DELO, leto 2000, poved v sobesedilu:

Hokejisti moštva New York Islanders so v svoji dvorani iztržili dragocen remi z ekipo Phoenix Coyotes z 2:2. Otočani še naprej ostajajo s 26 točkami najslabši v NHL, Kojoti pa vodijo v pacifiški skupini z 49 točkami.

Prvi gol je dosegel Brad Isbister, ki se je lani prav iz Phoenixa preselil v New York, potem ko je izkoristil kazenski strel, ki ga je nad njim zakrivil branilec Keith Carney. Jyrki Lumme je v drugi tretjini izenačil Phoenix pa je na začetku zadnje tretjine v vodstvo popeljal Deron Quint.
Zadnji gol je dosegel Bill Muckalt, ko je v 46. minuti z desnega krila najprej močno ustrelil, vratar Sean Burke je plošček odbil, v drugem poskusu pa je Muckalt le dosegel gol, svoj osmi v sezoni.