nova beseda iz Slovenije
naslova, saj je visoko premagalo neugodno ekipo | Mad | dogs. Izidi - Jesenice : Trim tim Žirovnica | D |
Kranj : Polar bear I 3:3 (1:1, 0:0, 2:1, 0:1), | Mad | dogs : Mission Asa Naklo 0:7 (0:0, 0:2, 0:2 | D |
moški: 1. Zhang (Kit) 701,1 (599), 2. Sidi ( | Mad) | 700,8 (596), 3. Knögler (Avt) 698,4 (595), 22 | D |
Pičugin (Ukr) 6, 2. Binder (Avs) 7, 3. Wossala ( | Mad) | 10, 4. Kech (Nem) 17, 5. Antončič (Slo) 21. | D |
984, 3. Arhar (Slo) 53,83; deklice: 1. Gacser ( | Mad) | 53,300, 2. Vertačnik (Slo) 52,967; športna gimnastika | D |
Slovenije. Najuspešnejši je bil Szeged iz ( | Mad) | s 755 točkami, 2. mesto je zasedel Roller klub | D |
849, 2. Phillips (ZDA) 831; kladivo: 1. Annus ( | Mad) | 80,10, 2. Murofuši (Jap) 79,12; ženske - 100 | D |
Klub, ki razvnema čustva škotskih »football | mad« | podanikov, je madridski kraljevski klub. Od | D |
naše ekipe. Rezultati - posamično: 1. Nogradi ( | Mad) | 47:49, 2. Čebin (Slo) 0:03, 3. Urbanovsky (Svk | D |
Perman (Hrv) 965 (457, 508), 5. Rubinski-Szabo ( | Mad) | 960 (503, 457), 18. Šeško-Petak (obe Slo) 896 | D |
3. regati: 1. Auteried (Avs) 6, 2. Wosalla ( | Mad) | 8, 3. Schönberger (Avs) 9, 6. Antončič (Slo | D |
ki je s 597 krogi skupaj z Zoltanom Fluckom ( | Mad) | vodil že po novem nastopu.V finalu je dosegel | D |
Avs) 7:5, 3:6, 6:3, Zgaga (Slo) : Bardoczky ( | Mad, | 6) 7:5, 6:3, Vukelić : Tatar (Mad) 7:5, 7:5 | D |
Bardoczky (Mad, 6) 7:5, 6:3, Vukelić : Tatar ( | Mad) | 7:5, 7:5, Faurel (Fra, 2) : Wallmark (Šve) 6 | D |
Polar bear : Črne vrane 5:9, Horjul dinamiti : | Mad | dogs 6:3, Dol. Toplice : MARC I. Utik 3:5, Horjul | D |
Utik 3:5, Horjul dinamiti : MARC I. Utik 3:5, | Mad | dogs : Dol. Toplice 3:7.B. L. | D |
Včerajšnji izidi - Fišer Dulić (Jug) : Kisgyorgy ( | Mad) | 6:3, 6:3, Tenconi (Ita) : Sekač (Svk, 5) 6:2 | D |
Gančani) 185, 2. Kous (Gederovci) 182, 3. Nagy ( | Mad) | 177; MK pištola - posamezno: Holle (Mad) 186 | D |
Nagy (Mad) 177; MK pištola - posamezno: Holle ( | Mad) | 186, 2. Horvat 183, 3. Miholič (oba Coal Pet | D |
45, 3. Acman (Ol) 10,45; 400 m: 1. Nyilasi ( | Mad) | 46,62, 3. Vrtačič (Nm) 47,42; 1500 m: 1. Petrović | D |
kopje: 1. Teršek (Kl) 70,40; kladivo: 1. Pars ( | Mad) | 73,20, 2. P. Kozmus (Bre) 71,97; ženske - 100 | D |
krogla: 1. Črnigoj (Go) 15,38; kladivo: 1. Marks ( | Mad) | 58,08, 3. S. Kozmus (Bre) 56,38; mladinci - | D |
Av, 6) 6:4, 6:1, Cinkuš (Hrv, 8) : Bardoczky ( | Mad) | 3:6, 6:2, 6:0, Kanellos (Av) : Pampulov (Av | D |
Kračman-Cinkuš (Slo, Hrv, 3) : Bardoczky-Moldovan ( | Mad, | Rom) 6:2, 6:3. Pripravljalne nogometne tekme | D |
ženske: 1. Šimic (Slo) 1;12:07, 2. D. Gergelyss ( | Mad) | + 6:46, 3. Ana Trnkoczy (Slo) 1:04; moški: 1 | D |
