DELO, leto 2009, poved v sobesedilu:

Za to bi moral 29-letni Anglež na VN Japonske, predpredzadnji letošnji postaji za SP, osvojiti »le« pet točk več od svojega moštvenega tekmeca Rubensa Barrichella. V tem primeru bi brazilski veteran za Buttonom zaostajal že za dvajset točk in ga tako zaradi manjšega števila zmag na preostalih dveh dirkah v Sao (18. t. m) in Dabiju (1. novembra) ne bi mogel več prehiteti.

Scenariji, po katerih bi bilo prvenstvo odločeno že v Suzuki (s štartom ob 7. uri po srednjeevropskem času), so torej naslednji: če bi Button zmagal in Barrichello ne bi stopil na zmagovalni oder, če bi bil 29-letni Anglež drugi in osem let starejši Brazilec ne bi bil uvrščen višje od šestega mesta, če bi Button v cilj pridrvel na tretjem mestu in Barrichello ne bi osvojil več kot točke in če bi »angleški plejboj« pristal na četrtem mestu, brazilski veteran pa bi odstopil ali dirke ne bi končal med najboljšo osmerico.