nova beseda iz Slovenije
, 6. Marguet (Fra) 1:05,1 (1), 7. Hanevold ( | Nor) | 1:07,7 (1), 8. Perner 1:09,3 (1), 9. Rostovcev | D |
nekakšnem začaranem plesu, ki je dosegel že tako | nor | ritem, da se preizkusni oddelek tovarniškega | D |
21,18, 2. Gruber (Avs) + 0,03, 3. Sivertsen ( | Nor) | + 0,47, 4. Aamodt (Nor) + 0,65, 5. Kjus (Nor | D |
0,03, 3. Sivertsen (Nor) + 0,47, 4. Aamodt ( | Nor) | + 0,65, 5. Kjus (Nor) + 0,76, 6. Maier + 0,94 | D |
Nor) + 0,47, 4. Aamodt (Nor) + 0,65, 5. Kjus ( | Nor) | + 0,76, 6. Maier + 0,94, 7. J. Strobl + 1,02 | D |
21, 10. Defago (Švi) + 1,25, 11. Solbakken ( | Nor) | + 1,34, 12. Wirth + 1,60, 13. Schifferer (oba | D |
Rostovcev (Rus) +5,9 (0), 3. O. E. Bjoerndalen ( | Nor) | , 6,8 (2), 4. Heymann (Nem) 13,7 (0), 5. Andresen | D |
2), 4. Heymann (Nem) 13,7 (0), 5. Andresen ( | Nor) | 14,5 (3) ... 43. Dolenc 1:38,7 (3), 48. Ožbolt | D |
diskvalificiran. Ženske (7,5 km): 1. Istad ( | Nor) | 22:01,3 (0), 2. Piljeva (Rus) 9,1 (1), 3. Wilhelm | D |
37:04,20 2. Vittoz (Fra) +8,10 3. Hetland ( | Nor) | 14,60 4. Walcher (Avt) 20,80 5. Skjeldal (Nor | D |
Nor) 14,60 4. Walcher (Avt) 20,80 5. Skjeldal ( | Nor) | 21,80 6. Mühlegg (Špa) 26,70 7. Valbusa (Ita | D |
svetovni pokal: 1. Elofsson 200, 2. Alsgaard ( | Nor) | 160, 3. Vittoz 116, 4. Valbusa in Hjelmeset | D |
160, 3. Vittoz 116, 4. Valbusa in Hjelmeset ( | Nor) | po 100, 6. Skjeldal 98.M. J. | D |
O. E. Bjørndalen +13,2 (5), 3. Andresen (oba | Nor) | 46,1 (6), 4. Rostovcev 1:10,4 (1), 5. Rožkov | D |
4. Disl (Nem) 27,9 (2), 5. A. E. Skjelbreid ( | Nor) | 33,6 (2) ... 24. Brankovič 3:50,3 (5), 55. Larisi | D |
Lie) 1,89, 9. Schlopy (ZDA) 2,20, 10. Kjus ( | Nor) | 2,44, 15. Koblar 2,69, 25. Reberšak (oba Slo | D |
19, 4. Koblar 0,56, 5. Covili in Solbakken ( | Nor) | oba po 0,59, 25. Reberšak 1,87. Svetovni pokal | D |
Von Grünigen 218, 8. Cuche 198, 9. Aamodt ( | Nor) | 195, 10. J. Strobl (Avs) 192, 37. Vrhovnik 45 | D |
smuk: 1. Eberharter 240, 2. Maier 216, 3. Kjus ( | Nor) | 140, 4. F. Strobl 131, 5. Schifferer 108, 6 | D |
Kostelić 1:41,82, 2. Schleper (ZDA) 0,33, 3. Bakke ( | Nor) | 0,35, 4. Ertl 0,84, 5. Pärson 0,96, 6. Köllerer | D |
Pärson 0,96, 6. Köllerer (Avs) 1,04, 7. Berntsen ( | Nor) | 1,10, 8. Vidal (Fra) 1,17, 9. Raita 1,34, 10 | D |
186, 4. Nef 176, 5. Obermoser 161, 6. Flemmen ( | Nor) | 109, 7. Putzer (Ita) 93, 8. Cavagnoud (Fra) | D |
Vidal (Fra) 108, 4. Koznick (ZDA) 106, 5. Bakke ( | Nor) | 105, 6. Schleper (ZDA) 102, 7. Pretnar 97, 8 | D |
samozavesti.« Vrstni red slaloma: 1. Buraas ( | Nor) | 1:52,75, 2. Albrecht (Avs) +0,29, 3. Bourgeat | D |
Avs) 1,29, 6. Minagava (Jap) 1,39, 7. Aamodt ( | Nor) | 1,42, 8. Košir (Slo) 1,45, 9. Palander (Fin | D |
