nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 1998, poved v sobesedilu:

Zato kar razumem našega trenerja Dannyja Aingea, da noče bistveno posegati v ekipo, ki zmaguje. Temu primerna je moja minutaža: proti Bostonu sem resda prvič vstopil v igro že v prvi četrtini pri izidu 16:16, zato pa me je ob našem zadnjem dvoboju proti Dallasu zadržal na klopi vseh 48 minut. Telički so namreč ob polčasu vodili s 54:48 in poldrugo minuto pred koncem zaostajali le za točko. 17 sekund pred koncem je bilo še vedno le tri točke za nas, ko je trener gostov Nelson potegnil eno od svojih značilnih hazarderskih potez: za enega od odločilnih metov je določil najvišjega igralca v svojem moštvu, kar 229 centimetrov visokega Shawna Bradleyja, ki je pred tem v vsej sezoni le dvakrat vrgel za tri točke.