nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Kuala Lumpur - Kitajci, veliki favoriti na svetovnem ekipnem prvenstvu v namiznem tenisu, so morali v finalu priznati premoč Švedom. Jörgen Persson, Jan Owe Waldner, Peter Karlsson in Fredrik Hakansson so sicer sodili v ožji krog favoritov, toda o zmagi »zloglasnih« Kitajcev, ki so pred finalom dobili vseh sedem dvobojev s 3:0, pravzaprav ni dvomil nihče.

Finale med Švedsko in Kitajsko je bil sanjski, saj sta omenjeni reprezentanci osvojili 14 od zadnjih 15 naslovov svetovnih prvakov (le 1979 so bili v Pjongjangu v Severni Koreji najboljši Madžari).

Kitajce je načel Waldner, ki je, potem ko je rešil štiri zaključne žogice (zaostajal je s 17:20 in z 20:21), prvič v svoji karieri premagal svetovnega prvaka Liu Guolianga in znižal izid v medsebojnih dvobojih na 1:5.