DELO, leto 2010, poved v sobesedilu:

Medtem ko se lani še prva igralka sveta Dinara bori s poškodbo hrbta, jo je prav potihem prehitela na 2. mestu WTA in pred njo je le še Serena, že nekaj časa prav tako odsotna s turneje zavoljo poškodbe kolena.

že nekaj sezon velja za izjemno nadarjeno igralko, za bodočo zvezdnico in kot takšno jo je leta 2008 v Portorožu predstavil tudi direktor edinega slovenskega turnirja WTA. Tedaj je sicer komajda zakorakala v svetovno trideseterico, a še istega leta osvojila nagrado za novinko leta, lani pa napovedala, da bo tudi v članski konkurenci dosegala podobne rezultate, kot jih je v mladinski, v kateri je osvojila Wimbledon, se uvrstila v finale OP Avstralije in se seveda zavihtela na vrh lestvice.