nova beseda iz Slovenije

vratar (5.139-5.238)

točko. Domačo ekipo je spet reševal odlični      vratar      Žnidar: v 11. minuti je preprečil povišanje  D
uspelo v 73. minuti, ko je po »bombi« Kraševca      vratar      Centrih žogo izpustil iz rok, Majcenovič pa  D
prostega Oplotnika, vendar je njegov natančen strel      vratar      gostov brez večjih težav ubranil. Jože Premec  D
zaposlil Ristića, vendar je strel slednjega      vratar      Koželj ubranil, odbito žogo pa je v mrežo potisnil  D
Poraz Toronta - Čeprav je Curtis Joseph,      vratar      Toronta, tokrat ubranil strel Vincentu Damphousseju  D
branilec »kraljev«, ki je dosegel 100 golov,      vratar      Stephane Fiset pa je bil že štirinajstič v karieri  D
razburjenje so že v 4. minuti poskrbeli gostje.      Vratar      Korotana je odbil žogo pred svojimi vrati, toda  D
Karič, od igralcev iz 1. SNL pa so na seznamu še      vratar      Mladen Dabanovič, Sašo Gajser, Zoran Pavlovič  D
23. gol, z 32 obrambami pa se je izkazal tudi      vratar      Ken Wregget.Za zmagovalce so gole zabili še  D
Slovak blesti v vratih »zvezd« - Roman Turek,      vratar      moštva Dallas Stars, je bil eden najzaslužnejših  D
razkrije šele napis pri vhodu in dejstvo, da mora      vratar      obiskovalcem odkleniti vrata, ki vodijo na notranje  D
trenutke s sijajnimi obrambami reševal predvsem      vratar      Mladen Dabanovič.Toda zmaga proti Ajdovcem je  D
dela simultanko odigrala Žlogar in gostujoči      vratar      Sraga, ki je mlademu goriškemu igralcu kar šestkrat  D
Čavnika se je do žoge dokopal Zlodej, domači      vratar      je najprej njegov strel ubranil, a je odbito  D
je z desne strani dobro meril, toda gostujoči      vratar      je žogo zbil z golove črte.V drugem polčasu  D
Junaka dvoboja sta bila Tomaž Tomšič s 7 goli in      vratar      David Imperl z 18 obrambami.Za Slovenijo so  D
Viking k Edmontonu Sijajni švedski hokejski      vratar      Tommy Salo zapustil moštvo New York Islanders  D
klub spet želi popeljati na vrh. Prav švedski      vratar      naj bi bil eden od trdnih temeljev nove šampionske  D
uvrstili češki upi iz Budjejovic. Najboljši      vratar      turnirja je bil Tomaš Kubuš (Češke Budjejovice  D
metaforično pripovedoval John Vanbiesbrouck, nasmejani      vratar      zmagovalcev. Nasmejan pa je bil tudi češki  D
letos 78. točko. »Dejaven« je bil tudi češki      vratar      Dominik Hašek, ki se je slabo minuto pred koncem  D
in Ulf Samuelsson, napadalec Wendel Clark ter      vratar      Bill Ranford so bržčas zagotovilo, da se bodo  D
Radečanom je številne preglavice povzročal      vratar      Franetič, ki je zbral 14 obramb. F. K. Krško  D
z bravuroznimi obrambami izkazal tudi domači      vratar      Anžič.V 2. polčasu so gostje znižali izid na  D
ko je bil izid 2:2. Največ zaslug je imel      vratar      gostov Vojko Vučinič, ki je ubranil pet strelov  D
s 7:1. Njihova obramba 3-2-1 in razpoloženi      vratar      Valenčič (zbral je 17 obramb) sta povsem zaustavila  D
Avstrijski polom brez primere      Vratar      naših severnih sosedov Franz Wohlfahrt je moral  D
je bil še najbliže golu Žlogar, a je domači      vratar      njegov strel ubranil.Razmahnili pa so se tudi  D
V teh trenutkih je še zlasti blestel soboški      vratar      Nemec, ki je dvakrat z izjemno mirnostjo rešil  D
Med gledalci je bil tudi nekdaj odlični ruski      vratar      Prudnikov, ki sodeluje s Hrovatičevo menedžersko  D
klubske zadeve, ker je bil takrat onstran 'luže',      vratar      Gaber Glavič pa si želi v tujino.Prav reprezentanca  D
Fabien Barthez se prodaja kot vroče žemljice.      Vratar      svetovnih prvakov, nogometne reprezentance Francije  D
niti treniral, pač pa le vadil mlade Blejce.      Vratar      Stan Reddick je obvestil le Ernesta Aljančiča  D