Kokotec (oba Slo) 9:16,52; kopje: 1. Magyari ( | Mad) | 59,56, 2. Kranjc 57,69, 8. Jus (oba Slo) 36 | D |
Rusija 1748, 3. ZDA 1745; posamezno: 1. Zoltan ( | Mad) | 591, 2. Hein (ZDA) 589, 3. Lejan (Šve) 588. | D |
Zakari (Gan) 20,43, Campbell (VB) 20,52, Nemeth ( | Mad) | 20,85; 1500 m: Chirchir 3:35,49, Cherono 3:35 | D |
18, 4. Galdeano (Špa, Once) 0:19, 5. Bodrogi ( | Mad, | Mapei), 6. Rumsas (Lit, Lampre) - oba 0:25, | D |
Moravcova (Svk), Jana Kločkova (Ukr), Agnes Kovacs ( | Mad) | so že znane zvezdnice, prireditelji pa se še | D |
Kločkova (Ukr) 4:35,10 (rekord EP), 2. Risztov ( | Mad) | 4:36,17, 3. 3. Hetzer (Nem) 4:42,22; 4 x 100 | D |
prosto: 1. Henke (Nem) 8:23,83, 2. Risztov ( | Mad) | 8:28,06, 3. Stockbauer (Nem) 8:30,97, ...11 | D |
15,58, 6. Hetzer (Nem) 2:15,99, 7. Remenyi ( | Mad) | 2:16,10, 8. Boševska (Mak) 2:16,80. Današnji | D |
svetovni rekord), 2. Flaskay 27,51, 3. Güttler (oba | Mad) | 27,85, ...9. Tahirovič 28,54, 18. Markič (oba | D |
moči in sta v prakso uvedli znamenito formulo | MAD | (Mutual Assured Destruction - vzajemno zajamčeno | D |
Lagun (Blr) 27,37, Mankoč (IL) 27,39, Gaspar ( | Mad) | 27,41, Godec 28,52, Zdešar (oba IL) 28,53; 50 | D |
Sovinek (MSV) 31,92; 100 m delfin, moški: Gaspar ( | Mad) | 54,68, Aberšek 56,12, Tahirovič (oba MTK) 56 | D |
mešano: 1. Klinar (RR) 4:52,52, 2. Lörintz ( | Mad) | 5:12,51 3. Pihler (OL) 5:16,51, 4. Kumprej | D |
Mankoč (IL) 24,80 (izenačen abs. DR), 2. Gaspar ( | Mad) | 24,85, 3. Lagun (Blr) 24,88, 4. Prodnik (KA | D |
50,43, 2. Cirikovič (LL) 52,59, 3. Gaspar ( | Mad) | 52,86, 4. Godec (IL) 52,98; ženske - 50 m delfin | D |
27,58, 2. Myškova (Češ) 28,95, 3. Csobanki ( | Mad) | 29,05, 4. Kejžar (RR) 29,16, 5. Roš (MNC) 29 | D |
poplavo iz angleščine uvoženega medmeta: to je | Mad | magazine, revija za mlade, na katere straneh | D |
mesta: Wilson (Niz) : Gutman 3:0, Gutman : Joo ( | Mad) | 3:0; od 33. do 40. mesta: Špoljar (Hrv) : Hočevar | D |
Florentina, Brescia (Ita); Ferencvaros, Honved, BVSC ( | Mad) | ; Barceloneta, Barcelona, Sebadel (Špa); Nica | D |
54; daljava: Ščurenko (Ukr) 815; disk: Varga ( | Mad) | 63,93; ženske - 400 m: Prokopek (Pol) 51,83 | D |
m ovire: Parris (Jam) 55,22; palica: Molnar ( | Mad) | 445.M. J. | D |
, 6. Eckhardt (Nem) 1268,7 (1170), 7. Sidi ( | Mad) | 1263,6 (1168), 8. Jerabek (Češ) 1262,2 (1168 | D |
Bondarenko. Hergoldova (Slo) in Molnarjeva ( | Mad) | sta se uvrstili v finale dvojic, potem ko sta | D |
nastopa 10 klubov, in sicer: Zagreb (Hrv), Szeged ( | Mad) | , Sintelon, Metaloplastika Šabac, Partizan (vsi | D |
Benesova (Češ) 6:3, 6:2; Seles (ZDA, 6) : Gubacsi ( | Mad) | 6:3, 6:3; Suarez (Arg, 32) : Pierce (Fra) 7 | D |
Slo) 6:4, 6:2; Davenport (ZDA, 4) : Mandula ( | Mad) | 6:4, 6:2; Panova (Rus, 22) : Zuluaga (Kol) 5 | D |
