DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Še pomembnejša je bila 12. vožnja: kar 3 kroge je najbolje kazalo članu AMD Krško Izaku Šanteju, ki se je uspešno branil pred napadi Hrvata Krznariča in Ljubljančana Šušteršiča, vendar pa je Šantej v zadnjem zavoju napravil večjo napako in pristal na 3. mestu. V ritmu zmag sta Krznarič in Šušteršič nadaljevala tudi v svojih zadnjih dveh kvalifikacijskih vožnjah, pa tudi Šantej si je kljub temu spodrsljaju privozil še eno prvo in eno drugo mesto, kar je prav tako zadoščalo za uvrstitev v finale A.

Mladi in perspektivni Ljubljančan Jernej Kolenko, ki je na prejšnji dirki v Prelogu zasedel presenetljivo 3. mesto, je svojo zadnjo možnost za uvrstitev v finale A zapravil v zadnji, 20. kvalifikacijski vožnji, ko je izgubil tudi boj za 2. mesto z Lendavčanom Korenom.