boljših iger našega moštva,« je povedal 33-letni      vratar.      Med vedro razpoloženimi vratarji je bil tudi  D
najvišja dovoljena hitrost 50 km/h. Švedski      vratar      od junaka do bedaka Phoenix -  D
Chicago - Sloviti češki      vratar      Dominik Hašek v sredinem kolu NHL ni mogel v  D
priložnostih izkoristili kar sedem, poleg tega pa se      vratar      Igor Belofastov lahko pohvali tudi z obrambo  D
niso predali, dobro je branil predvsem drugi      vratar      Andrej Laginja, in v zadnji minuti znižal na  D
zaustavil in sodnik Tabar je pokazal na belo točko.      Vratar      Velenjčanov pa je se je oddolžil za prekršek  D
bili boljši in nevarnejši, za nameček pa je      vratar      Dabanovič ob prekršku za enajstmetrovko ušel  D
nespretni pred vrati, jim je pomagal gostujoči      vratar      Žnidar.Slabo je ocenil let žoge, Emeršič pa  D
uredi državljanstvo za nekatere tuje igralce.      Vratar      Stan Reddick in branilec Valerij Šahraj sta  D
Magdebrug z 12:11. Pri st. dečkih je bil najboljši      vratar      Bratanovič, najboljši igralec pa Čudič. Luka  D
igralec pa Čudič. Luka Kisovec pa je bil najboljši      vratar      pri kadetih.Rezultati Pivovarne Laško do finala  D
koncem zadel še drugo enajstmetrovko, toda Parmin      vratar      Buffon je njegov strel ubranil. Povratni tekmi  D
petek, 9. aprila 1999 Pozabljivi Bayernov      vratar      München -  D
zmikavtov v bližini prav tako ne, pozabljivi      vratar      pa se je spomnil na dokument, ki je ostal doma  D
vrati. Na začetku 2. tretjine je imel naš      vratar      več dela, pritisk Otočanov je bil silovit.Britanci  D
leve strani ostro podal pred vrata, kjer je      vratar      Lyle odbil plošček v trebuh J. Vnuka, od tam  D
tipov 15. kroga športne napovedi je pomagal      vratar      Primorja Janez Strajnar. G. N. Cagliari -  D
aktivna naveza Javornik - Vidojević. Celjski      vratar      Mujčinović je branil odlično, enako pa tudi  D
kazalo, da so domači v težavah, pa je zablestel      vratar      Imperl, domači so naredili delni izid 6:0 in  D
časa. Pri gostiteljih je bil boljši od ostalih      vratar      Brili, pri gostih pa sta bila strelsko razpoložena  D
vendar se je v obeh primerih izkazal domači      vratar.     Ob koncu prvega polčasa, ko so Trboveljčani vse  D
minuti jih je oškodoval še sodnik, ko je domači      vratar      Šribar v kazenskem prostoru z obema rokama zbil  D
gostje so imeli dve priložnosti, vendar je domači      vratar      Fideršek branil zelo dobro. V drugem polčasu  D
prostor Utroši, ta pa je žogi spremenil smer in      vratar      Nemec je bil brez moči.V 21. minuti se je spozabil  D
reprezentanco, našimi starimi znanci iz Tivolija, kot so      vratar      Jeremejev in igralci Kamencev, Bistrijancev  D
prešerno pa je bil razpoložen tudi Felix Potvin,      vratar      moštva New York Islanders, saj je na tekmi s  D
Urbanč (Leskovec), strelec: Borut Semler (Apače),      vratar:      Danijel Kojič (Martin Krpan), Fair Play: Miren  D
Gelsenkirchen - Norveški reprezentančni      vratar      Frode Grodas, ki je pred 9 meseci prišel k nemškemu  D
in bil zaradi Reckovega okrevanja šele tretji      vratar      moštva, posodila španskemu prvoligašu Santanderju  D
njimi sta bila tudi naš napadalec Ivo Jan in      vratar      Gaber Glavič, za katera so se zanimali Švedi  D
pogovoru s švedsko delegacijo dejal naš odlični      vratar      Gaber Glavič. Švedi, ki so me obiskali, so nekakšna  D
je bil kratek Dominik Hašek, zelo zanesljivi      vratar      Buffala. Rezultata - Philadelphia : Buffalo  D
Zadnjo priložnost gostiteljev je zaustavil      vratar      Pejkovič, ki je bravurozno ubranil Vodovnikov  D
dramatična kazenska strela, ki ju je ubranil      vratar      Taffarel.Prvi otrok, ki se je po tem dogodku  D
