DELO, leto 2007, poved v sobesedilu:

Nihče mu ne more očitati, da je bil med tekmo videti, kot da hoče za vsako ceno osvojiti naziv MVP, pa vendar je prevladoval v napadu,« mu je najlepšo pohvalo namenil Tracy McGrady, potem ko je zbral 31 točk in 6 asistenc in na vrhu nasledil lanskega prvega igralca zvezdniškega dvoboja LeBrona Jamesa, ki je bil tokrat prvi strelec Vzhoda (28 točk).

Zmaga selekcije Zahoda je v veliki meri odražala tudi razporeditev moči v najmočnejši ligi na svetu, katere moštva z vzhodne obale jo po tradiciji odnesejo slabše že med sezono - najboljših pet moštev rednega dela NBA, denimo, ta čas prihaja iz zahodne konference (Dallas, Phoenix, Utah,  in Houston). Ob koncu prve četrtine je Zahod vodil že z 39:31 in v nekaj minutah hitro ušel na dvoštevilčno prednost 23 točk, potem ko je Bryant zadel trojko.