Nedelo - Nedeljska izdaja časopisa Delo, leto 2007, poved v sobesedilu:

Njegov vzpon med zvezde je bil izjemno bliskovit, saj je še na EP v Ljubljani 2004 nastopil v mladinski konkurenci (in osvojil tretje mesto v mnogoboju), isto leto je že bil član nemške olimpijske reprezentance in se v Atenah uvrstil v finale na drogu, leta 2005 je v Debrecenu postal evropski prvak na tem orodju, letos v Amsterdamu pa ponovil ta uspeh (v finalu je obakrat premagal tudi), v katerem se zrcali ogromno dela, odpovedovanja, popolne predanosti, predvsem pa podpore družine, ki trdno stoji za njim, saj je oče Wolfgang trener, mama Beate trpi s svojim sinom na tribuni, zadnje čase je ob njej tudi Fabianovo dekle Viktoria Kaminer. Šport je središče življenja družine Hambüchen iz Wetzlarja (kamor se je preselila iz Bergisch Gladbacha), ki je ‐ kljub Fabianovim rezultatom na EP in tudi na lanskem SP v rhusu ‐ te dni doživljala prave zvezdniške trenutke.

»Čudež iz Stuttgarta« je namreč nova izpeljanka nemških medijev ob Fabianovih predstavah na SP, kjer je bil najprej najzaslužnejši za ekipni bron, nato pa je osvojil še srebro v mnogoboju.