Slovenske novice - ČGP Delo, leto 2008, poved v sobesedilu:

Po Kanadi so risi na tekmi svetovnega prvenstva elitne divizije tudi proti ZDA izgubili z enakim rezultatom 1:5, edini zadetek pa je, kar ni naključje, spet dosegel Anže Kopitar, edini poklicni Slovenec v National Hockey League. Hrušičan je pač navajen ožjih igrišč in bolj trde igre v Severni Ameriki, z mehkejšim evropskim prijemom v domovini hokeja nihče nima prav velikih možnosti za vidnejši uspeh. Hokejska trdota oziroma poudarjena igra na telo ni naključje, tudi risi nastopajo v Halifaxu, prestolnici kanadske province Nova Škotska, ki so jo za Francozi v začetku sedemnajstega stoletja vidneje naselili žilavi in trdi škotski priseljenci. Zato vse šteje v rok hokejske službe, tudi ko je v predzadnji minuti prve tretjine Američan Keith Ballard z grobim naletom s hrbta nabil na ogrado "enhaelovca" Kopitarja.