Maier 616, 2. Eberharter (oba Avs) in Kjus ( | Nor) | po 409, 32. Vrhovnik 71, 37. Košir 56, 49. Kunc | D |
Schlickenrieder (Nem) in Anita Moen-Bente Skari ( | Nor) | .Na štartu ne bo Slovencev, ki se bodo danes | D |
Rus) in Spillane (ZDA) po 220,3, 4. Johnsen ( | Nor) | 215,9, 5. Dayton (ZDA) 214,8, 25. Robnik 183 | D |
3 (2), 3. Groß (Nem) 27,3 (1), 4. Gjelland ( | Nor) | 37,7 (1), 5. Fischer (Nem) 46,0 (1), ... 16 | D |
moški: 1. Poiree 229, 2. O.-E. Bjørndalen ( | Nor) | 173, 3. Rožkov 164, 12. Ožbolt 77, 14. Globočnik | D |
Braszkiewicz (Pol) 31,55, 3. Guldbrandben ( | Nor) | 31,70, ... 15. N. Kejžar 32,77; 200 m mešano | D |
vozili naokrog belega bika z napisom »Nisem | nor! | «V Rimu so se lotili poslanske zbornice, češ | D |
EP), 2. Peczak (Pol) 2:24,17, 3. Gulbranden ( | Nor) | 2:25,55 ... 13. Breznikar 2:31,02, 18. Prosen | D |
37,7 (0 zgrešenih tarč), 2. O. E. Bjørndalen ( | Nor) | + 37,1 (2), 3. Sašurin (Blr) 40,2 (1), 4. Luck | D |
Fischer (oba Nem) 1:05,3 (2), 6. Hanevold ( | Nor) | 1:10,3 (1), 7. Dolenc (Slo) 1:10,8 (2), 9. Globočnik | D |
Raphael Poiree (Fra), 2. Ole Einar Björndalen ( | Nor) | - včeraj zamenjala mesti.Za dobro razpoloženje | D |
3. Schönfelder (vsi Avs) 1:44,94, 4. Aamodt ( | Nor) | 1:45,11, 5. Raich (Avs) 1:45,45, 6. Llorach | D |
Grubelnik 1:47,07. Prva proga: 1. Buraas ( | Nor) | 52,53, 2. Matt 52,80, 3. Furuseth 53,17, 4. | D |
Maier (Avs) 631, 2. Eberharter (Avs) in Kjus ( | Nor) | po 409, 4. Schilchegger (Avs) 392, 5. Von Grünigen | D |
1. Matt in Schilcheggeccpo 180, 3. Buraas ( | Nor) | 150, 4. Aamodt 146, 5. Bourgeat (France) 96 | D |
klasično: 1. Čepalova (Rus) 42:49,9 2. Skari ( | Nor) | +3,2, 3. Šmigun (Est) 1:09,2, 4. Lazutina (Rus | D |
Rus) +31,0, 3. Hjelmeset 56,8, 4. Estil (oba | Nor) | 1:03,8, 5. Elofsson 1:12,2, 6. M. Fredriksson | D |
svetovni pokal: 1. Elofsson 345, 2. Alsgaard ( | Nor) | 273, 3. Hjelmeset 186. M. J. | D |
Vrstni red: 1. Kostelić (Hrv) 1:43,47, 2. Bakke ( | Nor) | 0,41, 3. Koznick (ZDA) 0,48, 4. Köllerer (Avs | D |
(Fra) 1,11, 8. Nef (Švi) 1,36, 9. Berntsen ( | Nor) | 1,50, 10. Pouitanen (Fin) 1,72, 14. Pretnar | D |
naslednji: 12. Eberharter (Avs), 13. Aamodt ( | Nor) | , 14. Kunc in Uotila (Fin), 16. Cuche, 17. Accola | D |
Uotila (Fin), 16. Cuche, 17. Accola (oba Švi). » | Nor | bi bil, če s tem rezultatom ne bi bil zadovoljen | D |
1993 - A. Goldberger (Avs), 1994 - E. Bredesen ( | Nor) | , 1995 - A. Goldberger, 1996 - J. Weissflog, | D |
najboljši 'zabijalec', v resnici sploh nisem ' | nor' | oziroma pretirano navdušen nad doseganjem točk | D |
, 3. Schmitt (Nem) 109,0 (112.5), 4. Solem ( | Nor) | 105,4 (110.5), 5. Horngacher (Avs) 104,9, 6 | D |
Ahonen (oba Fin) 99,6 (107), 12. Ljøkelsøy ( | Nor) | 99,5 (107.5), 13. Fras (Slo) 99,4 (108), 14 | D |
