nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 1999, poved v sobesedilu:

Čeprav so Jugoslovani rezultatsko dokaj prepričljivo dosegli šesto zmago v sedmih tekmah EP, se tudi včeraj niso približali svojemu pravemu šampionskemu blišču. Trdoživi so jih s svojimi najvišjimi igralci, centroma Neesom in Femerlingom ter krilom Teličkov iz Dallasa v NBA Dirkom Nowitzkijem, dolgo držali v šahu. V 12. minuti so vodili z 22:20 in nato držali korak do prvih minut drugega polčasa (48:50), nato pa so za hip popustili in omogočili igralcem ZRJ, predvsem razpoloženemu branilcu Budućnosti iz Podgorice Vladu (met 7:10, trojke 3:5), da so v dobri minuti pobegnili na 58:48. Nemčija je v finišu poskusila z vsemi orožji, tudi s consko obrambo 2:3, kar bi bilo v dneh prave jugoslovanske forme na moč podobno samomoru, toda njeni branilci preprosto niso moli spraviti žoge skozi obroč.