DELO, leto 1999, poved v sobesedilu:

Najbolj zveneča imena pa bodo Endrio in Biagio iz ekipe Liquigas, ki je pretekli konec tedna nastopila že na VN v Novem mestu, svetovni prvak med mlajšimi člani Basso - ob seboj bo imel močno ekipo Riso, ki je vozila na Giru d'Italia - in Uwe Peschel, moštveni kolega pri Gerolsteinerju., ki se bo glede na razgibano traso dirke najverjetneje podredil dobro pripravljenemu Novomeščanu (na dirki Po Avstriji je pretekli teden osvojil 3. mesto), je bil leta 1995 tretji na SP v vožnji na kronometer za Špancema Miguelom Indurainom in Olanom.

Nastopili bodo še profesionalci iz ekip & z lanskim zmagovalcem na dirki Po Sloveniji Mauriziom De Pasqualejem na čelu, Amica Chips, Italia in Olympia Dortmund, ki jim bodo poleg slovenskih preglavice povzročala tudi močna amaterska moštva De Nardi in Cottbus.

Na VN Kranja, ki jo bo bržkone tako kot lani - zmagal je - odločila 2. etapa s ciljem na Šmarjetni gori, se bodo letos najverjetneje zadnjič merili člani.