nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2010, poved v sobesedilu:

V goste je povabil, svetovnega prvaka v igranju na diatonično harmoniko v svoji kategoriji, in Kosovela, ki sta na evropskem prvenstvu v balinanju v okviru iger specialne olimpiade osvojila 1. in 2. mesto, ženski rokometni klub Ajdovščina, mlajšo selekcijo nogometnega kluba Primorje,, ki je na lanskem ljubljanskem maratonu slavila absolutno zmago v polmaratonu v ženski članski konkurenci, kolesarski klub Črn trn, in Urbana, ki sta s svojimi jadralnimi padali tudi lani preletela svet in pobirala visoka odličja, balinarski klub,, ki je blestel na tekmovanjih z modeli letal za svetovni pokal in dosegel odlično 1. in 3. mesto, v aprilu pa postal tudi državni prvak in, ki je tekmoval na avtomobilističnih rallyjih doma in po svetu in sezono zaključil na 3. mestu. Županovi gostje so bili tudi, ki je na prvem svetovnem tekmovanju za najboljšo digiskopsko fotografijo osvojil 7. mesto,, ki je novembra postal svetovni prvak amaterskega prvenstva v fitnesu in bodybuildingu v kategoriji performance do 35 let,, najrekreativec leta 2009 po odločitvi odbora za množičnost pri Kolesarski zvezi Slovenije, kolesar,, ki je na 39. tednu slovenske drame prejela Grumovo nagrado za najboljše novo izvirno dramsko besedilo, moški pevski zbor, pianistka, in ter za svoje diplomske Prešernove nagrade in dr., ki je prejel priznanje za izume, razvojne dosežke in uporabo znanstvenih izsledkov pri razvoju aerodinamskih naprav. K. Ž.