DELO, leto 2008, poved v sobesedilu:

Vse do finala sem se mučila in tekmice premagovala z minimalno razliko, v polfinalu šele v podaljšku. Če sem iskrena, sem pričakovala, da mi bo šlo kljub hudi konkurenci lažje od rok,΄« ni bila preveč zadovoljna s seboj 26-letna judoistka Sankakuja, ki je za začetek resda že po manj kot dveh minutah na hrbet spravila Hrvatico, zato pa se je morala veliko bolj potruditi v naslednjih obračunih. V drugem krogu je, denimo, s 5:0 ugnala Avstrijko Draxler, v tretjem je bila z enakim izidom boljša od Nizozemke Stam, v polfinalu pa je sicer z ipponom (10:0) prisilila k vdaji Johanno Ylinen, a je odločilno potezo povlekla šele po šestih minutah izenačenega boja in zmagala šele na tako imenovano zlato točko v podaljšku.