furija (53)

gospodar pri hiši. Kakšen vihar ti vzdigne      furija      iz pekla!« -Z vsako besedo rase staremu pogum  A
svojimi ognjenimi lasmi jezdila naokoli, kot      furija.     Govorili so, da je čarovnica.   A
rešilni avtomobil ... policijo ... « je vpila in kot      furija      planila v notranjost gradu. »Hitro ... hitro   A
in vrednosti. Ob tistem času, ko se je bojna      furija      najsilneje razmahnila po zeleni Italiji, se  B
je zadivjala po slovenskih deželah katoliška      furija.     Ljudstvo samo ni imelo več toliko sile, da bi  B
ker je notarka rekla o advokatovi ženi, da je ”     furija“      ... Razkosana pa je družba tudi zato, ker Slovenci  B
Francija - Španija 60:40. Tudi »     furija«      je repertoar faktorja sreče bržčas že izčrpala  D
primer, brez Stoičkova to ni uspelo. Španija: »     Furija«      je v predtekmovanju silno razočarala, bled vtis  D
goloboma, znamenjema miru in želje po njem. Leteča      furija,      Smrt, je podoba vojne, ki je v boju za isti  D
pripeljal osebni avto, ustavil in iz njega je kot      furija      izskočila Špelca R., stara okoli 25 let.Zaradi  D
na srborito voznico audija TT Divjala kakor      furija,      praskala in grizla policiste, umirile pa so  D
vlogo favoritov. Z goloma Tamuta in Angula je »     furija«      po 25. minutah že vodila z 2:0.V 41. minuti  D
skupina: Špance od SP oddaljuje le teorija »     Furija«      je Avstrijce odpravila težje kot kaže izid,  D
Hrvaška - Belgija, Škotska - Litva. 7. skupina: »     Furija«      brez težav Ob Španiji, ki si je zanesljivo  D
tekmovanjih se soočajo že 50 let. Odtlej se »     Furija«     , kot doma pravijo reprezentanci, nikakor ne  D
Ta je bila neusmiljena tudi lani, ko se je »     Furija«      po najboljši predstavi na EP poslovila v četrtfinalu  D
reprezentance na SP (2. junija), na kateri bo »     furija«      igrala proti naši vrsti, je španski selektor  D
bilo očitno že na začetku drugih 45. minut. »     Furija«      je umirila igro, slovenski nogometaši pa niso  D
Španci prerešetali gobezdavega Chilaverta »     Furija«      v osmini finala Džeondžu - Camachovi varovanci  D
minuti je lastno mrežo zadel Carles Puyol. »     Furija«      je stvari na pravo mesto postavila šele v drugem  D
Pedra, pa so postali tudi učinkovitejši. »     Furija«      je tako na najlepši način odgovorila jezikavemu  D
glavo izkoristil natančno Puyolovo podajo. »     Furija«      je bila v prvem polčasu boljša - hitra igra  D
španska vrata branil vseh 410 minut, kar jih je »     furija«      na SP s sodnikovimi podaljški in podaljški na  D
Španiji mnenja deljena. Eni pravijo, da je bila »     furija«      tokrat preblizu smrti, da bi lahko preživela  D
odšel Zahovič, ki so se ga najbolj bali, se »     furija«      z igro ni proslavila.Sebastijan Cimerotič je  D
Franci Božič "     Furija"      v boj za zgodovinski polfinale brez Raula   D
Španci brez težav »     Furija«      nadaljuje z zmagami: njihova nova žrtev so bili  D
komentirali z drastičnim besediščem. »Rdeča      furija,     « je zapisala Gazzetta dello Sport, La Repubblica  D
na ponujeno roko g. Slaka obrnili proč in kot      Furija      z vašim prijateljem Todorovićem izginili iz  D
knjigi, ki ji je posvečena, ni muza, temveč      furija,      piše Focus. Glas slavnega bolj odmeva   D
Mrzel pogojna kazen Umetnica divjala kakor      furija      Igralka je nabunkala Evo Rohrman, prijateljico  D
pred sabo zagledala Mrzelovo, ki jo je kakor      furija      zvlekla iz postelje, jo začela tepsti, jo odvlekla  D
Španija kot Nadal, Alonso, rokometaši?      Furija      brez Raula nad Ševčenka & Co? Leipzig -  D
neporaženosti, ki traja od EP 2004 (24 tekem). »     Furija«      je odpor Ukrajine strla v pičlih 17 minutah  D
naslednika se je znašel tudi Marcello Lippi. »     Furija«      je katastrofalno začela kvalifikacije za EP  D
enajsterici. V napadu »John« Wayne Rooney,      furija      Manchester Uniteda, ob njem pa zloglasni Laziov  D
vseh mladinskih tekmovanj, a ga je mladostna »     furija«      vedno znova stala odmevnega dosežka.Še njegov  D
turnirju do konca. V prvih petnajstih minutah je »     furija«      dopustila Rusom igro za všečen vtis in jim hazardersko  D
zbrcal na tla, Evi ni nič pomagalo, da se je kot      furija      zagnala vanj in sekala po zraku s karate udarci  D
tudi za žensko, ki je kljub temu gledala kot      furija,      smrtna rana.Potem sta oba odšla svoji usodi  D
posameznikov, je predvsem močan kolektiv, ki igra kot '     furija'     .Njihov ritem lahko zlomi vsakega tekmeca, računati  D
žaljivk tudi otepati policijskega prijema. Kakor      furija      je 4. junija 1996. leta divjala tudi zdaj 33  D
iz hadovskih brezen Julijcev planila za vrat '     furija'      - tako se je začel izražati o bivši življenjski  D
lahko tako lepo pojem, ker govorim pa kot ena      furija.     Ampak to sta dve zadevi, ki jaz pristopam do  G
Drugič Španska      furija      zavzela Evropo Z golom Fernanda Torresa v 33  P
državljane pred TV-zaslone prikovala elf in      furija,      prva favorita tudi pred začetkom turnirja v  P
sloves zmagovalcev, Španci rušijo tabuje.      Furija      je proti Italiji slavila prvič po 88 letih,  P
apartmaju v glavo treščila s telefonom. Temnopolta      furija      je ostala v Londonu. Ko vstane z levo nogo  P
naredili Španci (114) in Michael Ballack (22), a      furija      in kapetan Nemcev sta dobila tudi največ udarcev  P
v roke uporabnikom spleta. V obdobju, ko je      furija      pokorila evropske zelenice, je Hrvaška dosegla  P
na barvo in ne glede na to, ali ga jaha rdeča      furija      ali pa v njegovih krempljih uživa belopolta  P
zmagi, toda invazija oz. operacija Fantomska      furija      je bila - in je še! - tako divja, tako brutalna  P
rjovenjem in ihto divjega neresca kot besna      furija      planil na platno ter napol izdelano sliko z  P