DELO, leto 2009, poved v sobesedilu:

Z nekaj lahkimi goli smo zdržali peklenski drugi polčas ter tako preživeli gostovanje v Trebnjem,«, ki je ob kazni Obrvana prevzel mesto prvega trenerja, ni skrival zadovoljstva nad tem, da se »osam« tokrat ni poznala odsotnost za to sezono že odpisanega, njegovega namestnika na desnem krilu Roka (na tekmi s Cimosom si je zvil gleženj) pa tudi, ki je bil na disciplinskem počitku zaradi rdečega kartona iz prejšnjega kola.

Obrambni zid je bil dovolj trden, poleg tega pa sta obilico težav Trebanjcem - ti so zaradi udarca v mišico že v uvodnih minutah ostali brez prvega bombarderja Klemna - povzročala levokrilna igralca, najbolj učinkovit pri odločilnem pobegu Velenjčanov v drugem polčasu (po zadnjem izenačenju na 15:15 v 32. minuti so ušli na 22:17), in, ki je moral igrati na desnem krilu in zadeval z »ehreti«. Za Trebanjce se je tako končal zelo uspešen niz domačih tekem z višje rangiranimi tekmeci.