DELO, leto 1998, poved v sobesedilu:

Rahlo nezadovoljstvo s šestim mestom hrvaške ženske reprezentance (še zmeraj je bila za 16 mest boljša od moške, ki je dvoboj za 21. mesto izgubila proti Sloveniji z 1:4) se je stopnjevalo, ko se je v paru z Primorcem pridružila šesterici prvih nosilcev, izpadlih v prvih krogih ( sta izgubila proti povprečni francoski dvojici Eloi-Gourin). Sledila je nesrečno zapravljena kolajna v ženskih dvojicah, ko je Boroševa skupaj z leto mlajšo Romunko Michelo že imela v vreči par Svensson (Švedska)-Otilia Badescu (Romunija), pa je debitantki na članskem EP nista zavezali (imeli sta štiri zaključne žogice, pa tretji niz izgubili z 21:23).

Medtem ko se je evropska prvakinja Ni sprehodila do finala in tekmice odpravljala v glavnem po 20 minutah in jim puščala okoli 10 točk, je morala preliti veliko znoja, da se je prebila v finale.