posebnih težav proti dvojici Zsuzsanna Babos ( | Mad) | -Marina Tavares (Bra), ki sta ju premagali s | D |
Magosi (Hrv/Mad) 29, 2. Stefani-Szatmari (oba | Mad) | 24, 3. Dolinar-Legan (oba Slo) 19, 4. Fencl | D |
Jug). Miheil Mčedlišvili (Gru) in San Cao ( | Mad) | sta izpolnila vse pogoje, vendar pa morata doseči | D |
tekmeci pa bodo domači Volley 80, Kometa Kaposvar ( | Mad) | in Dionysos Stroumbiou (Cip).V domačem prvenstvu | D |
Acroni Jesenice, Dunaferr in Alba Volan (oba | Mad) | , medtem ko sta morala Medveščak (Hrv) in Vojvodina | D |
Mladost (Hrv) 0; Szekesfehervar: Alba Volan ( | Mad) | 6, Steaua (Rom) 4, Energia (Lit) 2, Bled (Slo | D |
bi nato igrali s Petangem (Luk), Kaposvarjem ( | Mad) | in Pafosom (Cip), Kanalci pa z Näfelsom (Švi | D |
Pintarič 986), 3. Hunedoara (Rom) 2860, 4. Szeged ( | Mad) | 2860. Z. F. | D |
2. Kvarner Reka (Hrv) 2727, 3. Ferencvaros ( | Mad) | 2714, 4. Dunaj (Avs) 2713... 7. Miroteks (Slo | D |
Hicham El Guerrouj (Mar, 1500 m), Robert Fazekas ( | Mad, | kladivo), Konstantinos Kenteris (Grč, 200 m | D |
v Luksemburgu igrali s Petangem, Kaposvarom ( | Mad) | in Pafosom (Cip). Oba turnirja bosta od 8. do | D |
Oswiencim (Pol): Dunaferr, Alba Volan (oba | Mad) | po 4, Unia (Pol) 3, Mogiljev (Blr) 1. Polfinale | D |
1. Wimmer (Nem), 2. Karun (Slo), 3. Varga ( | Mad) | , 7. Vodišek (Slo); ženske: 1. Li Čen, 2. Ksi | D |
metropoli gostovali še Spandau 04 (Nem), Honved ( | Mad) | in Silema (Malta).Naši državni prvaki imajo | D |
gladko premagala Standikovo (Češ) in Forianovo ( | Mad) | , proti nekdanji nemški prvakinji Michalowsky | D |
na Kodeljevem, gledalcev 250, sodnika Varady ( | Mad) | in Adamović (BiH). Geoplin Slovan: Dončič | D |
200, sodniki Carson (VB), Nyeste in Sos (oba | Mad) | . Strelci: 1:0 - Bobrovnikov (Mlinčenko, Polonicki | D |
sodniki Carson (VB), Nyeste in Stadler (oba | Mad) | . Strelci: 1:0 - Tokesi (Palkovics, 8), 1:1 | D |
Avs) 486, 4. Baciu (Rom) 463, 5. Rubinszki ( | Mad) | 461, 6. Ždarkova (Češ) 459, 7. Petak (Slo) 456 | D |
Drei (Fin) 2,5, 2. Mok (ZDA) 3,0, 3. Sebestyen ( | Mad) | 3,5, 9. Kopač 13,0, 18. Beslič (obe Slo) 26 | D |
lahko fotografirate in se pošljete v ogled na | Mad | Rad Hair (http://www.madradhair.com). Kaj | D |
Gentilleau (S. Mar), 2. Seirawan (ZDA), 3. J. Polgar ( | Mad) | ; 3. deska: 1. Barus (Indo), 2. Halifman (Rus | D |
do 63,5 kg: Vorkapič (Scorpion, Nm) - Goran ( | Mad) | ; do 61 kg: Župevec (Scorpion, Nm) - Vörös (Mad | D |
; do 61 kg: Župevec (Scorpion, Nm) - Vörös ( | Mad) | ; do 75 kg: Borojevič (Scorpion, Kk) - Špirk | D |
do 71 kg: Jazbinšek (Scorpion, Kk) - Rezeka ( | Mad) | ; do 82 kg: Trlep (Scorpion, Nm) : Filo (Mad | D |
Mad); do 82 kg: Trlep (Scorpion, Nm) : Filo ( | Mad) | . Mi. Š. Na SP v športni gimnastiki trije slovensk | D |
