DELO, leto 2009, poved v sobesedilu:

Nadarjena slovenska judoistka Tina Trstenjak je ponovila uspeh z lanskega mladinskega SP v Bangkoku, potem ko je včeraj v francoski metropoli osvojila bronasto kolajno v kategoriji do 57 kg. Varovanka Marjana Fabjana, trenerja pri celjskem Sankakuju, je bila boljša od Bolgarke Iveline Ilieve (5:0), Američanke Angelice Delgado (10:0), Alžirke Nachide Zellouf (7:0) in Nemke Johanne Müller (5:0), edini poraz pa je v polfinalu doživela s poznejšo prvakinjo, Madžarko Hedvig Karakas (0:7), ki je bila letos že tretja na članskem EP v Tbilisiju in SP v Rotterdamu. Od naših je včeraj na tatami stopila še Fitore Zenuni (do 52 kg) in ostala brez uvrstitve, potem ko je že v 1. krogu z 0:10 izgubila z Rusinjo Darjo Predejino. Mi. Š.