nova beseda iz Slovenije

DELO, leto 2007, poved v sobesedilu:

Zadnje minute dvobojev na Campu Nouu v Barceloni in na La Romaredi v Zaragozi so ponudile srhljiv scenarij. Barcelona je šla v finiš s prednostjo 2:1, Real z zaostankom 1:2. Nizozemec Ruud van Nistelrooy je s svojim drugim golom na tekmi (v tej sezoni je že pri št. 26) v 89. minuti v Zaragozi izenačil, kar še ni zadostovalo za nasmeh na obrazih, a ko je na Nou Campu Raul Tamudo še drugič zadel mrežo slovitejšega mestnega tekmeca, se je v Zaragozi začel šampionski ples, v Barceloni pa »mrtvaški«. To je bil šok brez primere, a je samo pomenil nadaljevanje scenarijev v zadnjih kolih, ko je Real praviloma lovil zaostanke in reševal tekme v zadnjih sekundah v svoj prid, Barcelona pa izgubljala vodstva in točke.