DELO, leto 1999, poved v sobesedilu:

V našem taboru se niso toliko ubadali z zaostanki, ki so na uvodnih tekmah sezone pač tradicionalno veliki. Zato so bili toliko bolj veseli uvrstitev. 12. mesto je za najboljši dosežek po treh letih, je z 18. mestom kljub vsem strahovom s treninga dosegel rezultat, ki pritiče njegovemu rangu čakajočega na mesto v prvi jakostni skupini, je z 29. mestom kot novinec v ekipi in na točkovnem seznamu povečal slovensko veleslalomsko kvoto na tekmah svetovnega pokala, zelo blizu je bil točkam, ki je prvi nastop končal za na nehvaležnem 31. mestu, pa tudi mladincu se na 39. mestu ni bilo treba sramovati ognjenega krsta na tekmah najvišje ravni.

»Glede na primankljaj v treningu smo lahko zadovoljni z doseženim, še zlasti, ker je bila proga za to nadmorsko višino (štart na 3440 m) izjemno dolga, in ker smo se tokrat prvič srečali s tako trdo preparacijo,« je ocenil veleslalomski trener. je imel v rokah nemara še za kakšno mesto boljšo uvrstitev, kajti ob vmesnem času je imel 21 stotink naskoka pred tedaj vodilnim Joelom Chenalom, v spodnjem delu pa je vse izgubil.