DELO, leto 2005, poved v sobesedilu:

Kuopio - Matti Hautamäki (na fotografiji) je v svojem domačem kraju sinoči - po Pragelatu in Lahtiju - požel tretjo zaporedno zmago v svetovnem pokalu 2004/05, njegov rojak Janne Ahonen pa bo moral na osvojitev drugega velikega kristalnega globusa Mednarodne smučarske zveze (FIS) počakati še vsaj do petkove tekme na veliki olimpijski skakalnici v Lillehammerju na Norveškem. Na »osovraženi« skakalnici v nordijskem smučarskem centru Puijo se je zmagovalec 12 tekem svetovnega pokala v tej sezoni namreč uvrstil šele na 12. mesto, njegov zasledovalec Norvežan Roar Ljkelsy pa je bil odličen 2. Imenitno je sinoči vnovič tekmoval Rok Benkovič, ki se je uvrstil na odlično 8. mesto, naš drugi finalist Primož Peterka pa na 27.