DELO, leto 1998, poved v sobesedilu:

Poleg odlične grške posadke Alexasa Stavrosa, najboljše norveške trojke krmarja Hansa Olava Kvalvaaga in Danca Stiga Westergaarda (svetovni prvak v razredu finn je že bil, na OI v Atlanti pa je v solingu osvojil 5. mesto) pa bodo skušali favoritom pot do zmage prekrižati tudi lanski svetovni prvak v match racingu v solingu Avstralec Neville Whittey (4. je bil na letošnjem Slovenia Cup Match Race pred Koprom), Avstrijec Christian Binder (2. z EP leta 1996) in morda še kdo!

Slovenci si od naših dveh posadk krmarjev Boštjana in (očeta) Davida Antončiča nimamo kaj prida obetati, Boštjan Antončič, ki študira (doktorat iz ekonomije) in malo trenira v ZDA, je bil na nedavnem odprtem prvenstvu Avstrije 11. med 32 posadkami, ima, vsaj slišati je tako, cel kup kadrovskih preglavic na preostalih dveh mestih v posadki, tako da bi bila njegova uvrstitev pod tridesetim mestom že kar presenečenje.
David Antončič, nekdanji predsednik slovenskega jadralskega sveta, pa bo na štartni liniji bržkone predvsem zato, ker je pač evropsko prvenstvo pri nas in ker mora biti tudi na evropskem prvenstvu pač nekdo na koncu povsem na repu razvrstitve.