nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2007, poved v sobesedilu:

Po zlati kolajni z VK standardno puško je najboljši slovenski strelec Rajmond Debevec končal evropsko prvenstvo z orožjem malega in velikega kalibra s šestim mestom v streljanju z VK puško v trojnem položaju 3 x 40. Robi Markoja je zasedel 13. mesto, Dušan Ziško 25., s seštevkom vseh izidov pa je ekipa s 3461 krogi izboljšala slovenski rekord in osvojila sedmo mesto.

Vročinske razmere so tudi tokrat vplivale na končni razplet, saj se je pri 40 stopinjah Celzija zemlja hitro pregrela in začela brisati robove, k zmanjšani vidljivosti pa je svoje dodala termika z vetrom, ki je na 300 metrih do tarče že lahko za malenkost vplivala na smer naboja.
Ob dveh položajih leže in stoje so bile razmere še dobre in izidi so celo obetali, da bi lahko padel nov svetovni rekord.