četrtina (2.781-2.880)

bolniškega staleža polovica vseh zaposlenih,      četrtina      dve leti, vsak peti pa več kot tri leta.Jože  D
morala skozi izbirne postopke letos tako kot lani      četrtina      novincev. Andreja Žibret   D
za odkup in zakol 3000 prašičev, kar je slaba      četrtina      vse sprva predvidene količine. Do včeraj so  D
V mojem plemenu Navajo je potrebna najmanj      četrtina      indijanske krvi, da bi bil zakonit pripadnik  D
Indijanci jih ne priznavajo, saj je minimum      četrtina.     Čeprav poznamo zgodovinske razloge, zakaj so  D
je ta odstotek v resnici veliko večji. Skoraj      četrtina      psihologov namreč poroča, da je že zdravila  D
polovica vprašanih izrekla za operacijo, je      četrtina      trdno prepričana, da je poseg Nata neupravičen  D
Namibija in Južna Afrika je že tretjina do      četrtina      vsega prebivalstva okužena z virusom HIV.   D
zaposlitev. Treba je vedeti, da je v Mariboru      četrtina      ljudi nezaposlena.Večinoma tako zaposlujemo  D
strokovnjaki ugotovili, da je predebelih skorajda      četrtina      prebivalcev, kar je precej več kot 1992., ko  D
sprejeli kot trajno rešitev. Ne bomo; ne, dokler      četrtina      prebivalstva Kosova živi v begunskih taboriščih  D
bo prek interneta do leta 2005 sklenjenih kar      četrtina      vseh zasebnih transakcij na švicarski borzi  D
albansko stran. Vzhodni del Kosova (približno      četrtina      ozemlja) s Kosovim Poljem in okolico naj bi  D
smuči. Delno je stekla pred 14 dnevi, dela pa      četrtina      ljudi.V štirinajstih dneh bodo delali vsi.   D
generalov, kot so pričakovali, še zlasti, ker bo kar      četrtina      vojakov italijanskih.Italijani smo pri graditvi  D
okoli 300 milijonov tolarjev, to je približno      četrtina      vrednosti nove žičnice iz doline. Lado Stružnik  D
obrestnih mer. Likvidnostne težave je imela okoli      četrtina      podjetij; povprečno je imelo lani nad 5 dni  D
vrednost 17,6 milijarde tolarjev, kar je dobra      četrtina      nad vrednostjo iz leta poprej.Vrednost naložb  D
Nemcu Bindhammerju je ostala do vrha še vsaj      četrtina      smeri.Spet pa ni bilo na stopničkah Francozov  D
Saliju Berishi pred dvema letoma. Približno      četrtina      albanskega prebivalstva dela v tujini, večinoma  D
po srebrnih in črnih. Leta 1993 se je dobra      četrtina      kupcev novih avtomobilov odločila za rdečo barvo  D
drugi za zdaj vztrajajo, da vsakemu pripada      četrtina.      Medtem ko Janja Batinič in Dušan Arzenšek  D
razširila. Če je s pegami prekrita več kot      četrtina      površine listov spodnjih plasti, priporočamo  D
preizkušajo že več kakor 80 vrst MPROT, več kakor      četrtina      teh pa je že v tretji stopnji preizkusov.Pri  D
njihovo zdravje iz dneva v dan slabše. Več kot      četrtina      jih je že hudo zbolela - tudi slon na fotografiji  D
listnega ožiga. Če je s pegami prekrita več kot      četrtina      površine listov spodnjih plasti, priporočamo  D
nam pridružili od zadnjega kongresa, jih je      četrtina      vsaj višje izobraženih.Strokovne potenciale  D
tisoč gluhih in naglušnih ljudi, med njimi pa je      četrtina      takih, ki za boljše sporazumevanje uporabljajo  D
povzroča smrtonosno bolezen, okuženih že več kot      četrtina      odraslih v Namibiji, Bocvani, Svaziji in Zimbabveju  D
okoli sto letal in helikopterjev ali približno      četrtina      jugoslovanskih zračnih sil.V prihodnjih dneh  D
gospodarstev, od tega jih je bila približno      četrtina      nepopolnih, zato jih bodo morali pošiljatelji  D
in uporabite fungicid, če je okužena več kot      četrtina      listne površine spodnjih plasti listov. Učinkovit  D
Izkušnje so dobre. Približno      četrtina      pa se jih vrne na stara pota,« je razložil don  D