13. Löffler (Nem) - Fras, 22. Radelj - Solem ( | Nor) | . Vsaj upanje ostaja | D |
(Hrv) 1:35,06, 2. Nef (Švi) 0,64, 3. Bakke ( | Nor) | 1,29, 4. Pequegnot (Fra) 1,42, 5. Saioni (Fra | D |
Fin) 1,63, 8. Pärson (Šve) 2,15, 9. Berntsen ( | Nor) | 2,23, 10. Hiroi (Jap) 2,31, 14. Hrovat (Slo | D |
Rezultati - moški: 1. Verdenius, 2. Hetland (oba | Nor) | , 3. Di Centa, 4. Piller-Cottrer (oba Ita), 5 | D |
Centa, 4. Piller-Cottrer (oba Ita), 5. Bjerkeli ( | Nor) | , ... 37. Soklič, 56. Lauseger (oba Slo); vrstni | D |
pokalu: 1. Elofsson (Šve) 345, 2. Alsgaard ( | Nor) | 273, 3. Mühlegg (Špa) 194, 4. Vittoz (Fra) 189 | D |
Fra) 189, 5. Hjelmeseth 186, 6. Skjeldal (oba | Nor) | 184; ženske: 1. Skari (Nor), 2. Manninen (Fin | D |
6. Skjeldal (oba Nor) 184; ženske: 1. Skari ( | Nor) | , 2. Manninen (Fin), 3. Gavriljuk (Rus), 4. Henkel | D |
Kasai (Jap) 211,6 (94, 111.5), 5. Ingebrigtsen ( | Nor) | 206,1 (104.5, 101), 6. Fras (Slo) 201,3 (104 | D |
+ 1,22, 6. Blardone (Ita) + 1,34, 7. Kjus ( | Nor) | + 1,36, 8. Cuche (Švi) + 1,44, 9. Millet (Fra | D |
1,75, 12. Roberto (Ita) + 1,82, 13. Aamodt ( | Nor) | + 1,92, 14. Schilchegger (Avs) + 2,00, 15. Paulsen | D |
14. Schilchegger (Avs) + 2,00, 15. Paulsen ( | Nor) | + 2,04, 16. Accola (Švi) + 2,12, 17. Pavlovčič | D |
Mühlegg 312, 3. Hetland 279, 4. Alsgaard (oba | Nor) | 273, 5. Valbusa 248, 6. Zorzi in Vittoz (Fra | D |
Est) 16,4, 6. Čepalova (Rus) 22,9, 7. Skari ( | Nor) | 35,9, 8. Valbusa (Ita) 1:16,6, 9. Terelja (Ukr | D |
novo tekmo. Vrstni red: 1. O. E. Bjørndalen ( | Nor) | 24:09,6 (1 zgrešena tarča), 2. Poiree (Fra) | D |
tarča), 2. Poiree (Fra) 14,9 (0), 3. Gjelland ( | Nor) | 38,8 (0), 4. Luck (Nem) 52,0 (0), 5. Morgenstern | D |
Rostovcev (Rus) 55,8 (1), 7. D. Bjørndalen ( | Nor) | 56,3 (0), 8. Andresen (Nor) 1:04,6 (3), 9. Gross | D |
D. Bjørndalen (Nor) 56,3 (0), 8. Andresen ( | Nor) | 1:04,6 (3), 9. Gross (Nem) 1:08,4 (1), 10. Majgurov | D |
10. Majgurov (Rus) 1:17,9 (1) in Hanevold ( | Nor) | 1:17,9 (0), ...20. Globočnik 1:41,0 (1), 21 | D |
Fredriksson (Šve), 3. Fauner (Ita), 4. T. E. Elden ( | Nor) | , 5. Sommerfeldt (Nem), 6. Valbusa, 7. Di Centa | D |
Cottrer, 10. Maj (vsi Ita); ženske: 1. Skari ( | Nor) | , 2. Henkel (Nem), 3. Scott (Kan), 4. Kr. Šmigun | D |
Zorzi 314, 5. Hetland 279, 6. Alsgaard (oba | Nor) | 273, 92. Soklič (Slo) 7; šprint (4): 1. Zorzi | D |
šprint (4): 1. Zorzi (Ita) 249, 2. Verdenius ( | Nor) | 189, 3. Hetland (Nor) 180, 47. Soklič (Slo) | D |
Ita) 249, 2. Verdenius (Nor) 189, 3. Hetland ( | Nor) | 180, 47. Soklič (Slo) 7; ženske, skupno (10 | D |
čas treninga. Za njim so se zvrstili: 2. Kjus ( | Nor) | + 0,61 3. J. Strobl + 0,66, 4. Trinkl (oba Avs | D |