gledalcev 1000, sodnika Dobrovits in Pajok (oba | Mad) | . Lukoil Astrahan: Dičman 1, Serikov, Kustjajev | D |
, VSV (Avs), Sokol Kijev (Ukr) in Dunaferr ( | Mad) | . Bojan Kavčič | D |
23,16 na 200 m prsno, 979 - Tamas Kerekjarto ( | Mad) | 1:57,52 in Jana Kločkova (Ukr) 2:11,23 oba na | D |
3. Kašima (Jap) 9,687; krogi: 1. Csollany ( | Mad) | 9,725, 2. Jovčev (Bol) 9,675, 3. Morandi (Ita | D |
Kijev (Ukr) 3, 3. VSV (Avs) 2, 4. Dunaferr ( | Mad) | 2. Finalni turnir (od 10. do 12. januarja | D |
700, 2. Coppolino (Ita) 9,600, 3. Csollany ( | Mad) | 9,527; preskok: 1. Bin 9,749, 2. Blanik (Pol | D |
mešano: 1. Sievinen (Fin) 1:55,47, 2. Kerekjarto ( | Mad) | 1:56,07, 3. Mankoč (Slo) 1:56,28; 50 m prosto | D |
Ščerba (Blr) 2:10,23; 200 m delfin: 1. Risztov ( | Mad) | 2:07,19, 2. Jacobsen (Dan) 2:08,30, 3. Vives | D |
07,44, 2. Carnstensen (Dan) 4:08,80, 3. Cseh ( | Mad) | 4:08,96; 100 m prsno: 1. Lisogor (Ukr) 59,09 | D |
Slo) 25,76; ženske - 800 m prosto: 1. Risztov ( | Mad) | 8:14,72 (ER), 2. Rigamonti (Švi) 8:16,16, 3 | D |
Domnina-Šabalin (Rus) 2,0, 2. Hoffmann-Elek ( | Mad) | 4,0, 3. Romanovska-Gračev (Rus) 6,4. M. J | D |
gledalcev 100, sodniki Incze, Kincses in Sos (vsi | Mad) | . Strelci: 1:0 - Palkovics (Ocskay, Gergely | D |
gledalcev 600, sodniki Arkovics, Borsos, Abony (vsi | Mad) | . Strelci: 1:0 - Peterdi (Ladanyi, 17), 2:0 | D |
Ciglarič (C. Pet.) 187; MK pištola: Karoly ( | Mad) | 189, 4. Miholič 179; pištola VK: 1. Karoly | D |
189, 4. Miholič 179; pištola VK: 1. Karoly ( | Mad) | 189, 9. Miholič 170, 10. Horvat 169; ekipno | D |
ekipno: 1. Kisalföld 555, 2. Zalaegerszeg (oba | Mad) | 544, 3. Coal Petišovci 533 ... 5. Jezero Dobrovnik | D |
Puček (Blr) : Pisnik (Slo) 6:3, 6:0; Mandula ( | Mad) | : Talaja (Hrv) 7:5, 6:1; Pierce (Fra) : Wartusch | D |
6), 7:5, 6:3; Clijsters (Bel, 4) : Mandula ( | Mad) | 6:0, 6:0; Puček (Blr) : Torrens Valero (Špa | D |
Madžarska 1781, 3. Hrvaška 1753; posamezno: 1. Sidi ( | Mad) | 702,0 (598), 2. Debevec 699,5 (596), 3. Hreščak | D |
1731, 3. Slovenija 1719; posamezno: 1. Karacs ( | Mad) | 681,5 (583), 4. B. Simonič 675,4 (577), 7. Tkalec | D |
1111, 2. Hrvaška 1108; posamezno: 1. Medgges ( | Mad) | 469 (377), 3. Maček 467,0 (374), 6. Marinček | D |
Rus) 0,8, 3. Kostner (Ita) 1,2, 4. Sebestyen ( | Mad) | 1,6, 5. Drei (Fin) 2,0, 6. Manjačenko (Ukr) | D |
Ljašenko (Ukr) 1,2, 4. Calvez (Fra) 1,6, 5. Poth ( | Mad) | 2,0, 6. Babiakova (Svk) 2,4, 7. Vasiljeva (Est | D |
(leva okolica beseda(e) desna okolica kratice avtorjev kratice naslovov (vse oznake) št. povedi)
◁ ◀ 1 101 201 301 401 501 601 701 801 901 ▶ ▷
Nova poizvedba Pripombe Na vrh strani
Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU | Iskalnik: NEVA |