DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

S tretjo zaporedno uvrstitvijo v osmino finala mešanih dvojic sta Andrej in Maja Pohar na 17. evropskem prvenstvu v badmintonu izpolnila večino načrtov, toda povsem zadovoljna nista. Med posameznicami je Maja z Esipenkovo (Ukr) izgubila, Andrej pa je premagal Horvatha (Mad) in v 2. krogu izgubil z Johanssonom (Šve). Med dvojicami sta izločila špansko kombinacijo Crespo-Marco Gomez s 15:5, 10:15, 15:4 in bolgarsko Panov-Smilianova s 15:4, 15:9, v osmini-finala pa sta po pričakovanju izpadla s svetovnima podprvakoma Archerjem in Goodejovo (Ang) z 2:15, 5:15. Junakinja prvenstva je Danka Camilla Martin, ki je med posameznicami kot prva osvojila še tretji (zaporedni) naslov, lovoriko pa je obranil tudi njen življenjski partner Peter Gade Christensen. Ž. Z.