejo zbora mora sklicati, če to zahteva najmanj      četrtina      poslancev ali predsednik republike. »Če bi  D
Eric Albou, ki prizna, da je preobremenjen.      Četrtina      uporabnikov mobilnih telefonov menda odkrije  D
enajste ure je tako svoje glasove oddala slaba      četrtina      od približno 8,3 milijona upravičencev, kar  D
so, da se na podobne akcije prijavi približno      četrtina      prostovoljcev. V občini Kanal bo odpadke pobiralo  D
peščenih obal, v prihodnjih 40 letih pa že slaba      četrtina.     Ta čas so tukajšnje plaže, tudi Guincho, znani  D
jih je iz Nemčije (26 odstotkov) in Slovenije (     četrtina)     , sledijo pa vlagatelji iz Avstrije (11 odstotkov  D
njegovo stranko, saj je po Guardianovi anketi kar      četrtina      gledalcev pripravljena po četrtkovem soočenju  D
skupaj 66,9 odstotka. Pozitivnih je manj kot      četrtina      ocen, skupaj 22,1 odstotka. Parlament je torej  D
odstotkom slovenskih uporabnikov interneta. Kar      četrtina      teh operaterjev meni, da bo še naslednjih pet  D
ton gradbenih odpadkov na leto, kar je več kot      četrtina      vseh odpadkov.Antonija Božič Cerar iz GZS je  D
ureditvi Gantar mora sklicati, če jo zahteva      četrtina      poslancev.Zavrnitev in popravljanje zahtev nista  D
Odvetniško pisarno je pooblastila le dobra      četrtina      vseh etažnih lastnikov, medtem ko preostali  D
15 odstotkov jih je našlo prvo zaposlitev,      četrtina      je bila mlajša od 26 let, kar petina pa dolgotrajno  D
Čebelarji bijejo plat zvona Pozimi odmrla      četrtina      čebeljih družin Ponekod, denimo na domžalskem  D
kot sto tisoč pritožb, med katerimi jih kar      četrtina      prispe prav iz Rusije. Eno prvih poslanskih  D
država - poskrbi za to, imajo le še pol leta. Le      četrtina      gledalcev namerava kupiti zunanji sprejemnik  D
izobrazbe približno 23 odstotkov, to je skoraj      četrtina.     Dejansko pa jih v eliti odločanja ni nikjer.  D
zgodnje odkrivanje sprememb na dojkah. »Skoraj      četrtina      rakov dojk se pojavi pri ženskah, mlajših od  D
slabih plačnikov je v gradbeništvu, namreč skoraj      četrtina      vseh, v trgovini jih je dobra petina in v predelovalnih  D
Osrednjeslovenski regiji, 15 odstotkov podjetij in      četrtina      skupnega zneska neporavnanih obveznosti pa v  D
zadnjih javnomnenjskih raziskavah glasovati vsaj      četrtina      volivcev, dobiti pa utegnejo kvečjemu 12 do  D
Analiza vpisov je pokazala, da se bo slaba      četrtina      bodočih dijakov morala pri vpisu na želeno srednjo  D
150 milijonov evrov še ni, najetih pa je le      četrtina      trgovin Ljubljana -  D
Delo, 30. aprila Pozimi odmrla      četrtina      čebeljih družin Tako kot že nekaj let doslej  D
sistemu pravične trgovine jim v povprečju ostane      četrtina      kupnine za izdelek oziroma pridelek, kar je  D
od 40 let, od 30 do 39 let jih je imela dobra      četrtina.     Povprečna mesečna bruto plača ljudi, ki so opravljali  D
Ne poznam nobenih predlogov, da bi se tretja      četrtina      odprave plačnih nesorazmerij zamaknila.«Enako  D
zima je bila do čebel zelo kruta, saj je umrla      četrtina      vseh čebeljih družin, največ na Primorskem,  D
uvrščeni Katarina Kresal, ki jo je predlagala kar      četrtina      anketiranih, in Eva Irgl, druga po (bistveno  D
hepatitisa Za svojo okužbo jih ve manj kot      četrtina      V torek in sredo brezplačno anonimno testiranje  D
odstotkov vseh slovenskih gospodarskih družb in      četrtina      vseh slovenskih samostojnih podjetnikov, prav  D
135 tisoč volilnih upravičencev, kar je okoli      četrtina      vseh volivcev v Črni gori.Volitve so preizkusni  D
odraslih Slovencev čezmerno telesno težo, več kot      četrtina      pa indeks telesne mase (ITM) več kot 30, kar  D
