Nedelo - Nedeljska izdaja časopisa Delo, leto 2007, poved v sobesedilu:

Ljubljana ‐ Potem ko je Union Olimpija kot edino od treh slovenskih in dveh bosanskih moštev dosegla zmago v dvoboju z Bosno (93:68), se je Slovenija po nacionalnem količniku približala BiH (7,3:7,5) in lepo izhodišče, da si v finišu sezone vendarle tudi za 2007/08 zagotovi tri mesta v regionalni ligi. Helios je bil sicer prekratek pri Ciboni (87:87), Geoplin Slovan pa pri Budućnosti (74:84), čeprav sta bila oba sploh prvi polčas, Domžalčani pa vse do zadnjih pet minut v vodstvu.

Košarkarji Heliosa so v dvorani Dražena zaigrali zelo dobro in le malo je manjkalo, da bi presenetili še enega odmevnega tekmeca, Cibono. Helios je v 1. polčasu povsem nadigral gostitelje in v 18. minuti vodil z največjim naskokom z 42:31.