Slovenske novice - ČGP Delo, leto 2008, poved v sobesedilu:

dirkač je priznal, da mu je padlo ogromno breme z ramen: »Če se ne motim, sem zadnjič stal na stopničkah pred dvema letoma in pol, na dirki serije GP2. V mojih prvih dveh sezonah v formuli ena mi nič ni šlo po načrtih, zdaj pa sem končno okusil tudi to in povem vam, da je občutek enkraten,« je bil prezadovoljen 22-letni, sicer sin svetovnega prvaka iz leta 1982, Kekeja Rosberga, ki je bil prva želja McLarnovih vodilnih mož, da bi postal Hamiltonov moštveni kolega, a o odkupu ni želel niti razmišljati.

Med tistimi, ki so preživeli avstralski pekel (dirko je končalo le devet voznikov), je bil tudi novinec Sebastien Bourdais, dirkač, ki je končal na osmem mestu, po diskvalifikaciji sicer šestouvrščenega dirkača Honde Rubensa Barrichella zaradi odhoda iz boksa ob rdeči luči, pa se je povzpel še mesto višje.