nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 1999, poved v sobesedilu:

Še danes pa obstaja v naši državi kar veliko osemletk, ki otrokom ponujajo samo nemščino, angleščino pa le kot krožek ali pa še to ne - to početje bi z nekaj pretiravanja lahko poimenovali kar getoizacijo, saj imajo mladi brez solidnega predznanja angleščine tudi v nadaljnem šolanju bistveno slabše možnosti napredovanja in pridobivanja znanja.

V glavnem pa seveda tudi pri nas doživlja učenje angleščine tak razcvet, kot mu ga ni mogel še sredi 70. let napovedovati skoraj nihče - v tistih letih se je tudi za študij angleščine odločalo neprimerno manj študentov kot danes in bilo je nepredstavljivo, da bo kdaj potrebno imeti za vpis na študij angleščine na filozofski fakulteti skoraj maksimalno število točk iz srednje šole - zdi se res absurdno, da ne zadošča sijajno znanje angleščine, temveč mora biti bodoči anglist tudi sijajen matematik, a tak je pač zakon povpraševanja in ponudbe.


Ob učenju angleščine na vseh stopnjah izobraževanja ne manjka dela tudi vse bolj številnim jezikovnim šolam na naših tleh, med katerimi so tudi podružnice v svetu znamenitih tovrstnih šol.



  Nova poizvedba      Pripombe      Na vrh strani


Strežnik Inštituta za slov. jezik Fr. Ramovša ZRC SAZU Iskalnik: NEVA