nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 1998, poved v sobesedilu:

Komaj je prismučala do cilja, pri čemer ji je bilo na koncu tako slabo, da bi skorajda bruhala. , od katere so trenerji pričakovali največ, se je po prvem nastopu, s katerim se je komajda uvrstila v finale (27. mesto, odstop na drugi progi) izgovarjala, da v takem enostavno ne more smučati, (25. mesto med 26 uvrščenimi), je priznala, da je vidljivost ne moti pretirano, da pa še ni v pravi veleslalomski formi in pri tem celo posumila v trenerske prijeme, 31-letna veteranka, ki kaže vse simptome razvajene zvezde, po vseh poškodbah še toliko bolj pazi nase (45. mesto), pa tudi (44. mesto) in (49. mesto) sta ostali praznih rok že na prvi progi.

»Že zjutraj sem opazil, da dekleta niso prav motivirana za to tekmo,« je bil vidno slabe volje šef ženske reprezentance. »Hrovatovi je dovolj, da pogleda skozi okno, in vsega je konec, Dovžanova pa naj se bolj kot nad našim delom zamisli predvsem nad samo seboj.