besede slovenskega jezika isj zrc sazu

izraz: izris   zadetki: 16



izrís  glagolnik od izrisati:; m, vir: S; povezave: sskj, najdi.si
izrisanje  s, vir: N; povezave: nova beseda
izrísanost  -i; ž, vir: B; povezave: nova beseda najdi.si.
izrísati  1. končno, v podrobnostih izoblikovati risbo:; dov., vir: S; povezave: sskj, najdi.si
izrisávanje  -a; s, vir: B; povezave: najdi.si.
izrisávati  izrisovati:; nedov., vir: S; povezave: sskj, najdi.si
izrisen  prid., vir: I; povezave: najdi.si
izrisevanje  s, vir: N; povezave: nova beseda
izrisovalec  m, vir: N; povezave: nova beseda
izrisovánje  -a; s, vir: B; povezave: nova beseda najdi.si.
izrisováti  končno, v podrobnostih oblikovati risbo:; nedov., vir: S; povezave: sskj, najdi.si
ne izrisati  dov., vir: N; povezave: nova beseda
angažirano  prisl., vir: I; povezave: najdi.si Primer: Kermauner piše osebno, poglobljeno in angažirano, vzporedno izrisuje portret Ahaca, sebe in pomembnih literatov, kulturnikov in političnih sopotnikov, katerih življenjske poti so se prepletale, sovplivale in tudi tragično konfrontirale od 50. let 20. stoletja do danes.
avtopoetika  ž, vir: I; povezave: najdi.si Primer: Avtopoetika umetnosti je tisto bistvo, ki opredeljuje vsakega avtorja, ki tudi jasno izrisuje njegovo razpoznavnost in vsebinsko fiziognomijo.
bezierjev  prid., vir: I; povezave: najdi.si Primer: Osnova n-zlepkov je isti postopek kot ga uporabimo za izris bezierjeve krivulje, samo da ga uporabimo v treh dimenzijah.
desorpcijski  prid., vir: I; povezave: najdi.si Primer: FIZIKALNE ANALIZE TAL (trenutna vlaga, celokupna kapaciteta za vodo, volumska gostota, gostota trdne faze, poroznost tal, desorpcijska krivulja v 4 točkah ( meritve in izris), desorpcijska krivulja v 8 točkah ( meritve in izris), rastlinam dostopna voda, poljska kapaciteta, točka venenja, dodatne fizikalne meritve).

( beseda  opis, besedna vrsta, vir, povezave)



Viri: S - Slovar slovenskega knjižnega jezika, B - Besedišče slovenskega jezika, N - Nova beseda, I - spletni iskalnik NAJDI.SI.

Seznam besed je nastal v okviru projekta Spletni seznam besed slovenskega jezika, V6-0123, sofinanciranega s strani Javne agencije za raziskovalno dejavnost, Ministrstva za kulturo ter Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Republike Slovenije.

Strežnik ZRC SAZU Pripombe in predlogi Iskalnik: NEVA