znatnem pomanjkanju znanja pri zdravnikih.« In: le      četrtina      vprašanih zavrača možnost profilaktične mastektomije  D
poznalo novo možnost. Od tega 6,1 odstotka dobro,      četrtina      pa je za shemo že slišala, vendar ni poznala  D
polovica želi, da bi vse ostalo pri tem, kar je, in      četrtina      gleda v svet črnogledo.Avstrija je postala mednarodn  D
prvo cigareto pokadilo pri 11 letih ali prej -      Četrtina      dijakov kadi vsak dan Ljubljana -  D
iz raziskave o dejavnikih tveganja kadi okoli      četrtina      srednješolcev, in sicer nekoliko več fantov  D
kljub sistematičnemu učenju zapusti osnovno šolo      četrtina      šolarjev, ne da bi se naučili zares plavati  D
okužen odstotek nosečnic, lani pa že skoraj      četrtina;      po apokaliptičnih napovedih bi utegnil aids  D
prišlo poslušat manj kot tisoč ljudi, kar je le      četrtina      celotne zmogljivosti tega odprtega avditorija  D
Britanskem otoku, kjer jih je glasovala komaj slaba      četrtina      (23,0 odstotka). V času, ko je evropski parlament  D
seminarjih, 36 odstotkov iz literature, dobra      četrtina      prek sredstev obveščanja, štirje odstotki pa  D
lastnika 67.930 delnic Dolenjske banke (približno      četrtina      bančnega kapitala), vrednih 1,5 milijarde tolarjev  D
pri nas zgovorno priča dejstvo, da je okroglo      četrtina      med 11.570 društvi v Sloveniji prav športnih  D
skrb zbujajoč pa je podatek, da se je več kot      četrtina      neuspešnih študentov izgubila, oziroma da se  D
generacije in najvišje izobraženi), nekaj več kot      četrtina      pa »nekaj ve o tem«.Med zelo neobveščenimi pa  D
Da je šolska reforma ogrožena, meni okoli      četrtina      vprašanih, prav toliko pa se jih ne more opredeliti  D
ocenjuje pozitivno, 15 odstotkov negativno,      četrtina      pa srednje.Bolj negativno kot drugi pa Gabrovo  D
odstotkov) in o ustreznosti učnih programov (     četrtina)     .Sedemdeset odstotkov tistih, ki imajo stike  D
obtožnice že potrdil. In ta pravijo, da je bila samo      četrtina      denarja, ki se je zbrala, v resnici porabljena  D
Barbara Howard, otroška zdravnica, pravi, da ima      četrtina      njenih pacientov težave stresnega izvora, ta  D
leti se zanimajo za to neozdravljivo bolezen -      četrtina      jih je, zmotno seveda, še vedno prepričana,  D
šefinjami razglasilo za boljše kot z moškim.      Četrtina      vprašank je celo menila, da je delati s šefinjo  D
200 in še nekaj evropskih regij skupaj. Kar      četrtina      evropskih regij ima standard globoko pod evropskim  D
tega niso sposobne. Sedaj so ugotovili, da      četrtina      ljudi, ki ima ksereodermo pigmentosum, nima  D
zaposlila dodatno skupino delavcev. B. T. Letos le      četrtina      avtomobilov iz Ljubljane Ljubljana -  D
polovico načrtovanega - Edino slabo obdobje zadnja      četrtina      proti ZRJ Celje -  D
domov in dveh restavracij - Leta 2005 v domovih      četrtina      študentov? Ljubljana -  D
v študentskih domovih takrat lahko prebivala      četrtina      vseh študentov. To razmerje seveda ni tako ugodno  D
Po drugi strani podatki kažejo, da je kar      četrtina      brezdomcev duševno zmedenih ali bolnih.Depresije  D
oglaševanja uresničijo, bo ogroženih najmanj      četrtina      sedanjih prihodkov od prodaje oglasnega prostora  D
več kot 28 tisoč brezposelnih, kar je skoraj      četrtina      vseh prijavljenih na zavodu za zaposlovanje  D
narodnega parka v Trenti. Na ogled je okoli      četrtina      del celotne zbirke, ki jih občasno menjavajo  D
navadno zaradi smrti enega od partnerjev. Dobra      četrtina      tistih, ki še imajo partnerje, pa zatrjuje,  D
za orjake Na Rogli in v Zrečah se pripravlja      četrtina      udeležencev evropske lige v košarki -Igralci  D
Uniorjevih turističnih središčih pripravlja      četrtina      udeležencev evropske lige v košarki (Union Olimpija  D