po 30. novembru. Na tekmi se je poškodoval      vratar      Oliver Kahn.Drugi rezultati - Stuttgart : Nürnberg  D
s tremi obranjenimi sedemmetrovkami izkazal      vratar      Jure Medved. Slovenke z Italijankami   D
desetih minutah, ko je najobetavnejši slovenski      vratar      Nemec napravil začetniško napako. Tako kot v  D
celo s 16:5. Blestel je »nepremagljivi« domači      vratar      Boštjan Makovec, prvi velenjski mož Branko Bedekovič  D
srečo pa kartona ni dobil še drugič. Celjski      vratar      Mujčinović je protestiral ob golu Pavlovića  D
je s strani poslal v mrežo. I. M. Igralec -      vratar      najboljši Ruše -   D
Grlj, zadnjo Obradovič v 90. minuti, a je bil      vratar      Hasič vselej nepremagljiv. Takoj po tekmi  D
močno in natančno streljal, toda izkazal se je      vratar      Mavrič, že v naslednjem napadu pa so Ajdovci  D
gol Klešnika je poslal v 55. minuti Rutevski.      Vratar      Domžalčanov je slabo posredoval, na njegovo  D
Statistika SP Gaber Glavič četrti najboljši      vratar      Slovenija je dosegla največ golov z igralcem  D
ofsajd zanka domače pahnila v prepad. Domači      vratar      je v nadaljevanju akcije napravil prekršek za  D
najučinkovitejša »naveza« NHL. Dominik Hašek, češki      vratar      Buffala, pa je poskrbel za presenečenje v Ottawi  D
nagrado si zasluži münchenski junak večera,      vratar      Oliver Kahn, ki je izvrstni kijevski napadalni  D
Zoran Plohl in Gordana Grandošek, peta pa Tomaž      Vratar      in Vesna Šoster.»Njuna predstava je prijetno  D
turnirja ter vratarja Perića, ki je bil najboljši      vratar.     Najboljši strelec pa je bil Sokolov s 16 goli  D
je bilo izenačeno, nato pa je na sceno stopil      vratar      Valenčič in s sijajnimi obrambami nagnil tehtnico  D
že po dobri polovici prvega polčasa, saj je      vratar      gostov Bantan dotlej že trikrat pobral žogo  D
priložnosti, a se je obakrat izkazal domači      vratar.      V nadaljevanju so se gostje odločili za čvrsto  D
jih niso realizirali. Tako je v 63. minuti      vratar      Pejkovič izvrstno ubranil strela Benedejčiča  D
vsaki tekmi ima klub lahko več pokroviteljev -      vratar      ima svojega, obrambna vrsta drugega, napadalna  D
Foto Reuters Junak dneva - Curtis Joseph,      vratar      hokejistov Toronta, je v Philadelphii ubranil  D
prvoligaški status. Junak dvoboja je bil vnovič      vratar      Mitja Valenčič, ki je tri sekunde pred koncem  D
zanesljiv, Kokšarev še ne Celje - 25-letni ruski      vratar      Igor Levšin je nova okrepitev rokometašev Celja  D
streljal na vrata Mujčinoviča, toda celjski      vratar      je strel imenitno ubranil.Gostje so imeli drugo  D
minutah pripravili nekaj priložnosti, vendar je      vratar      Centrih vse strele obranil.Gostje so iskali  D
pritisnili na plin',« je poudaril Patrick Roy,      vratar      hokejistov Colorada, ki so prvi gol prek Šveda  D
še naprej resno,« je optimist Steve Shields,      vratar      San Joseja. Rezultat - Colorado : San Jose  D
Iserlohnu), kandidati za to deželo pa so še      vratar      Gaber Glavič, branilec Andrej Brodnik ter napadalci  D
Latvijci so pogosteje napadali, toda njihov      vratar      Arturs Irbe, sicer as Caroline v NHL, ni imel  D
zadnjih trenutkih tekme. Dominik Hašek, Buffalov      vratar,      se tokrat ni izkazal, saj je od prvih 21 strelov  D
mrežo. Na drugi strani pa je bil Byron Dafoe,      vratar      Bostona, veliko zanesljivejši, saj je ubranil  D
anesljivejši, saj je ubranil 28 strelov. Ed Belfour,      vratar      Dallasa, je bil še uspešnejši, ostal je nepremagan  D
Bežigrad: Pejkovič tragični junak Olimpijin      vratar      preprečil katastrofo, a je krivec za zmagoviti  D

(leva okolica   beseda(e)   desna okolica   kratice avtorjev   kratice naslovov   (vse oznake)   št. povedi)