Nedelo - Nedeljska izdaja časopisa Delo, leto 2008, poved v sobesedilu:

Šarapova je za uspeh potrebovala 91 minut. Še najbližje je sedem mesecev mlajša Ivanovićeva, ki bo od ponedeljka kljub tokratnemu porazu na jakostni lestvici WTA zasedla drugo mesto za Belgijko Henin, prišla v prvem nizu, ki se je končal s 7 :5. Šarapova je ostro krenila že od začetka in le ena slaba igra na njen servis je bila dovolj, da se je Ivanovićeva vrnila v niz s 4 : 4. Kljub temu so srbsko zvezdnico pestile začetniške napake, naredila je preveč neizsiljenih napak, kar je Šarapova znala izkoristiti in se je tako z zmago na najboljši mogoč način maščevala tekmici za lanski polfinalni poraz na OP. Šarapova je lahko toliko bolj vesela svoje zmage, saj je morala na poti do vrha v resnici premagati najboljše igralke. Pred šesto nosilko so klonile Hrvatica Kostanić, Američanka Davenport, Rusinji Vesnina in Dementjeva, Henin in Srbkinja.