DELO, leto 1999, poved v sobesedilu:

Portland se je povzpel na vrh tudi s pomočjo iz Los, ki so prvič po 18. novembru 1997 ugnali Utah in prekinili njegov niz 20 zaporednih uspehov v domači dvorani. Vnovič je resda dišalo po ponovitvi scenarija zadnjih dvobojev lanskih finalistov zahodne konference, saj so premeteni Jazzerji sredi zaključne četrtine nadomestili zaostanek 68:77 in se približali na 80:81, za nameček pa spretno izkoriščali preizkušeno taktiko pogostih osebnih napak nad Shaquillom O'Nealom. Shaq je resda zadel le 3 od 13 prostih metov, vendar je tudi Malone v končnici zgrešil vse štiri mete iz igre in gostje so se po zaslugi Bryanta (8 točk v zadnjih štirih minutah) ter rezervistov Dereka (skupaj 20 točk) in Eldna Campbella (16) dvignili že krepko načeto samozavest. Pod vodstvom novega trenerja Rambisa in ob pomoči prišleka so namreč dosegli že 7. zaporedno zmago, čeprav »Črv« z eno točko in štirimi skoki tokrat ni odigral vidnejše vloge.