0,98, 6. Greber (Avs) + 1,08, 7. Sivertsen ( | Nor) | + 1,26 itd. Slovencem ni šlo najbolje: Pen je | D |
tarča), 2. Poiree (Fra) +7,8 (0), 3. Andresen ( | Nor) | 21,4 (2), 4. Defrasne (Fra) 45,7 (0), 5. Luck | D |
4. Tjørhom 19,5, 5. Skjelbreid-Poiree (obe | Nor) | 21,3 (3), ... 24. Brankovič 1:14,1 (2), 31. | D |
(Lie) 1,65, 7. Cuche (Švi) 1,67, 8. Aamodt ( | Nor) | 1,87, 9. Knauss 2,08, 10. Gruber (oba Avs) 2 | D |
12. Rey-Bellet (Švi) 1,50, 13. -Fjeldavlie ( | Nor) | 1,51, 14. Zelenskaja (Rus) 1,62, 15. Street | D |
se proračunsko najbolj napet, konflikten in | nor | letni čas. Čas, ko proračun sprejema vlada in | D |
Loitzl 266, 9. Widhölzl 263, 10. Ingebrigtsen ( | Nor) | 248, 11. Vasiljev 227, 12. Höllwarth 208, 13 | D |
Schladmingu: 1. Raich (Avt) 1:50,54, 2. Buraas ( | Nor) | +0,59, 3. Kunc (Slo) 0,87, 4. Albrecht 1,09 | D |
87, 11. Walchhofer (Avt) 1,91, 12. Furuseth ( | Nor) | 1,93, 13. Grubelnik (Slo) 2,11, 14. Aamodt | D |
1,93, 13. Grubelnik (Slo) 2,11, 14. Aamodt ( | Nor) | 2,19, 15. Seer (Avt) 2,20, 18. Miklavc 2,80 | D |
pokal - skupno: 1. Maier (Avt) 993, 2. Kjus ( | Nor) | 669, 3. Von Grünigen (Švi) 617, 4. Raich (Avt | D |
Grünigen (Švi) 617, 4. Raich (Avt) 545, 5. Aamodt ( | Nor) | 536, 6. Eberharter (Avt) 503, 17. Kunc 243, | D |
šestih slalomih: 1. Kostelić (Hrv) 600, 2. Bakke ( | Nor) | 245, 3. Ertl (Nem) 234, 4. Köllerer (A) 215 | D |
ZDA) 2,07, 5. Saioni (FRa) 2,19, 6. Berntsen ( | Nor) | 2,28, 7. Nowen (Šve) 2,33, 8. Pequegnot (Fra | D |
odvratne in prastare posnetke bolnega goveda. | Nor | pomeni po SSKJ duševno bolan.Tiste krave pa | D |
odvratne in prastare posnetke bolnega goveda. | Nor | pomeni po SSKJ duševno bolan.Tiste krave pa | D |
10,0, 5. Bochert (Nem) 21,2, 6. Horntvendt ( | Nor) | , 7. Moriggl (Ita), 8. Dementijev (Rus) vsi po | D |
21,54, 3. Maier (oba Avs) 1:21,69, 4. Kjus ( | Nor) | 1:21,73, 5. Cuche (Švi) 1:21,95, 6. Franz 1 | D |
50, 9. Dalcin (Fra) 1:22,60, 10. Solbakken ( | Nor) | 1:22,74, 11. Defago (Švi) 1:22,75, 12. Saioni | D |
3; mladinke - 10 km klasično: 1. Horntvendt ( | Nor) | 29:00,2, 2. Troškin (Rus) + 3,1, 3. Jauhojärvi | D |
Rezultati - ženske: 1. Skari, 2. Moen (obe | Nor) | , 3. Majdič (Slo), 4. Paruzzi (Ita), 5. Henkel | D |
Moroder, 7. Belmondo (obe Ita), 8. Ine Vigernas ( | Nor) | , 13. Mali (Slo); moški: 1. Hjelmeset, 2. Iversen | D |
1. Hjelmeset, 2. Iversen, 3. Svardedal (vsi | Nor) | , 4. Mariotti (Ita), 5. Broers (Nor), 6. Verdenius | D |
Svardedal (vsi Nor), 4. Mariotti (Ita), 5. Broers ( | Nor) | , 6. Verdenius (Nor), 7. T. Fredriksson (Šve | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 101 201 301 401 501 601 701 801 901 1.001 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |