DELO, leto 2003, poved v sobesedilu:

Spet so naši hokejisti zmleli tekmece v prvi tretjini tekme (3:0). Žal pa so se Savolainenovi izbranci (zaradi poškodb oziroma obveznosti v svojih tujih klubih so manjkali: Marcel Rodman, Ivo Jan, Elvis Bešlagič, Nik Zupančič, Dejan Kontrec, Damjan Dervarič, Andrej Brodnik, Uroš Vidmar, Peter Rožič, Mitja Šivic in Blaž Emeršič) v drugi tretjini tekme spustili v »norenje« po ledu z Italijani, odstopili od svojega koncepta igre, kar seveda ni obrodilo sadov. Na srečo je izredno zanesljivo branil Robert Kristan, ki je uspešno zaustavljal napade agresivnih »azzurrov« na čelu s Kanadčanom, napadalcem celovškega KAC, Anthonyjem Iobom ter internacionalci vratarjem Carpanom, branilcema Insamom in Ramoserjem, Bussiliom in drugimi zvezdniki Asiaga, Bolzana in Milana.