Raziskovalna študija je pokazala, da je več kot      četrtina      vseh vzorcev s povzročitelji bolezni, ki so  D
četrtine razdeljenega bilančnega dobička vsaj      četrtina      razdeli tudi delavcem, gladko zmagala.Delodajalci  D
25 odstotkov, in če je tako, potem se ga vsaj      četrtina      razdeli tudi med zaposlene.Na vprašanje, zakaj  D
trije operaterji to tudi ponujajo v praksi. Kar      četrtina      operaterjev pa je prepričanih, da bo še naslednjih  D
zdravjem povezanem vedenju v srednjih šolah ima      četrtina      mladih pri nas spolne odnose pred petnajstim  D
so prevoz prtljage in storitve med poletom.      Četrtina      anketiranih je izjavila, da jih, kar zadeva  D
se referenduma verjetno ne bo udeležila dobra      četrtina      vprašanih, s srednjo verjetnostjo pa je svojo  D
mesec in opravi povprečno 600 prikazov na mesec.      Četrtina      spletnih uporabnikov obiskuje strani z malimi  D
praktično že odločili tekmo. Tempo igre je v drugi      četrtina      padel, k čemur je precej pripomogel domači trener  D
skoraj polovica vseh) ter pri vzletu (skoraj      četrtina      vseh).Po statistiki je tipični portret pilota  D
ekonomski šoli in gimnaziji v Ivančni Gorici dobra      četrtina      staršev vsak mesec plača 10 mark -Na mnogo manjši  D
, Jurković 3 (1:2), McDonald 8 (1:1). Prva      četrtina      tekme je bila povsem pripadla Postojnčanom.  D
nastopil brez poškodovanega Vukmana. Prva in druga      četrtina      sta minili po pričakovanju, v drugi polovici  D
Jato šteje samo deset tisoč duš: med njimi je      četrtina      brezposelnih, kar pomeni dobro polovico za delo  D
rezerviranih 205,9 milijarde tolarjev, slaba      četrtina      celotnega proračunskega denarja.V proračunu  D
številom prebivalcev, kolikor znaša skorajda dobra      četrtina      vseh japonskih gospodinjstev, ki ob torkih zvečer  D
drugi učenci gredo na gimnazije. Približno      četrtina      jih šolanja ne konča - tako skupaj s tistimi  D
kateri od srednjih šol. V povprečju se okoli      četrtina      osmošolcev vpiše v gimnazijo - zdaj so na voljo  D
v gospodarstvu, kjer je zaposlena približno      četrtina      vseh, ki so študij uspešno zaključili, pa, kot  D
igralci, usodni pa sta bili zanjo druga in tretja      četrtina,      v kateri so si gostitelji priigrali razliko  D
smrti zastrupilo več kot 7000 Avstralcev, kar je      četrtina      vseh samomorov (leta 1980 trinajst odstotkov  D
vsebuje blizu 17.000 genov, kar je približno      četrtina      človeškega, ima pa že organske sisteme kot so  D
povsem zdravo, da je nemoralno, jih misli slaba      četrtina.     Triinštirideset odstotkov anketiranih bi rado  D
ljudi za reševanje etničnih spopadov. Približno      četrtina      ljudi je demokratično opredeljenih, drugi pa  D
zastrupitve z ogljikovim monoksidom, kar je celo      četrtina      vseh samomorov v tej veliki državi. »Kljub  D
milijonov dolarjev, s čimer prihaja iz Avstrije kar      četrtina      vseh tujih investicij v Slovenijo, to pa postavlja  D
Goljufa tehtnico nagnili na svojo stran. Druga      četrtina      je bila izenačena, zadnji dve četrtini pa sta  D
približali le na gol razlike. Odločilna zadnja      četrtina      je znova pripadla vaterpolistom Tivolija, Gašper  D
številke petindvajset tisoč. To pa je približno      četrtina      vseh genov, ki naj bi jih človek imel.Zahtevne  D
dobra desetina vseh v državi oziroma skorajda      četrtina      delujočih v občini.Med njimi je največ, 93,3  D
razvitejših držav, v primerjavi z bogatejšimi pa celo      četrtina      ali kar petina.In naš narod si gre izbrati za  D
izbor in predelava že objavljenih del, vsaj      četrtina      besedila pa je nova.Na 380 straneh avtor v treh  D
ameriško mladino, govori podatek, da je približno      četrtina      od 40.000 ljudi, kolikor se jih na leto okuži  D