prestolnici Mahačkali živi kar 500 tisoč ljudi oziroma      četrtina      vsega prebivalstva republike.Rusija je Dagestan  D
porotnikov bodo 15. decembra letos, preostala      četrtina      pa bo voljena 23. februarja prihodnje leto   D
sodnikov porotnikov bodo 15. decembra letos,      četrtina      pa bo voljena 23. februarja prihodnje leto.  D
kakor je mogoče presoditi iz napovedi - dobra      četrtina      komedijskih.Slovenska komedija je v tem izboru  D
natanko med mlajem in prvim krajcem je prva      četrtina,      med prvim krajcem in ščipom prva tričetrtina  D
tričetrtina, med zadnjim krajcem in mlajem pa zadnja      četrtina.      Izrazi se mi zdijo primerni.)   D
nato sekundarno še 6 zdravstvenih delavcev.      Četrtina      bolnikov je umrla.Leta 1975 je umrl avstralski  D
je povedala ravnateljica šole Angela Ščap, je      četrtina      denarja za stroške zagotovljena, drugo pa bo  D
najbolj zadovoljni s svojimi socialnimi razmerami.      Četrtina      jih meni, da živijo povsem dobro, v nasprotju  D
ki so bili s študijem povsem zadovoljni, kar      četrtina      pa je bila nad njim razočaranih.Tudi sodobnost  D
kvalitete pedagoškega dela, je verjela le slaba      četrtina,      čeprav se je po drugi strani skoraj polovici  D
mnenju poglavitni razlog obstoja univerze. Dobra      četrtina      anketiranih je menila, da naj bi univerza študentom  D
so našteli kakih 250 problematičnih zgradb;      četrtina      jih je že smrtno nevarnih.Odgovorne inšpekcijske  D
spodnjeavstrijski pokrajini Weinviertel, katere ime (»vinska      četrtina«     ) že samo po sebi priča o vinogradniški tradiciji  D
ter 230.000 snowboardov, med katerimi bo že      četrtina      z Elanovim imenom.V prvih treh mesecih je bil  D
milijonov otrok umre zaradi pomanjkanja hrane,      četrtina      ljudi pa ne pije neoporečne vode; - v zadnjih  D
uradno glasilo, v njem pa bo lahko največ ena      četrtina      prostora namenjenega reklamam.Kot je dejal Lojze  D
v slovenski režiji je bil zares sanjski - 1.      četrtina      kar 4:0, sredi tekme pa 6:1 za izbrance Igorja  D
odobrili pet milijonov tolarjev, kar je slaba      četrtina      porabljenega denarja.Sredstva, ki jih dobijo  D
so bile bistveno večje kot julija lani. Kar      četrtina      jih je bilo v poslih z nepremičninami, najemom  D
nihče ne dela, je bilo pod njenim pragom skoraj      četrtina.     Ljudi, ki po moderni definicije revščine živijo  D
Japonske, Nemčije, Češke ... do Slovenije, je      četrtina      Slovencev podpirala enakost, del celo po utopični  D
tisoč slovenskih brezposelnih pa jih je kar      četrtina      (torej 30 tisoč) na tem območju.Še slabše so  D
tretjini načrtovanih avtocest, porabljena pa dobra      četrtina      predvidenega denarja -Toda najzahtevnejša dela  D
tretjini avtocest, denarja pa je porabljenega dobra      četrtina.     Toda zdaj smo pred začetkom gradnje najtežjih  D
polovica ljudi bentila nad mirujočim prometom, kar      četrtina      pa je pogrešala v svoji soseski »svojega« policista  D
počakajo. V tej državi naj bi bila najmanj      četrtina      vladnih računalnikov neprilagojenih na Y2K.  D
dejavnosti (po Glavičevi oceni je v to zajeta kar      četrtina      slovenskih gospodarskih zmogljivosti, ki pa  D
sicer ocenjujejo, da je na domovih ostala le      četrtina      oziroma kakih 200.000 prebivalcev, preostale  D
pravi Wessley. »Po naših izračunih je takih kar      četrtina      do tretjina, tretjina pa jih prekine zdravljenje  D
zlasti za Evropo, kjer sicer živi samo še dobra      četrtina      od skupno milijarde katoličanov.Pri tem se potreba  D
povečevanje razlik v plačah je bila največ ena      četrtina      Slovencev).Toda, ali je kdo naredil resnično  D
manj obremenjenem Sarajevu, kjer je še vedno      četrtina      prebivalstva nebošnjaške oziroma nemuslimanske  D