DELO, leto 2002, poved v sobesedilu:

Gostiteljice, pri katerih je že po dobrih petih minutah v igro vstopilo osem igralk, so namreč v 9. minuti vodile že z 18:9, tik pred koncem prvega polčasa pa so po treh lepih akcijah Katje Temnik ušle že za 16 točk - 37:21.

Če je bila tretja četrtina še dokaj izenačena, so naše v zadnjem delu igre pokazale zares fenomenalno gibljivo obrambo, ki je gostjam popolnoma onemogočila doseganje lahkih košev.
Poleg tega je krivulja natančnosti finskega meta iz igre, kljub že tako slabemu odstotku v teh trenutkih, padla pod vsako razumno mejo (končni izkupiček je bil 14:52 - 27 %), Slovenke pa so s serijo duhovitih akcij in nekaj natančnimi meti za tri točke le še povečevale razliko, zadnjo četrtino pa dobile kar s 27:8.